PARTIZAN POPIO EFES NA EKS Crno-beli ostvarili važan trijumf protiv turske ekipe u borbi za plej-in Evrolige, brutalna partija Alekse Avramovića

22:20 | 29-02-2024

Košarkaši Partizana pobedili su Anadolu Efes u 27. kolu Evrolige rezultatom 100:90

KK Partizan - KK Efes
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Partizan je upisao 13 pobedu, a Efes zabeležio 16 poraz u elitnom takmičenju.

Početak utakmice obeležile su trojke na obe strane.

Ekipe su smenjivale vođstvu a Efes je nakon prve četvrtine imao minimalnu prednost 17:20.

Slična priča i u drugoj četvrtini.

Nijedan tim nije uspeo da stekne značajniju prednost.

Partizan je uglavnom bio u vođstvu i na poluvreme otišao sa +3 43:40.

KK Partizan EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

U trećoj četvrtini Partizan je zahvaljujući Panteru došao do dvocifrenu prednosti, ali se Efes brzo vratio na -4.

Pred poslednjih 10 minuta bilo je + 5 za Partizan 64:59.

Efes je uspeo da povede u poslednjoj deonici sa 72:73, ali je onda na scenu stupio fantastični Aleksa Avramović i neverovatnom serijom doneo prevagu Partizanu i veliku pobedu.

Najbolji akter utakmice bio je nestvarni Aleksa Avramović sa 30 poena.

Partizan - Efes (100:90)

Dvorana: "Štark arena"

Sudije: Medi Difala (Francuska), Gitis Vilijus (Litvanija), Kristaps Konstantinovs (Letonac)

Partizan: Smit, Ledej 21, Avramović 30, Panter 16, Smailagić, Jaramaz, Trifunović 5, Anđušić 15, Doužer 5, Ponjitka 2, Kaminski, Kaboklo 6

Efes: Larkin 11, Buboa 9, Brajant 8, Klajburn 17, Tompson 4, Plajs 13, Holatz 6, Osmani 3, Jilmaz, Vilis 7, Džouns 10

40. minut - Daanilo Anđušić sa penala doneo Partizanu 100. poen i važnu pobedu!

39. minut - Auu kakva partija Alekse Avramovića! (92:85)

38. minut - Aleksa Avramović je pogodio nove poene za crno-bele (87:80)

37. minut - Šejn Larkin pogađa važnu dvojku (85:80)

KK Partizan - KK Efes EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

36. minut - Još jedna važna trojka Alekse Avramovića! (83:78)

35. minut - Sjajni Aleksa Avramović! (77:76)

33. minut - Treća trojka Danila Anđušića! (72:69)

32. minut - Buboa je pogodio i smanjio razliku Partizana (67:65)

31. minut - Nova, druga trojka Anđušića! (67:61)

30. minut - Anđušić je imao sreće i pogodio važnu trojku u finišu treće četvrtine! (64:57)

29. minut - Avramović pogodio jedno od dva bacanja (59:55)

28. minut - Aleksa Avramović se prvi put promašio, ali u narednom šutu je bio precizan pod košem (58:53)

27. minut - Fauliran je Zek Ledej, a polovičan je sa linije penala (56:51)

25. minut - Kakav potez Avramovića u kontri, a onda i nova trojka Pantera (55:46)

24. minut - Sjajno se snašao Ponjitka, pogodio je uz faul! (50:42)

23. minut - Tibor Plajs konačno prekida seriju Partizana pogotkom sa poludistance (48:42)

22. minut - Panter kada je najpotrebnije - kapitenski, pogađa trojku za crno-bele, pa mora tajm-autom da reaguje trener Efesa (48:40)

21. minut - Panter je pogodio na startu drugog poluvremena (45:40)

19. minut - Zek Ledej je izgleda bar za sada, najviše raspoložen na ovom meču, njegov 11. poen (43:40)

18. minut - Panter sjajnim pasom za Kabokla zakucava, na drugoj strani i Oturu zakucava (39:35)

17. minut - Ponovo sjajan prodor Avramovića, njegov deveti poen (33:32)

15. minut - Aleksa Avramović izgleda da ulazi u seriju, ubacuje svoju prvu trojku (31:30)

14. minut - Pogađa važnu trojku Uroš Trifunović! (28:26)

13. minut - Na liniji penala je Danilo Anđušić, pogodio je oba slobodna bacanja (23:24)

11. minut - Poeni za Aleksu Avramovića, ali precizan je i Vil Klajburn (21:22)

10. minut - Tompson je precizan i povećava prednost (15:20)

9. minut - Sjajna finta Zeka Ledeja i uspeo je da pogodi (15:16)

8. minut - Novi poeni za Doužera, ali onda precizan je i Holat (13:13)

7. minut - Osmani je sam na šutu za tri i pogodio je za izjednačenje!

6. minut - Nova trojka Kevina Pantera! (11:8)

5. minut - U listu strelaca se upisuje i Kevin Panter (8:8)

3. minut - Nova trojka za Partizan!

2. minut - Doužer pogađa trojku! Pa onda Larkin precizan takođe za tri poena!

20.05 - Imao je Obradović vrlo jaku poruku za navijače Partizana.

- Navijači Partizana su poznati po tome da daju uvek ogromnu podršku, i igračima i svima nama koji smo ovde. Koristim priliku da ih zamolim, da ono što je najbitnije, budu podrška timu, podrška igračima i da probamo da iz te energije, koju daju timu, da dođemo do dobrog rezultata. To je najvažnije. Ovaj klub i postoji i takav je kakav je, zahvaljujući njima. Svi mi ostali smo prolazni, dolaziće i novi ljudi, neki će biti tu, ali ono što je snaga Partizana to su ti ljudi, navijači Partizana. Ako možda to nekom nije jasno, evo prilika da se kaže - Svi smo mi zamenljivi i ovaj će klub postojati i bez nas, ali su oni ta snaga i moć koju ima Partizan, jer su najbolji navijači na svetu - zaključio je Obradović.

19.54 - Uzdrmani crno-beli nakon tri uzastopna poraza u Evroligi i poraza u finalu Kupa od Crvene zvezde nemaju pravo na grešku ukoliko žele plasman makar u plej- in.

KK Efes Marko Metlaš

Svestan toga je i trener Partizana Željko Obradović.

- Igraćemo protiv tima koji je sa novim trenerom. Imali su odlične rezultate u zadnjem periodu, osim tog finala Kupa koje su igrali protiv Fenerbahčea. Evidentno je da su neki igrači dobili nove uloge i da je čovek koji je sada prvi trener, pošto je dugo godina bio pomoćni trener u Efesu, da veruje igračima koji su tu godinama. U odnosu na prvu utakmicu roster je promenjen u smislu da su se neki igrači oporavili i oni zaista igraju veoma dobro i pričati o kvalitetu koji ima Efes, mislim da je svima veoma dobro poznat. Ono što je za nas važno to je da smo uspeli da okupimo jedan broj igrača u nedelju, da su se reprezentativci Srbije priključili danas, Aleksa, Ognjen i Balša.

19.13 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 27. kola Evrolige između Partizana i Efesa. Uz sport.alo. pratite uživo dešavanja iz beogradske "Štark arene"!