PEŠIĆEVI ORLOVI PRELETELI FINSKU Operacija "Evrobasket" počela sjajno - Srbija kvalifikacije otvorila pobedom

21:58 | 23-02-2024

Ovo je nešto što nam je bilo potrebno.

Detalj sa meča Srbija - Finska
FIBA

Košarkaška reprezentacija Srbije zabeležila je trijumf u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo naredne godine, pošto je u Beogradu poražena selekcija Finske - 77:61.

Najefikasniji u redovima našeg tima bio je Luka Mitrović sa 19 poena, jedan manje je dodao Aleksa Avramović.

Sa druge strane, Mikael Jantunen je bio najefikasniji kod Finaca sa 11 poena, dok je jedan poen manje upisao Elijas Valtonen.

Srbija - Finska 77:61 (17:20, 19:14, 22:17, 19:10)

Srbija: Gudurić, Jaramaz, Marinković, Mitrović, Petrušev, Avramović, Beslać, Davidovac, Đurišić, Koprivica, Radanov, Ristić.

Finska: Jantunen, Madsen, Madžuni, Salin, Valtonen, Blomgren, Dolenc, Grandison, Palmi, Raitanen, Sepala, Vara.

Imali smo prilike da gledamo izuzetno kvalitetno i hrabro izdanje reprezentacije Srbije, koja je i u momentima kada nije imala preterano ideje u napadu sve uspela da neutrališe velikom borbom na parketu.

Kapiten Luka Mitrović i fenomenalni Aleksa Avramović bili su pokretači ovog mladog tima, koji je u finišu meča uspeo da na snagu i iskustvo pojedinaca reši pitanje pobednika.

Finska je u Beogradu prikazala svoje najbojle lice, pre svega u talentu na ofanzivnom delu tokom prvog poluvremena, ali je naš nacionalni tim tokom drugog dela uspeo da sve to neutrališe i na kraju rutinski slavi.

Svetislav Pešić definitivno može da bude zadovoljan onime što je video od svojih izabranika, koji su se okupili pre svega nekoliko dana, a novi izazov naš tim će imati protiv Gruzije, na gostujućem parketu.

Sve u svemu, Srbija je na pravi način započela kvalifikacije za Evrobasket, a Svetislav Pešić i njegovi igrači će učiniti sve da se tako i nastavi.

Detalj sa meča Srbija - Finska FIBA

Tok meča

40. minut - Kraj meča!

38. minut - Sigurno deluje igra našeg tima, troši se vreme i čeka konačan rezultat ovog duela.

37. minut - Evo i Marka Gudurića! Potrebni su mu bili ovi poeni, Srbija je na korak do pobede.

36. minut - Sve je bliže naš tim pobedi, plus je i dalje na brojci od 12.

35. minut - Nastavlja se sa sjajnom igrom našeg tima! Avramović dolazi do 16. poena i vraća Srbiju na plus 12.

34. minut - Ušao je u raspravu Filip Petrušev sa arbitrima nakon jednog nedosuđenog faula, ali čini se da naš mladi košarkaš ne bi trebao da baca senku na sjajno izdanje Srbije u poslednjoj deonici.

33. minut - Sjajno deluje igra našeg tima u ovim trenucima, Srbija korača ka pobedi na ovom meču.

32. minut - Tako se igra košarka! Novi poeni Beslaća i Avramovića, Srbija ide na plus 14 i teraju goste da traže minut odmora.

31. minut - Bravo, Dušane! Nekoliko dobrih poteza Beslaća, između ostalog i trojka kojom je Srbija došla na plus deset.

Treća četvrtina

30. minut - Poenima Avramovića sa penala Srbija u poslednju deonicu nosi plus od sedam poena.

29. minut - Kako igra Srbija u ovim minutima! Ponovo je poentirao Petrušev pod košem, nakon čega je Avramović sjajno ukrao loptu i položio u kontri za plus pet.

28. minut - FILIP PETRUŠEV! Četiri vezana poena za našeg centra, Srbija ponovo vodi.

27. minut - ALEKSAA! Ukrao je loptu naš plejmejker i položio u kontri - ponovo je egal!

