MEGA OSVOJILA TROFEJ I košarkašice Partizana ostale bez Kupa

22:05 | 03-03-2024

Košarka 0

Košarkašice Mege MIS osvojile su Kup Milan Ciga Vasojević, drugi u klupskoj istoriji, pošto su u niškom „Čairu“ u velikom finalu pobedile Partizan 1953 rezultatom 73:70!

KK Mega
KSS

Mnogo je bolje Mega otvorila meč, i posle manje od dva minuta povela 7:0. Partizan je bio loš u realizaciji, što je Mega koristila, pa je u petom minutu bilo 11:0. Prve poene crno-bele su upisale tek posle pet i po minuta igre, i to sa linije penala, što je bila inicijalna kapisla da se trgnu i vrate u meč, pa je u 8. minutu bilo 8:14, a na kraju prve deonice 12:18.

Držala je Mega jednocifrenu prednost i u drugoj četvrtini, a Nedeljkov je bila prva dvocifrena već u 14. minutu. Crno-bele su i dalje mnogo grešile, ali su držale priključak – 22:28, 17. minut. Međutim, za samo minut je Mega napravila mini seriju 6:0 i otišla na prvi dvocifreni višak – 34:22. Odgovorila je trojkom Davinić, pa se na poluvreme otišlo pri rezultatu 25:34.

Kontrolisala je situaciju na terenu i rezultat i u trećoj četvrtini ekipa trenera Milana Vidosavljevića, a prednost je rasla, pa je Mega posle poena odlične Nedeljkov u 25. minutu imala „plus 13“ – 44:31. Smanjile su crno-bele minus dobrom odbranom i potpuno se vratile u meč u 28. minutu (42:47), a na poslednji odmor otišle su sa „minus sedam“ – 44:51.

Žestoko je bilo i na početku poslednjeg perioda, igralo se čvrsto, a posle dva minuta Tripković je trojkom ponovo odlepila Megu na 58:47. Pokušavale su igračice Partizana da se još jednom vrate u utakmicu, ali je Mega delovala mnogo sigurnije. Kada je Tripković pogodila novu trojku četiri i po minuta pre kraja za 63:51, delovalo je da je Mega blizu trofeja. Međutim, reagovale su još jednom crno-bele i smanjile na 55:63, ali je Rosić trojkom najavila konačan ishod. Pogodila je Jovanović trojku, pa Boričić dva slobodna bacanja na manje od dva minuta pre kraja za 61:68, ali je raspoložena Mitrović odbila ovaj napad. Usledili su poeni Dinčić, pa jedan penal Davinić za otvorenu utakmicu na minut pre kraja – 64:70. Ukrala je Boričić loptu, pa dobila faul, i sa penala samo jednom bila precizna za 65:70. Pokušao je Partizan presingom, još jednom iznudio grešku Mege, da bi Jovnović pogodila još jednu trojku na 25 sekundi pre kraja za dramu – 68:70. Faulirana je Rosić, pogodila je jednom i Partizanu je ostao napad za produžetak. Ipak, faulirana je Boričić pre šuta za tri, pogodila je oba puta – 70:71. Ostalo je Megi 6.5 sekundi, odmah je faulirana Rosić koja je bila sigurna – 73:70. Crno-bele su posle tajm auta pokušale da izjednače za 4.8 sekundi, promašile su trojku i počelo je veliko slavlje Mege.