SUROVA OSVETA Partizan iskalio bes na Igokei i prekinuo seriju poraza, proradili igrači koji se dugo čekaju

18:56 | 11-02-2024

Da li ova utakmica može da posluži crno-belima da se vrate u formu?

Mateuš Ponitka
ABA liga/Igokea/Marija Vuruna

Posle niza od pet uzastopnih poraza u svim takmičenjima, Partizan je konačno došao do trijumfa, pošto je u Laktašima savladao Igokeu u sklopu 20. kola ABA lige. Koliko je bio dominantan pokazuje to što je meč u svoju korist rešio sa čak 46 poena razlike - 98:52 (23:21, 26:12, 23:10, 26:9)!

Od samog početka susreta se videlo da su crno-beli na parket izašli sa nešto drugačijom energijom u odnosu na prethodne utakmice. Bili su agresivni i koncentrisani, ali su uprkos tome dozvolili protivniku da se u određenoj meri odupre i da se u prvoj četvrtini vrati na podnošljiv zaostatak.

Sve se promenilo u narednih 10 minuta. U ovom vremenskom intervalu su Beograđani "zategli" odbranu i ostavili Aleksandrovčane na samo 12 poena. Ovako kvalitetnu igru je Partizan iskoristio da stekne ubedljivo vođstvo, što je, ispostavilo se, bio ključni momenat na meču i time su gosti rešili pitanje pobednika.

Tokom drugog poluvremena se igrala opuštena košarka, bez previše "zapinjanja", a šansu su dobili igrači sa nešto manjim minutažama. Zapravo, samo se čekalo da se vidi kojim rezultatom će crno-beli da ostvare trijumf.

Najbolji u redovima Partizana je bio Mateuš Ponitka sa 16 poena i tri ukradene lopte. Sjajan je bio i Balša Koprivica sa 13 poena, devet skokova i dve blokade, dok je Bruno Kaboklo pobedi doprineo sa 14 poena. Tristan Vukčević i Pi Džej Doužer su ubacili po 11 poena. Sa druge strane se istakao Edin Atić sa 10 poena.

Ovo je bila 14. pobeda Partizana u dosadašnjem delu sezone ABA lige, što ga trenutno postavlja na deobu trećeg mesta na tabeli zajedno sa Cedevita Olimpijom. Igokea je sada peta sa učinkom 11-9.

Igokea - Partizan 52:98 (21:23, 12:26, 10:23, 9:26)

Dvorana: "J.U. SD Laktaši"; Gledalaca: 3.000; Sudije: Dragojević, Kardum, Hadžić

Igokea: Kondić 3 (4sk, 6as), Bošković 4, Atić 10, Stanković, Jošilo 7, Nakić 2, Milosavljević 8, Marić 4, Karmajkl 8, Jeremić 6, Milovanović. Trener: Vladimir Jovanović

Partizan: Smit 2 (8sk), Vukčević 11, Ledej 7 (4sk), Koprivica 13 (9sk, 2bl), Panter 6 (6as), Jaramaz 5, Naneli 8, Anđušić 5, Doužer 11, Ponitka 16 (3ul), Kaboklo 14. Trener: Željko Obradović