ZVEZDINA OSVETA SA KAMATOM Teodosić izvodio mađioničarske trikove, Gilespi zakucavao, crveno-beli zgromili Partizan

22:02 | 04-01-2024

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Areni Partizan sa 88:72 u 19. kolu Evrolige!

Zvezda - Partizan
Marko Metlaš

Tako su crveno-beli na najbolji način završili duplo kolo, pošto su pre dva dana slavili u Istanbulu protiv Fenerbahčea.

Zvezdi je ovo osma pobeda, dok je Partizan na skoru 10-9. Ujedno, tim sa Malog Kalemegdana se revanširao večitom rivalu za poraz u prvom delu sezone kada je bilo 88:86.

Već na poluvremenu ekipa Janisa Sferopulosa je rešila pitanje pobednika kada je na semaforu pisalo 50:29.

Odličan meč odigrao je Miloš Teodosić, dok je x faktor bio Fredi Gilespi za kog protivnički igrači nisu imali nikakvo rešenje.

Teodosić je derbi završio sa 13 poena i sedam asistencija, dok je Gilespi ubacio 14. Ponovo je srpski plejmejker podsetio na stare dane i demonstrirao sav raskošni talenat.

Zvezda je igrala izuzetnu timsku odbranu u prvih 20 minuta i košarkaši Partizana gotovo da nisu videli koš.

Nešto konkurentniji u nastavku bili su crno-beli, došli su do kakve-takve produkcije u napadu, ali je Zvezda odličnom odbranom i novim lakim poenima održavala lagodno vođstvo.

Sredinom četvrte četvrtine došlo je do manjih tenzija kada je Panter pogodio trojku uz faul i smanjio na 77:63, a u narednom napadu Zvezde Bolomboj je povredio prst, pa je i on morao iz igre.

Lazić zatim pravi peti prekršaj, pa je i za njega meč bio završen, a Kaminski sa linije penala smanjuje na 77:65.

Zvezda - Partizan Marko Metlaš

Usledio je promašaj Teodosića, a na drugoj strani Kaminski pogađa trojku i Partizan prilazi na 77:68!

Janis Sferopulos je reagovao tajm-autom, posle kog su Panter i Smit propustili prilike da Partizan dovedu na samo šest poena zaostatka. Promašili su otvorene šuteve za tri poena, što je na drugoj strani kaznio Gedraitis svojom trojkom i Zvezda je ponovo pobegla na ''bezbednu udaljenost'', odnosno na +12.

Zvezdina briga posle ovog meča je povreda talentovanog plejmejkera Nikole Topića koji se u trećoj četvrtini požalio na bol u kolenu posle jednog nezgodnog pada i do kraja meča se nije vraćao u igru.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Nedović sa 16 poena, dok se na drugoj strani istakao Kevin Panter sa 17.

CRVENA ZVEZDA - PARTIZAN 88:72 (24:13, 26:16, 15:19, 23:24)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Fernando Roča, Karlos Peruđa, Pjotr Pastušjak

Crvena zvezda: Teodosić 13, Hanga 11, Davidovac 3, Lazić, Tobi, Bolomboj 4, Ilić, Nedović 16, Giedraitis 14, Gilespi 14, Topić 3, Dos Santos 10

Partizan: Smit 5, Vukčević 2, Koprivica, Panter 17, Smailagić, Jaramaz, Naneli 11, Anđušić 2, Doužer 12, Ponjitka 2, Kaminski 11, Kaboklo 10

40. minut - Kraj! Ubedljiva pobeda Zvezde!

39. minut - Dolazi Panter do poena, ali Teodosić stavlja tačku na utakmicu!

38. minut - Partizan propušta veliku priliku da se potpuno vrati u igru. Giedratis to kažnjava i pogađa trojku, Zvezda opet na +12! Nedovićev slalom!

37. minut - Utakmica je završena za Branka Lazića zbog pet faulova. Kaminski siguran sa linije penala. Trojka Kaminskog, Partizan posle dugo dugo vremena na jednocifrenom minusu.

36. minut - Jago krade loptu i pogađa uz faul, siguran je i sa linije penala.

35. minut - Nijednog trenutka Partizan nije bio ni blizu da uhvati rezultatski priključak.

34. minut - Nakon mini serije Partizana usledila je trojka Nedovića iz velike daljine.

33. minut - Jago pogađa tojku, opet je +20! za Zvezdu.

32. minut - Kaminski promašuje za tri, Doužer ne uspeva da popravi posle ofanzvinog skoka.

31. minut - Trojka Adama Hange na startu četvrtog kvartala za Zvezdinih +20! Doužer vraća trojku

30. minut - Novi magičan pas Tea za Gilespija koji dolazi do lakih poena. Kraj treće deonice - 65:48.

29. minut - Hanga promašuje oba bacanja, ali lopta je za Zvezdu posle ofanzivnog skoka. Hanga promašuje i za tri, ali Gilespi je tu na ofanzivnom skoku, međutim i on je neprecizan.

28. minut - Razigrao se Naneli, a na drugoj strani Gilespi poenitra nakon ofanzivnog skoka.

27. minut - Mini serija Partizana i Sferopulos reaguje tajm-autom.

26. minut - Opet je ispalio Panter hitac za tri i nije bio ni blizu, ali je na ofanzivnom skoku bio Ponitka koji razigrava Kabokla za lake poene.