26. minut - Uspevamo da povežemo nekoliko dobrih napada, ali je u dva navrata polovičan sa linije penala Marinković. Rezultat je 46:48 u korist gostiju.

25. minut - ALEKSA AVRAMOVIĆ! Trojka za plejmejkera Srbija, koji vraća naš tim na minus tri.

24. minut - Luka Mitrović je čovek koji igra "sam" danas. Uspeva da popravi promašaj Marinkovića i dođe do svog 18. poena.

23. minut - Još jedan istekao napad našeg tima, još jedan odraz nemoći. Sa druge strane, Madsen pogađa sa penala za 39:46.

22. minut - Ne uspevamo da pronađemo ideju u napadu na početku drugog poluvremena. Poentirao je Mitrović pod faulom, ali jako brzo stiže odgovor Madsena.

21. minut - Dobro trči Finska na početku drugog poluvremena i tako vraća plus. Pet poena Valtonena i plus od tri poena za Fince. Detalj sa meča Srbija - Finska FIBA

Druga četvrtina

20. minut - Kraj prvog poluvremena! Nismo videli nijedan poen u poslednjem minutu, te je nakon 20 minuta košarke rezultat 36:34.

19. minut - Salin uspeva da se fenomenalno oslobodi čuvara i pogodi za dva poena, ponovo je Srbija na plus dva.

18. minut - Ponovo sjajno! Trojku je pogodio Jaramaz, a na to se nadovezao Mitrović, koji je ponovo pogodio sa linije penala.

17. minut - Kakav pad za samo minut. Dve vezane trojke za goste, u režiji Raitanena i Salina, koji vraćaju Fince na plus dva.

16. minut - Daavidovaaacc! Sjajno je pokupio krilni košarkaš našeg tima promašaj Petruševa za tri poena i poentirao pod faulom.

15. minut - LUKA MITROVIĆ! Prvi dvocifreni kod našeg tima je kapiten, koji vodi Srbiju na plus tri.

14. minut - Nastavljaju Finci da igraju jako hrabro, te Jantunen odgovara na poene Đurišića sa linije penala.

13.minut -  Morali su da pogode i Finci nešto. Raitinen je ostao sam na šutu i pogodio.

12. minut - Kakav pogodak Davidovca! Strašno dodavanje provukao je Đurišić za našeg krilnog košarkaša, koji je pogodio pod faulom.

11. minut - Ne uspeva naš tim da nikako pronađe kontinuitet u napadu, dok defanzivno delujemo nešto bolje.

Prva četvrtina

10. minut - Poenima Jantunena na obruču Finska na mali odmor nosi plus od tri poena - 17:20

9. minut - Trojkom Madsena Finci vraćaju vođstvo na minut do kraja prve deonice.

8. minut - DA, OVO JE SRBIJA KOJU ŽELIMO DA GLEDAMO! Dve vezane trojke za naš nacionalni tim, preko Avramovića i Marinkovića, koji vode "orlove" na plus dva.

7. minut - Agresivno igraju Finci i to je ono što im se isplaćuje u ovim trenucima. Gudurić pogađa sa linije penala i vraća Srbiju na minus od četiri poena.

6. minut - Luka Mitrović! Dobra rola kapitena našeg nacionalnog tima, koji je pogodio pod faulom.

5. minut - Druga trojka za Finsku, za 5:11 pogađa Sasu Salin. Traljavo deluje igra našeg tima u napadu, a Finci to znaju da kazne.

4. minut - Ne deluje ovo dobro za Srbiju od starta, Madžuni pogađa "tri plus jedan" i vodi goste na plus pet.

3. minut - Prvu trojku za naš tim postigao je Marko Gudurić iz velike udaljenosti, ali je sa druge strane odgovorio Madžuni.

2. minut - Srbija i dalje bez koša. Komplikovani napadi u kojima naši šuteri preskaču otvorene šuteve.

1. minut - Naša reprezentacija ne uspeva da se nametne ofanzivno, dok gosti poentiraju preko Madsena.

20:00 - Startna petorka Srbije: Jaramaz, Marinković, Gudurić, Petrušev, Mitrović.

19:10 - Dobro došli u naš lajv blog!