ARMANI TUKAO, ZVEZDA SLAVILA U MILANU Crveno-beli se osvetili "manekenima" i Nejpiru

22:37 | 11-01-2024

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Milanu Armani sa 76:62 u 21. kolu Evrolige.

Zvezda - Armani
EPA-EFE/MATTEO BAZZI

Pre dva dana crveno-beli su izgubili od Asvela, ali su se sada vratili na pobednički kolosek i ostali u igri za plej-in.

Ujedno, Zvezda se revanširala Armaniju za poraz u Beogradu, ali i Šabazu Nejpiru koji je usred sezone napustio Mali Kalemegdan i vratio se u italijanski klub. Tako sada oba tima imaju po devet pobeda i 12 poraza.

Utakmicu je obeležio Kajl Hajns koji je u prvoj četvrtini nenamerno povredio čak trojicu igrača srpske ekipe, Luku Mitrovića, Nemanju Nedovića i Majka Tobija!

Nedović je sjajno otvorio meč i vrlo brzo došao do osam poena, ali mu je onda Hajns izbio vazduh. Samo nekoliko sekundi pre toga, Luka Mitrović je u sudaru glavama sa Kajlom Hajnsom takođe doživeo udarac zbog kojeg je morao na klupu. Neverovatnim situacijama nije  bio kraj jer je Majk Tobi pri pokušaju da zaustavi Hajnsa pao preko njega, nezgodno na leđa i takođe je morao na klupu u bolovima.

Mitrović se kasnije vratio u igru, pokušao je i Nedović, ali nije uspeo, pa se ubrzo ponovo preselio na klupu.

Publika u Mediolanum Forumu je Miloša Teodosića dočekala zvižducima, a on im je odgovorio nestvarnim asistencijama.

Katastrofalno je ekipa Etorea Mesine izgledala u prvom poluvremenu. Bez ideje u napadu, lopte bačene u bunar, nonšalancija u odbrani.

Zvezda je na krilima Rokasa Giedraitisa u jednom trenutku imala i 18 poena razlike, da bi na odmor otišla sa vođstvom 47:31.

Umesto da nastave u istom ritmu, na startu drugog poluvremena Zvezda je sebe uvela u problem. Primila je brzih pet poena, Sferopulos je odlučio da rizikuje, nije u tom trenutku zatražio tajm-aut.

Jeste nešto kasnije, ali tada je Olimpija već prišla na sedam poena minusa, u meč se uključila i domaća publika (40:47). Tada je Zvezda uspostavila kakvu-takvu ravnotežu, i ipak je sa dvocifrenom razlikom ušla u poslednji kvartal (47:57).

I tada je bolje počela Olimpija, Zvezda je energetski izgledala sve lošije, sasvim logično kao epilog dodatno skraćene rotacije, domaći su prišli i na samo pet poena minusa (54:59).

Ali, onda Adam Hanga postiže zlata vredne poena, a Teodosić postiže trojku za +10 na dva minuta pre kraja. To je ujedno i rešilo pitanje pobednika, pa su crveno-beli napokon savladali Armani posle šest uzastopnih poraza.

Najefikasniji u redovima Zvezde bio je Giedratis sa 22 poena, dok je Džoel Bolomboj ubacio 14.

Na drugoj strani istakao se Bortolani sa 14.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Baskoniju, dok Armani gostuje Valensiji.

ARMANI - CRVENA ZVEZDA 62:76 (15:23, 16:24, 16:10, 15:19)

Hala: Mediolanum Forum (Milan)

Sudije: Latiševs, Alijaga, Kovalski

Armani: Pojtres 12, Bortolani 14, Tonut 5, Meli 5, Nejpir 6, Kamagate, Riči, Flakadori 4, Hol 6, Karuso, Hajns 6, Vojtman 4.

Crvena zvezda: Mitrović 6, Teodosić 9, Hanga 7, Davidovac 3, Lazić, Tobi, Bolomboj 14, Ilić, Nedović 8, Giedraitis 22, Gilespi 2, Dos Santos 5

40. minut - Kraj! Pobeda Zvezde u Milanu!

39. minut - Ne predaje se Armani i ponovo prilazi na -6. Ali, tu je fenomenalni Giedratis koji pogađa uz faul i verovatno stavlja tačku na ovu utakmicu.

38. minut - Sjajni Hanga ponovo donosi dvocifrenu prednost Zvezdi!

37. minut - Mnogo nervoze i grešaka na obe strane. Tri minuta do kraja Zvezda ima osam poena prednosti.

36. minut - Zaspala je odbrana Zvezde, Fojtman dolazi do lakih poena.

35. minut - Konačno Miloš Teodosić postiže trojku i to u kakvom trenutku. Zvezda je na +10 pet minuta pre kraja!

34. minut - Zlata vredne poena postiže Hanga, a onda Giedratis poentira u kontri, Zvezda opet odbija napad. Šabaz Nejpir je udario Adama Hangu. Sudija je na kraju dosudio obostranu tehničku.

33. minut - Nekoliko loših napada Zvezde, Nejpir to kažnjava, topi se prednost crveno-belih.

32. minut - Jago je izbolkiran. Nejpir ne pogađa trojku, Hajns je tu da ispravi, Armani opet na -7.

31. minut - Giedratis poenima otvara poslednji kvartal. Trojka Bortolanija.