25. minut - Nastavljaju se muke Partizana u napadu. Teodosić siguran sa linije penala.

24. minut - Vukčević se lepo snalazi i poentira. Sjajan pas Teodosića za Bolomboja koji stiže do prvih poena iz igre.

23. minut - Lazić ne pogađa otvorenu trojku, na drugoj strani zakucava Kaboklo.

22. minut - Prva trojka Džejmsa Nanelija. Bolomboj se tek sada upisao u strelce i to tako što je bio polovičan sa linije penala.

21. minut - Nedović je fauliran, pogodio je oba bacanja. Partizan ne koristi prvi napad u nastavku.

20. minut - Trojka Nedovića! A onda i Teodosić pogađa trojku u poslednjoj sekundi prvog poluvremena - 50:29!

19. minut - Mini serija Partizana i Sferopulos odmah reaguje tajm-autom.

18. minut - Panter pogađa sa polu-distance. Razigrao se kapiten Partizana, pokušavaju crno-beli da uhvate priključak do poluvremena.

17. minut - Jago lako probija odbranu Partizana, iznudio je dva bacanja i oba pogodio. Sada Brazilac pogađa i u kontri, +21 za Zvezdu!

16. minut - Nedović pogađa za dva, Zvezda ima 17 poena prednosti.

15. minut - Konačno malo Partizan uspeva da se konsoliduje i veže nekoliko dobrih napada.

14. minut - Košarkaši Partizana ne vide koš. Hanga poentira u kontri. Trojka Kevina Pantera.

13. minut - Giedratis pogađa trojku, Zvezda vodi 32:16! Potpuna dominacija crveno-belih! Litvacnac sada pogađa i za dva sa mnogo osećaja!

12. minut - Ponovo sjajna saradnja Teodosića i Gilespija.

11. minut - Trojka Miloša Teodosića na startu druge četvrtine, ali uzvraća Smit istom merom.

10. minut - Anđušić sa linije penala prekida seriju Zvezde. Fantastičan pas Teodosića za Gilespija koji snažno zakucava. Gilespi je za sada x faktor.

Kraj prve deonice, Zvezda vodi 24:13!

9. minut - Giedratis siguran sa linije penala, Zvezda ima devet poena prednosti. Gilespi dolazi do novih poena, crveno-beli vode 20:9! Obradović zove tajm-aut.

8. minut - Doužer pogađa uz faul. Na drugoj strani se Gilespi upisao u strelce. Dva zicera iz jednog poseda nije uspeo da pogodi Smailagić

7. minut - Hanga je ostao sam u korneru i pogodio za tri posle asistencije Jaga. Nova izgubljena lopta za Partizan, a Hanga pogađa za tri u poslednjoj sekundi napada uz pomoć table! Zvezda vodi 14:8!

6. minut - Nedović ne pogađa trojku nakon pasa Topića. Idemo na prvi tajm-aut.

5. minut - Kaboklo poentira posle ofanzivnog skoka - 8:6.

4. minut - Nemanja Nedović postiže prve poene na utakmici. Trojka Davidovca Zvezda vodi 8:4.

3. minut - Rovovska bitka na startu derbija, muče se i jedni i drugi da pronađu put do koša. Panter pogađa za dva i crno-beli vode sa 4:3.

2. minut - Panter ne pogađa za tri. Prve poene za Partizan postiže Doužer.

1. minut - Gubi loptu Partizan u prvom napadu, a onda i Zvezda. Fenomenalni Topić pogađa uz faul. Siguran i sa linije penala.

19.54 - Zvižduci za Žoca: Vatreni doček za Željka Obradovića na derbiju.

19.43 - Vrelo u Areni: Krcate tribine i podrška "delija" za košarkaše Zvezde pred derbi.

19.25 - Stigla je potvrda, Zvezda bez Luke Mitrovića, Partizan bez Zeka Ledeja.

19.15 - Prvotimac Partizana Džejms Naneli nije ostao imun na provokacije Delija sa tribina, pa im je poslao odgovor na "suptilan način".

On je tokom istezanja pokazao srednji prst na pogrdne reči koje su dolazile sa tribina...

19.05 - Ovaj duel je tek četvrti derbi u elitnom takmičenju između “večitih” rivala, s obzirom da je prethodne sezone odigran prvi istorijski. Partizan ima prednost od 2:1.

18.10 - Dva sata pred početak utakmice stigla je potvrda da Luka Mitrović neće zaigrati večeras.

17.58 - Ove sezone su se sastali dva puta i oba meča dobio je "parni valjak". U Evroligi je bilo 88:86, a u Admiral Bet ABA ligi bilo je 98:87.

17.55 - I Crvena zvezda i Partizan su imali određenih kadrovskih problema pred meč. Crveno-beli se nadaju da će u timu biti Luka Mitrović. Pouzdani centar se povredio na utakmici protiv Panatinaikosa i nije ga bilo u timu protiv Fenerbahčea. Crno-beli imaju većih problema. Sigurno je da u timu neće biti Alekse Avramovića, a pod znakom pitanja je Zek Ledej.

Partizan - Zvezda Alo/Marko Metlaš

17.52 - Ovaj derbi bi lako mogao da bude prekretnica i za jedne i za druge. Partizan je u elitnom takmičenju na skoru 10-8, dok Zvezda ima sedam pobeda i 11 poraza.

17.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 19. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Partizan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.