MOŽE MEGA I BEZ TOPIĆA Ubedljiv poraz Cedevita Olimpije u Beogradu

15:03 | 31-12-2023

Košarka 0

Košarkaši Mege pobedili su Cedevita Olimpiju sa 97:86, u poslednjem meču 14. kola Admiral Bet ABA lige i poslednjoj utakmici regionalnog šampionata u 2023. godini.

Mega - Cedevita
ABA liga/Dragana Stjepanović

Mega sad ima skor 7-7, a Cedevita 10-4 i deli drugo mesto sa Partizanom.

Gosti su bolje otvorili meč i vodili 23:14 posle 10 minuta igre, ali je na poluvremenu bilo 42:41 za Megu.
Domaćin je u trećoj deonici uspeo da odbije nekoliko naleta Cedevita Olimpije i u poslednjih 10 minuta uđe sa plus tri (65:62). Četiri minuta pre kraja Mega je imala plus osam (81:73) i tad je bilo jasno da će ostvariti pobedu.

Stefan Miljenović je predvodio Megu do pobede sa 28 poena, Nikola Đurišić je dodao 18, Uroš Plavšić 15, a Petar Kovačević 10.

Džastin Kobs je bio najefikasniji u Cedevita Olimpiji sa 22 poena. Jaka Blažič je dao 18, Karlo Matković 15, Divejn Stjuart 11, a Gregor Glas 10.

Mega u narednom kolu gostuje Borcu, dok će Cedevita Olimpija dočekati Crvenu zvezdu.

Za više sportskih informacija, zapratite našu Fejsbuk stranicu.