30. minut - Kraj treće deonice, Zvezda vodi 57:47.

29. minut - Vraća trojku Bortolani, Jago nije uspeo da pogodi drugu nizu.

28. minut - Trojka Jaga za velikih +15 za Zvezdu!

27. minut - Bolomboj siguran sa linije penala, Zvezda vodi 54:42!

26. minut - Serija Zvezde 6:0, Armani ponovo srlja iz greške u grešku.

25. minut - Uspela je Zvezda da odbije prvi nalet "manekena".

24. minut - Bolomboj dolazi do važnih poena. Teodosić krade loptu i upošljava Luku Mitrovića, a ovaj dolazi do lakih poena.

23. minut - Meli poentira u kontri, olako su crveno-beli ispustili veliku prednost. Sferopulos zove tajm-aut.

22. minut - Veliki promašaj Teodosića, loše je Zvezda otvorila drugo poluvreme.

21. minut - Trojkom Melija počinje drugo poluvreme. Serija Armanija 5:0

20. minut - Poluvreme, Zvezda vodi 47:31!

19. minut - Vratio se na parket Nemanja Nedović i odmah je postalo jasno da je u problemu. Odlazi na klupu i hvata se za glavu! Očigledno je u bolovima i teško je da ćemo ga gledati više na ovoj utakmici. Mitrović pogađa uz faul, siguran i sa linije penala.

18. minut - Vratio se Luka Mitrović u igru i pogodio dva bacanja, raste prednost Crvene zvezde.

17. minut - Giedratis pogađa uz faul. Odličan meč igra Litvanac i već ima 13 poena.

16. minut - Sjajan pas Teodosića za Gilespija koji zakucava, gosti na +15! Armani je i dalje na tek dva koša u drugoj deonici.

15. minut - Katastrofalnu košarku igra Armani u prvom poluvremenu. Već dugo na semaforu stoji 30:17 za crveno-bele.

14. minut - Nekoliko izgubljenih lopti košarkaša Armanija u nizu, ali Zvezda to ne koristi da se dodatno odlepi.

13. minut - Fantasičan pas Teodosića za Davidovca koji ostaje sam na trojci i pogađa, crveno-beli imaju dvocifrenu prednost. I pored toga što su ostali bez tri igrača u prvoj deonici, košarkaši Crvene zvezde igraju sjajno i vode.

12. minut - Teodosić je iznudio tri bacanja. Pogodio je dva od tri, Zvezda ima osam poena prednosti.

11. minut - Poenima Bortolanija počinje druga četvrtina.

10. minut - Druga veza trojka za Zvezdu, ovoga puta Giedratis, Zvezda na +5. Još jedna trojka Giedraitisa, kraj prve deonice, 23:15 za crveno-bele.

9. minut - Neveorovatno, povredio se i Majk Tobi, pa će i on morati da izađe iz igre. Hanga postiže trojku

8. minut - Fantastičan meč igra Nedović i dolazi do osmog poena, a onda je izgubio vazduh u sudaru. Opet problem za Zvezdu jer je sada bek crveno-belih ostao na parketu. Sada i Nedović mora napolje!

7. minut - Po izgubljena lopta na obe strane. Teodosić ne pogađa trojku. Nedović krade loptu i poentira u kontri. Težak sudar glavama Kajla Hajnsa i Luke Mitrovića... Ne izgleda dobro! Ustao je i pridigao se Mitrović, ali je odmah poslat na klupu.

6. minut - Nedović uzima jako težak šut za dva i pogađa, četvrti njegov poen, idemo na prvi tajm-aut.

5. minut - Trojku postiže Šabaz Nejpir, Armani po prvi put vodi - 9:6

4. minut - Nemanja Nedović lako čita odbranu rivala i posle prodora se upisuje u strelce. Ilić promašuje oba bacanja, Armani dolazi do izjednačenja.

3. minut - Sjajni Bolomboj dolazi do novog pogotka. Pojters zakucava posle odlične akcije Armanija.

2. minut - Hol postiže prve poene za Armani. Zvezda nije iskoristila dva napada u nizu.

1. minut - Poenima Bolomboja počinje utakmicu. Armani ne postiže trojku. Loš potez Jaga.

19.53 - Otklonjene su sve dileme, Luka Mitrović će biti u sastavu Crvene zvezde za ovaj meč.

19.29 - Janis Sferopulos sigurno na raspolaganju neće imati Nikolu Topića, dok je nastup Luke Mitrovića još uvek pod znakom pitanja. I Armani je osakaćen povredama, pa Etore Mesina ne može da računa na Bilija Berona, Maoda Loa, Nikolu Mirotića i Šejmona Šildsa.

19.26 - Poslednjih šest mečeva ova dva tima svih šest pobeda upisala je italijanska ekipa. Ove sezone u Beogradu je bilo 93:71.

19.24 - U centru pažnje biće i Šabaz Nejpir koji je usred sezone napustio Mali Kalemegdan i vratio se u Milano.

19.21 - Ovo je gotovo pa biti ili ne biti utakmica za Crvenu zvezdu koja ima osam pobeda i 12 poraza. Ni Armani se ne može pohvaliti odličnim igrama u elitnom takmičenju, pošto je na skoru 9-11.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 21. kola Evrolige u kojoj se sastaju Armani i Crvena zvezda. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Milana.