ZVEZDA NE ZNA SA BARSELONOM Katalonci ubedljivi u Areni, crveno-beli sve dalje od plej-ina

21:54 | 02-02-2024

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su na svom parketu od Barselone sa 85:76 u 25. kolu Evrolige

Zvezda - Barsa
Marko Metlaš

Ove nedelje na programu je bilo duplo kolo Evrolige. Zvezda je u utorak savladala Valensiju sa 82:64, dok je saada izgubila od Barselone.

Zvezda je ovim porazom sebi značajno umanjila šanse da se domogne plej-ina, pošto je sada na skoru 10-15. Sa druge strane Barselona se učvrstila na drugoj poziciji, pošto joj je ovo bila 17. pobeda.

Ovo je bio 11. uzastopni poraz Zvezde od Barselone!

Presudna je bila druga četvrtina koju je Barselona dobila 27:15 i na odmor otiša sa 13 poena prednosti.

Situacija se u trećoj četvrtini nije bitnije menjala. Barselona je kontrolisala ritam, Zvezda jeste pokušavala nešto više da uradi, ali malo šta joj je polazilo za rukom. Barsa je u jednom trenutku imala i +18.

Ali tada se Zvezda budi i pravi seriju 9-1 i smanjuje na 59:49. Ipak, gosti su odbili taj nalet i na kraju treće četvrtine imali istu razliku kao i na poluvremenu – 64:51. Imala je Zvezda krajem treće četvrtine šansu da nastavi seriju i da se primakne na jednocifren minus, a i imala je početkom četvrte četvrtine par dobrih odbrana. Ali sve to nisu ispratili koševi i tako je Barsa očuvala bezbedno rastojanje, koje je zadržala do kraja utakmice.

Kod pobednika sjajan je bio Brisuela, koji je odigrao utakmicu karijere postigavši 20 poena (6/7 za tri).

Odličan je bio i Jan Veseli sa 16 poena i osam skokova, a dvocifreni je još bio Laprovitola sa 12 poena. Na drugoj strani Nedović je bio najefikasniji sa 21 poenom, ali uz šut za dva 4/9 i za tri poena 3/7. Dvocifreni su još bili Jago sa 13 poena i sedam asistencija, kao i Džoel Bolomboj koji je pored 12 poena imao i 10 skokova.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Žalgiris, dok će Barsa ugostiti Albu.

CRVENA ZVEZDA - BARSELONA 76:85 (17:18, 15:27, 19:19, 25:21)

Hala: Štark Arena (Beograd)

Sudije: Roha, Racis, Konstantinovs

Crvena zvezda: Smart 7, Teodosić, Hanga 2, Davidovac, Mitrović 4, Lazić, Tobi 9, Bolomboj 12, Nedović 21, Gedraitis 6, Gilespi 2, Dos Santos 13

Barselona: Da Silva 1, Pauli, Veseli 16, Brizuela 20, Kalinić 6, Satoranski 6, Ernangomez 6, Laprovitola 12, Parker 9, Naji, Jokubaitis 9, Para

40. minut - Kraj, novi poraz Zvezde!

39. minut - Smart se razigrao u finišu, Zvezda posle dugo vremena na -8. Do kraja još malo više od minut i po.

38. minut - Jago ne pogađa za tri i verovatno propušta poslednju šansu da vrati Zvezdu u igru.

37. minut - Nikako Zvezda da priđe na jednocifren minus.

36. minut - Vreme protiče, nema poena za Zvezdu. Sve je manje šanse za preokret.

34. minut - Zvezda bez rešenja za Brizuela koji postiže šestu trojku iz sedmog pokušaja.

33. minut - Trojka Jaga kao tračak nade, tajm-aut Barselona. Brazilac je vezao pet poena.

32. minut - Ogromna prednost Barselone, 70:53 osam minuta do kaja.

31. minut - Veseli je zaradio nesportski faul. Promaši je loptu i udario po glavi majka Tobija. Tobi maši oba bacanja.

