DA LI SE ZVEZDA OPROSTILA OD PLEJ-OFA? Loša igra crveno-belih i poraz u Berlinu, više ni plej-in ne deluje dostižno

22:03 | 25-01-2024

Košarkaši Albe pobedili su Crvenu zvezdu u meču 23. kola Evrolige sa 89:80 (18:16, 33:20, 21:18, 17:26).

kk crvena zvezda
Alo/ Marko Metlaš

Prva četvrtina protekla je uglavnom u ujednačenoj igri, ali je domaćin posle 10 minuta ipak imao plus četiri (20:16). Sredinom druge deonice Alba je imala plus 12 (38:26), ubrzo zatim i plus 16 (47:31), a na poluvremenu je bilo 51:36.

Sredinom treće deonice Alba je imala maksimalnih plus 21 (65:44), ubrzo zatim i plus 22 (70:48), a u poslednjih 10 minuta se ušlo sa rezultatom 72:54. Tri ipo minuta pre kraja Zvezda je uspela da dođe na jednocifren minus (72:81).

Dva minuta pre kraja bilo je samo plus pet za Albu (83:78), u poslednji minut se ušlo sa 85:80, ali je Sterling Braun pogodio oba bacanja za 87:80 na 26 sekundi pre kraja i tako rešio pitanje pobednika.

Zvezda je bez povređenog Miloša Teodosića bila neprepoznatljiva u napadu, a nije mnogo pomogao povratak tek oporavljenog Nemanje Nedovića koji je postigao sedam poena za nepunih 13 minuta. Met Tomas je predvodio Albu sa 19 poena, Gabrijele Proćida je dao 17, Sterling Braun 12, a Jani Vecel 11. Jago Dos Santos je sa 20 poena bio najefikasniji u Zvezdi, Rokas Gedraitis je dao 15, Džavonte Smart 14, a 10 Adam Hanga.

U narednom kolu, Crvena zvezda u utorak dočekuje Valensiju, ali pre toga u derbiju ABA lige u nedelju od 19 časova biće domaćin Partizanu.

ALBA - CRVENA ZVEZDA 89:80 (18:16, 33:20, 21:18, 17:26)

Hala: Mercedes-Benz arena, Sudije: Karlos Peruđa, Mišel Rosi, Dragan Porobić

ALBA: Braun, Proćida, Spanjolo, Vetcel, Delou, Matišek, Šnajder, Tomas, Hermanson, Kumađe, Timan, Bin.

CRVENA ZVEZDA: Smart, Lazarević, Hanga, Davidovac, Mitrović, Ilić, Tobi, Bolomboj, Nedović, Gedraitis, Gilespi, Dos Santos.

40. minut - Promašuje Smart trojku za približavanje na "minus dva", a onda Hermanson stavlja tačku na meč.

39. minut - Siguran Jago sa oba penala - 85:80.

38. minut - Jago uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje Brazilac za "minus osam", a onda trojka Jaga! Hermanson na drugoj strani pogađa dva penala.

37. minut - Bolomboj uz faul! Vratila se posle dužeg vremena Zvezda na jednocifren minus.

36. minut - Taman je Zvezda uspela da uhvati priključak, a onda nakon tri ofanzivna skoka pogađa trojku Braun.

33. minut - Hanga u ovim momentima igra sjajno i nosi Zvezdu. Pogađa uz faul, a siguran Mađar i sa dodatnog penala. Proćida uspeva da odgovori dvojkom.

31. minut - Hanga poentira na startu poslednje deonice.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Proćida pogađa posle dobrog prodora, ponovo je 20 razlike. Smart zatvara četvrtinu sa laganim poenima.

28. minut - Gedraitis pogađa za dva, a onda Kumađe zakucava.

26. minut - Vetcel ponovo, pa onda i Braun za 19 poena prednosti.

25. minut - Vetcel ponovo siguran, sada nakon kontakt igre.

24. minut - Vetcel za dva - 59:44.

23. minut - Gedraitis pogađa trojku iz kornera.

22. minut - Nedović siguran u prodoru.

21. minut - Trojka Nedovića na startu drugog poluvremena, ali i odgovor Hermansona.

DRUGA ČETVRTINA:

19. minut - Hermanson za tri. Zvezda izgleda baš loše u ovim momentima.

18. minut - Uspeva Jago malo da razmrda Zvezdu sa poenima uz faul i pogođenim dodatnim bacanjam, ali je onda Timan pogodio oba penala.

16. minut - Braun za tri i Alba ima najveći plus do sada, devet poena.

15. minut - Proćida pogađa za dva.

14. minut - Bin prekida seriju gostiju - 27:24, a nakon toga i zakucavanje Deloua.

13. minut - Proćida za tri i najvećih sedam poena prednosti za domaće, ali uzvraća Smart istom merom. Nakon toga tehnička za Proćidu jer je simulirao faul na trojci. Smart siguran sa penala za četiri vezana poena, onda i poeni Bolombija za seriju Zvezde.

12. minut - Tehnička za Sferopulosa nakon što sudija nije dosudio faul nad Gilespiju. Spanjolo pogađa slobodno bacanje.

11. minut - Vecel pogađa za dva vraća prednost na četiri poena.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Spanjolo pogađa nakon prodora, a onda Smart za Gilespija i 18:16.

9. minut - Jago na jednoj, pa Bin na drugoj strani. Igra se koš za koš u ovim momentima.

8. minut - Iz trećeg pokušaja Zvezda uspeva da realizuje napad preko Bolomboja koji zakucava, Tomas uzvraća.

7. minut - Vetcel prekida seriju promašaja na obe strane.

4. minut - Braun uzvraća trojkom, a onda Jago uzvraća istom merom. Nakon toga poeni Brauna za novo izjednačenje.

3. minut - Gedraitis za tri nakon po dva penala na obe strane - 5:7.

2. minut - Tomas pogađa trojku i donosi prvu prednost domaćinu.

1. minut - Gedraitis promašuje trojku, ali Bolomboj hvata ofanzivni skok i dolazi do poena.

20.00 - Utakmica je počela, prvi napad za Zvezdu.

18.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 23. kola Evrolige između Albe i Crvene zvezde. Uz sport.alo.rs pratite uživo dešavanja iz Berlina.