CEDEVITA SE NUDILA, CRVENO-BELI POKLEKLI U LJUBLJANI Zvezda se vratila posle "minus 18", pa sve uprskala i doživela drugi poraz na Jadranu

19:05 | 06-01-2024

Košarkaši Cedevite Olimpije pobedili su Crvenu zvezdu u 15. kolu Admiral Bet ABA lige - 96:86 (23:21, 26:16, 21:28, 26:21)

Košarka
ABA liga/Cedevita Olimpija/Tine Ruzic

Zvezda je platila cenu umoru posle pobeda protiv Fenerbahčea i Partizana u Evroligi, kao i lošoj drugoj četvrtini u kojoj nije skoro šest minuta postigla poen.

Domaćin je tada napravio seriju 15:0, ukupno 18:0 ako se uzme u obzir i finiš prve četvrtine.

Karlo Matković postigao je 23, a Zoran Dragić 19 poena. Kod Zvezde Nemanja Nedović i Jago Dos Santos ubacili su po 24, a Rokas Gedraitis 17 poena.

Zvezda je i dalje lider sa skorom 13-2, dok je Cedevita Olimpija odmah iza sa učinkom 11:4.

CEDEVITA OLIMPIJA - CRVENA ZVEZDA 96:86 (23:21, 26:16, 21:28, 26:21)

Hala: Stožice (Ljubljana)

KRAJ!

ČETVRTA ČETVRTINA:

40. minut - Poeni Dragića u kontri i faul u napadu Lazića i čini se da je sada sve rešeno.

39. minut - Glas pogađa za dva i razlika ide na 11. Lazić uspeva uz faul da odgovori, ali je jako težak zadatak pred Zvezdom.

38. minut - Dve greške Zvezde i kazna domaćih koja stiže trojkom Glasa i sada je velikih devet razlike.

37. minut - Jagova dva penala za 84:80, a onda Hanga brza i greši. Imala je Zvezda šansu da ode na "minus dva". Kobs kažnajva sa dva penala.

36. minut - Gedraitis za dva, a onda Nedovićeva dva penala, ali se onda Dragič prošetao do koša.

35. minut - Sada i dva penala za Dragića i brzinski od tri razlike, Cedevita pravi osam. Onda Nedović izblokiran.,

34. minut - Jago nastavlja seriju Zvezde, ali onda Matković uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje i dodatno uvećao prednost. Nakon toga i greška Nedovića. Ponovo se nudila Cedevita, a Zvezda ponovo to ne koristi.

33. minut - Nedović za dva, pa Jago za tri i opet je pet razlike.

32. minut - Sada i Matković poentira. Zvezda je imala šasnu da se potpuno vrati, ali je nije iskoristila i sada domaći preuzimaju momentum. Tobi smanjuje na drugoj strani, ali onda Stuart uz faul i posle dodatnog penala razlika je dvocifrena. Moglo je da bude "minus tri", a sada je "minus 10".

31. minut - Zvezda ne koristi dva napada da se vrati na manji zaostatak, a onda Stuart to kažnjava.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Nova mini serija gostiju. Gedraitis za tri i posle dužeg vremena je "samo" pet razlike.

28. minut - Trojka Hange za 63:57. Nakon toga trojka Kobsa, pa odgovor Jaga i onda Dragić za tri.

27. minut - Mini serija gostiju, Tobi poentira uz faul. Promašio je dodatno bacanje, ali je Gedraitis fauliran. Litvanac pogađa oba puta i spušta razliku na devet.

25. minut - Trojka Jake Blažiča. Ne dozvoljava Cedevita gostima da se vrate u igru.

23. minut - Nedović prekida seriju domaćih - 56:40. Nakon toga Jago uz faul. Siguran i sa dodatnog bacanja za odgovor serijom 5:0. Matković za dva, pa opet Jago.

22. minut - Poeni Matkovića, a onda trojka Blažiča i sada Cedevita ima najvećih 18 poena prednosti.

21. minut - Druga deonica počinje poenima Stuarta, a onda Lazić pogađa jedno od dva bacanja.

POLUVREME!

20. minut - Tri vezana poena sa penala za Cedevitu i prednost ide na 12 razlike za kraj prvog poluvremena.

19. minut - Serija sada gostiju, poenima Gedraitisa razlika je jednocifrena.

18. minut - Trojka Nedovića i faul pod košem, pa će lopta biti sa strane za crveno-bele. Lazić sa penala smanjuje razliku, ali Kobs bez mnogo problema. Jago uzvraća uz faul. Siguran i sa dodatnog bacanja.

17. minut - Prve poene Zvezdi u drugoj deonici donosi Nemanja Nedović, ali trojka Dragića na drugoj strani za 17 razlike.

16. minut - Trojka Matkovića za sada već ogromnih 15 poena prednosti. Crveno-beli još uvek nisu postigli poen u drugoj četvrtini.

15. minut - Nastavlja se agonija Zvezde. Celih pet minuta bez poena, a onda poeni Blažiča.

14. minut - Ponovo Stuart, sada za 10. poen i dvocifrenu razliku. Zvezda više od tri minuta bez poena.

13. minut - Stuart sada sa poludistance siguran. Raste prednost Cedevite.

12. minut - Stuart uz faul, ali je promašio dodatno bacanja. Međutim, Dragić krade loptu i ide Cedevita na "plus šest".

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Matković pogađa jedno od dva bacanja, a onda Teodosić siguran nakon dobrog bloka Gilespija. Dragić poentira za tri - 23:21.

7. minut - Stuart za dva, pa onda i Matković iz polu horoga za prvu prednost domaćih. Jago brzo uzvraća i vraća prednost Zvezdi.

5. minut - Matković za tri - 8:10.

4. minut - Gedraitis uz faul. Promašuje dodatno bacanje Litvanac.

3. minut - Trojka za Blažiča koji je do sada jedini poentirao za ekipu Cedevite.

2. minut - Nova trojka za goste, Nedović je bio precizan.

1. minut - Odmah trojka za goste, Gedraitis je bio precizan. Odgovara Blažič dobrim prodorom.

17.00 - Utakmica je počela. Prvi napada za ekipu Zvezde.

16.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 15. kola Admiral Bet ABA lige između Cedevita Olimpije i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja u Ljubljani.