PUKLA STOTKA U FRANCUSKOJ Asvel šokirao Crvenu zvezdu, ekipa Janisa Sferopulosa propustila veliku priliku za brejk proitv autsajdera, loša partija crveno-belih

22:29 | 09-01-2024

Košarkaši Asvela pobedili su Crvenu zvezdu rezultatom 100:91 u 20. kolu Evrolige

Zvezda - Cibona
Marko Metlaš

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Asvela u utakmici 20. kola Evrolige rezultatom 100: 91

Zvezda je dobro ušla u meč, konstatno bila u blagom vođstvu koje u 8. minutu došlo do maksimalnih +9 16:25.

Međutim Asvel se brzo vratio u meč i serijom 11:0 za dva minuta došao do prednosti 27:25.

Kod Zvezde su se istakli Jago sa 13 i Nedović sa 9 poena.

Rezultastka klackalica nastavljena je i u trećoj deonici, Asvel je imao maksimalnih +5.

Pred zadnjih 10 minuta bilo je 70:67 za domaćina. Domaćin je u poslednjoj deonici uspeo da se odvoji i prelomi meč u svoju korist.

Asvel - Crvena zvezda (100:91)

Sudija: Damir Javor (Slovenija), Karmelo Paterniko (Italija), Saulius Racis (Litvanija)

Asvel: Skot 10, Li 23, Kaudi 12, Lovernj 17, Luvavu 7, Dalo, Džekson 9, Egbunu, Fal 8, Lajti 3, Ndiaje 6, Yacov 5

Crvena zvezda: Lazarević, Teodosić 6, Hanga 9, Davidovac 3, Lazić 5, Tobi 5, Bolomboj 9, Ilić, Nedović 26, Giedraitis 12, Gilespi, Dos Santos 16

40. minut - Zvezda pred ubedljivim porazom! (100:86)

37. minut - Nedović pogađa uz faul, ali vraća Li 88:77. Ponovo trojka Nedovića 88:80

36. minut - Kaldi pogađa novu trojku 83:74.

35. minut - Novi poeni Lija, koji moguće prelama meč u korist domaćina 80:72. Nedović pogađa nakon tajm-auta 80:74.

34. minut - Kucanje košarkaša Asvela na drugoj strani, pa važni poeni Hange (75:72)

31. minut - Hanga pogađa važnu trojku za crveno-bele! (70:70)

30. minut - Sjajan prodor Lovernja za nove poene Asvela (70:67)

29. minut - Nedović poentira u kontri, a onda i trojka za Asvel (68:66)

27. minut - Jago vraća Zvezdu u igru! Trojka Brazilca (62:62)

26. minut - Izgubljena lopta za Asvel, pa kucanje Bolomboja (62:59)

25. minut - Novi poeni za crveno-bele, ali domaćini uzvraćaju (60:57)

24. minut - Nova trojka za Asvel, Lajti je precizan (58:53)

21. minut - Krade loptu Giedraitis i poentira na drugoj strani, potom i Davidovac pogađa uz faul (50:50)

20. minut - Poluvreme! (48:45)

18. minut - Nastavlja se serija Francuza, ali je trojkom prekida Dos Santos (45:45)

16. minut - Jago Dos Santos pogađa, a potom poeni Skota na drugoj strani (43:42)

15. minut - Endiaje lako zakucava (39:40)

14. minut - Novi poeni Adama Hange, ali zakucava i Fal na drugoj strani (35:37)

13. minut - Pogodak Tobija, a onda odmah na drugoj strani Lovernj precizan, pa trojka Tobija! (31:33)

12. minut - Trojka Miloša Teodosića! (27:28)

11. minut - Nastavlja se serija Asvela (27:25)

10. minut - Asvel je serijom od 9 poena došao do egala na kraju prve četvrtine 25:25

9. minut - Pogađa Jakov nakon prodora, a onda i Kaldi nakon prodora 20:25

8. minut - Lovernj siguran sa penala, a onda se sjajno snašao Jago koji pogađa uz faul 16:25.

7. minut - Lep pogodak Lovernja, a onda trojka Lazića 14:22.

6. minut - Pogađa Jago uz faul, Skot nakon ofanzivnog sk1oka, a potom ponovo sjajni Nedović. Nakon kontre pogađa i Lazić 12:19. Tajm-aut za Asvel.

5. minut - Asvel je krenuo šut pogađaju dve trojke, Nedović sa druge strane iz naskoka 10:12.

4. minut - Nedović pogađa prvu trojku na meču 4:10.

3. minut - Prvi poeni Jaga, potom Luvavu siguran sa penala. Onda i Bolomboj na liniji slobodnih bacanja polovičan (4:7).

2. minut - Fal pogađa iz reketa, potom Nedović sa penala siguran (2:4).

1. minut - Bolomboj postiže prve poene na meču (0:2).

19.30 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 20. kola Evrolige između Asvela i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo meč iz Francuske!