30. minut - Kraj treće deonice, Zvezdin zaostatak je isti kao na poluvremenu -13

29. minut - Jokubaitis pogađa trojku i prekida seriju Zvezde.

28. minut - Serija Zvezde, a onda Hanga lupio rampu Ernangomezu za erupciju oduševljenja u Areni.

27. minut - Konstantno Barselona ima dvocifrenu prednost.

26. minut - Brizuela je neverovatan, novu trojku je postigao 5/5 ima za tri.

25. minut - Sjajna akcija Teodosića i Hange, Mađar se tek sada upisao u strelce.

24. minut - Uspela je Zvezda da se odbrani, a onda Bolomboj snažno zakucava.

23. minut - Precizan je i Nikola Kalinić, Zvezda loše otvara treći kvartal, Sferopulos mora da zove tajm-aut. Ni Hanga ne pogađa trojku, ništa ne ide od ruke košarkašima Zvezde.

22. minut - Razigrao se Džabari Parker i vezao četiri poena.

21. minut - Pogotkom Bolomboja počinje drugo poluvreme, ali uzvraća Parker na drugoj strani.

20. minut - Poluvreme, Barselona vodi 45:32.

19. minut - Veseli beleži svoj osmi poen, Barselona održava dvocifrenu prednost.

18. minut - Bolomboj je napao Kalinića i iznudio faul, to je treća lična za Nikolu, odmah ga je zamenio Para - 28:38.

17. minut - Barselona je napravila tri faula u drugom periodu, a dva puta slala Zvezdine igrače na liniju penala. Posle Jaga dos Santosa to je iskoristio i Majk Tobi.

15. minut - Brizuela daje svoju četvrtu trojku iz isto toliko pokušaja, Tobi promašuje zakucavanje, ali je posle ofanzivnog skoka fauliran i dao je oba penala - 28:36.

14. minut - Posle minuta odmora Tobi ostaje sam i pogađa za tri, a Brizuela daje svoju treću trojku - 22:33.

13. minut - Brizuela ponovo za tri 19:30. Novi tajm-aut Sferopulosa.

12. minut - Zakucava Ernangomez, potom Tobi nakon ofanzivnog skoka. Brizuela pogađa za tri 19:27.

11. minut - Jokobaitis pogađa iz reketa. Brizuela koristi grešku crveno-belih 17:22.

10. minut - Nedović ostaje sam i pogađa za tri, kraj prve četvrtine, 17:18.

9. minut - Do kraja prve deonice ima još 100 sekundi, a Zezda je dala samo 10 poena. Mora bolje u napadu.

8. minut - Sjajna asistencija Jaga za Bolomboja i zakucavanje. Potom Jokubaitis nakon prodora 10:15.

7. minut - Gube loptu domaći, Satoranski poentira u kontri, Barselona vodi 13:8.

6. minut - Sjajni Bolomboj dolazi do novog koša. Podsećamo da protiv Valensije nije dao nijedan poen.

5. minut - Jedan sudija pokazao je da je isteklo vreme za napad pre šuta Bolomboja, drugi da je faul na centru Zvezde. Odlučili su da pogledaju snimak i da utvrde vreme. Utvrdili su da je faul ipak bio pre isteka vremena. Bolomboj je dao oba penala - 4:6.

3. minut - Prvo zakucavanje na meču delo je Jana Veselog.

2. minut - Odbranila se Zvezda, zaleteo se u kontru Jago, a blokada je kasnila, pa su Zvezdi upisani prvi poeni.

1. minut - Parker postiže prve poene na meču. Nakon lošeg napada Zvezde, Satoranski pogađa 0:4

19.20 - Upozorenje za Jaga!

19.00 - Branko Lazić se u kafiću zagreva za meč protiv Barselone.

18.58 - U prvom delu sezone Katalonci su slavili 86:81.

18.54 - Crveno-beli Barselonu nisu pobedili na poslednjih deset mečeva.

18.51 - Zvezda je 12. na tabeli sa skorom 10-14, dok je Barselona druga sa 16 pobeda i osam poraza.

18.50 - Dobro veče i dobrdodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 25. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Barselona. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.