STOTKA PARTIZANA U NAJTUŽNIJOJ UTAKMICI Crno-beli deklasirali Megu u meču posvećenom Dejanu Milojeviću

21:05 | 22-01-2024

Košarkaši Partizana pobedili su u Areni Megu sa 112:80 u 17. kolu Admiral Bet ABA lige

Partizan - Mega
FOTO TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ/ bs

Bila je ovo jedna od najtužnijijh utakmica u istoriji srpske košakre, pošto se igrala u čast nedavno preminulog Dejana Milojevića

Milojević je najbolje partije u igračkoj karijeri beležio u crnom-belom dresu, dok je prve trenerske korake napravio na klupi Mege.

U Areni je bio 23.031 navijač, što je novi rekord ABA lige.

Pre nego što je iko od navijača ušao, na stolici uz parket bio je postavljen Milojevićev dres iz vremena kada je igrao za Partizan, a na sedištu - bela ruža.

Arena FOTO TANJUG/MARKO ĐOKOVIĆ/ bs

Kako je ko u najveću srpsku dvoranu ulazio, bilo je jasno da je urodio plodom apel organizatora da se dođe u crnim majicama ili duksevima, a to su učinili svi odreda, i ljubitelji košarke, i članovi Dekijeve porodice, i njegovi bivši saigrači, treneri, prijatelji...

Dosta suza smo imali prilike da vidimo, sam meč je kasnio desetak minuta upravo kako bi se omaž Dejanu Milojeviću odao onako kako dolikuje.

Prikazan je kratki dokumentarac o Milojeviću, nakon čega je usledio desetominutni aplauz.

Što se samog meča tiče, Mega je crno-belima parirala samo u prvoj deonici i dobila taj deo igre sa 26:25.

U nastavku je viđena apsolutna dominacija ekipe Željka Obradovića.

Ono što posebno raduje jeste i povratak Alekse Avramovića na teren posle povrede.

Najefikasniji u redovima Partizana bio je Džejms Naneli sa 24 poena.

PARTIZAN - MEGA 112:80 (25:26, 34:13, 26:23, 27:18)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Milivoje Jovčić, Igor Dragojević, Sašo Petek

Partizan: Ledej 9, Avramović 9, Koprivica 8, Panter 2, Smailagić 9, Jaramaz 3, Naneli 24, Trifunović 10, Doužer 9, Ponitka 9, Kaminski 14, Kaboklo 6.

Mega: Paunović, Miljenović 6, Jelavić 16, Marković, Popović 1, Milutinović, Iljasolu 16, Đurišić 13, Kovačević, Gnjidić 2, Plavšić 26, Malovec.

40. minut - Kraj, pobeda Partizana!

38. minut - Đurišić pogađa uz faul 101:74.

36. minut - Partizan na maksimalnih +27, Ledej siguran sa penala, a potom i poentira iz kontre 97:70

34. minut - Razigrao se Partizan, Doužer pogađa za tri 90:69.

33. minut - Igra se u opuštenom ritmu pogađaju Miljenović sa jedne i Kaboklo sa druge strane 87:69.

31. minut - Jedno slobodno bacanje Plavšića, pa onda zakucavanje Jelavića na otvaranju poslednje deonice.

30. minut - Aleksa Avramović koji se posle pauze zbog povrede vratio na teren, postiže trojku na isteku treće deonice 85:52.

28. minut - Raspoloženi Kaminski, njegov već sedmi poen 76:58.

27. minut - Ponovo Kaminski! Sada je poentirao uz faul, a onda realizovao i dodatno slobodno bacanje. Njegovih sedam poena za nepuna četiri minuta.

25. minut - Mega koristi opuštanje u igri Partizana, Plavšić postiže trojku 65:51.

24. minut - Lepo se snalazi Iljasolu i stiže do svojih 10 poena, a Kaminski zatim pravi faul u napadu tokom postavljanja bloka

21. minut - Đurišić polovičan sa linije penala, Partizan gubi loptu, Plavšić poentira u kontri.

20. minut - Poluvreme, Partizan vodi 61:39!

18. minut - Već 50 poena košarkaša Partizana, a ima još dva minuta do kraja prvog poluvremena.

16. minut - Rapsodija košarkaša Partizana koji sada imaju potpunu kontrolu.

14. minut - Neverovatni Naneli za tri šutira 5/5, Partizan vodi 41:31

13. minut - Ubrazo je igru Partizan i to je odmah donelo rezultat, crno-beli imaju šest poena prednosti.

11. minut - Trojka Nanelija na startu druge deonice.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Mega vodi 26:25

8. minut - Dve brze realizacije crno-belih posle tajm-auta. Prvo je Ledej pogodio, onda je Avramović ubacio dva penala.

7. minut - Iljasova pogađa prvu trojku za Megu 15:17. Panter sa penala poravnava rezultat 17:17.

6. minut - Miljenović pogađa nakon prodora, potom se Trifunović odlično snašao u reketu 13:11.

5. minut - Raspoloženi Plavšić pogađa uz faul 9:9.

4. minut - Jaramaz pogađa prvu trojku za Partizan, potom Plavšić poentira reketa 7:6.

3. minut - Pogodio je Koprivica iz teške situacije 4:4.

1. minut - Doužer poentira sa poludistance, ali vraća Jelavić 2:4.

19.10 - Muk u Areni tokom minuta ćutanja za Milojevića

19.05 - Grobari upalili baklje, Arena skandira Dejanu Milojeviću

19.03 - Suze bivših saigrača Dejana Milojevića

19.01 - Dug aplauz u Areni nakon filma o Dejanu Milojeviću

19.00 - Muk u Areni dok ide film o Dejanu Milojeviću

18.00 - U Areni se uz teren nalazi jedna prazna i zlatna stolica, na kojoj se nalazi dres sa Milojevićevim prezimenom i brojem 13, kao i bela ruža u znak sećanja na čuvenog igrača.

17.28 - U prvom delu sezone Mega je slavila i to tako što je Uroš Trifunović postigao autokoš u poslednjoj sekundi.

17.25 - Partizan je na skoru 12-4 u regionalnom takmičenju, dok Mega ima devet pobeda i sedam poraza.

17.22 - Ulaz u Arenu je slobodan, a iz Partizana su zamolili sve navijače da obuku crno i na taj način odaju počast igraču koji je dve sezone nosio crno-beli dres sa velikim uspehom.

17.20 - Poštovanje i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 17. kola Admiral Bet ABA lige u kojoj se sastaju Partizan i Mega. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.