ZVEZDA OD SJAJA DO OČAJA Crveno-bele koštala katastrofalna treća četvrtina za poraz od Baskonije u trileru, bez rešenja u napadu za neverovatnog Hauarda

20:53 | 18-01-2024

Košarkaši Baskonije pobedili su Crvenu zvezdu u 22. kolu Evrolige rezultatom 90:91

kk crvena zvezda
Alo/ Marko Metlaš

Potpuno lud meč imali smo u Areni. Nošeni podrškom više od 20.000 navijača, košarkaši Zvezde su počeli sjajno. Vodili su konstatno od prvog minuta, razlika je išla i do 12 poena. Trojke su sevale sa svih strana. Novajlija Smart je bio odličan, pratio ga je Jago i sve je delovalo da ćemo videti veliku pobedu oslabljenje Zvezde. Na poluvremenu je na semaforu stajalo - 52:43.

kk crvena zvezda Alo/ Marko Metlaš

Međitim, tako nije mislio Markus Hauard. Ubacio je 17 poena u trećoj četvrtini i potpuno okrenuo meč. Baskonija je brzo došla do dvocifrene razlike! A, onda je i Marinković pogodio tri šuta van lnije 6,75...

Zvezda je preko Jaga i Giedarisa učinila meč dramatičnim! Došli su na 83:84, ali tada je ponovo na scenu stupio Hauard koji je vezao četiri poena i praktično rešio pitanje pobednika.

Hauard je na kraju ubacio neverovatna 32 poena. Marinković ga je pratio sa 15 poena.

Crvena zvezda - Baskonija (90:91)

Dvorana: "Štark arena"

Crvena zvezda: Smart 11, Lazarević, Hanga 10, Davidovac 9, Mitrović 6, Lazić 6, Tobi, Bolomboj 9, Ilić, Giedraitis 13, Gilespi, Jago 26

Baskonija: Hauard 32, Rijeste, Kuerejeta, Sedekerskis, Marinković 18, Miler-Mekentajer 3, Diez 3, Rogavopulos 8, Diop, Kotsar 4, Kostelo 10, Moneke 13

40. minut - Mitrović promašio oba slobodna bacanja, a onda i važna dvojka za Markusa Hauarda! (83:88)

39. minut - Drama u Areni! (83:86)

37. minut - Pogađa Giedraitis (78:84)

36. minut - Laki poeni za Kostela (74:82)

34. minut - Još jedna trojka za Vanju Marinkovića, pa dvojka za Giedraitisa! (72:80)

33. minut - Trojka Vanje Marinkovića, pa onda Jaga Dos Santosa (68:77)

32. minut - Hauard pogađa sedmu trojku! Neverovatna njegova partija (63:74)

31. minut - Nastavlja se loša igra crveno-belih! (62:71)

30. minut - Hanga postiže važne poene, ali onda ponovo nestvarni Hauard, njegova šesta trojka, pa potom Vanja Marinković u poslednjim sekundama treće četvrtine! (62:69)

29. minut - Novi poeni Monekea, vodi Baskonija (60:63)

28. minut - Na liniji penala je Hauard, pogodio je dva od tri (60:58)

26. minut - Kostelo precizan sa poludistance (57:56)

25. minut - Važna trojka Dejana Davidovca za prekid serije Španaca! (57:54)

24. minut - Razigrala se Baskonija u nastavku! (54:54)

23. minut - Kucanje Bolomboja! (54:49)

22. minut - Prve poene u drugom poluvremenu postiže Hauard i to trojku, a onda nova nestvarna trojka, opet Haurad! (52:49)

20. minut - Novi poeni Giedraitisa, vraća Zevzda dvocifrenu razliku! (52:40)

KK Crvena zvezda Marko Metlaš

19. minut - Prvi poeni za Rokasa Giedraitisa i to za tri! (48:40)

18. minut - Vraćaju se Španci u igru, mora odmah da reaguje Sferopulos (45:40)

17. minut - Moneke siguran pod košem, njegov peti poen (45:38)

16. minut - Dijez pogađa trojku za goste, a onda i Smart svoju prvu na meču! (45:36)

15. minut - Važni poeni Adama Hange za prekid serije Baskonije (42:33)

KK Crvena zvezda Alo/ Marko Metlaš

13. minut - Poeni Adama Hange! (37:28)

12. minut - Sjajna kontra crveno-belih, a potom i trojka Rogavopulosa na drugoj strani! (35:28)

10. minut - Poeni i Džavonta Smarta! (31:20)

9. minut - Dejan Davidovac! Još jedna u nizu trojki za domaću ekipu (27:16)

8. minut - Trojka Vanje Marinkovića da spreči ovaj nalet Crvene zvezde! (24:16)

7. minut - Nova trojka Branka Lazića za +9! (22:13)

6. minut - Luka Mitrović!! Još jedna trojka za crveno-bele! (19:13)

5. minut - Dos Santos nastavlja Zvezdinu seriju, ali je prekida Kostelo sa trojkom! (16:11)

4. minut - Trojka Branka Lazića! Mora da reaguje odmah i traži tajm-aut Duško Ivanović (14:8)

3. minut - Počela je utakmica, furiozno zakucavanje Bolomboja uz faul! (8:8)