"STOTKA" KAO OD ŠALE Zvezdina šetnja kroz Bar, "fenjeraš" nije imao šanse protiv zahuktalog evroligaša

22:42 | 03-03-2024

Nije bilo iznenađenja.

zvezda
ABA liga/Mornar-Barsko zlato/Media Pro

Crvena zvezda je u utakmici 21. kola ABA lige deklasirala Mornar u Baru sa 102:66 (23:21, 13:26, 14:31, 16:24). Ono što je najvažnije za srpskog predstavnika je to što je dobio šansu da odmori ključne igrače za predstojeće izazove. Svi su dobili minute i svi su uspeli da se upišu u listu strelaca.

SPEKTAKULARNA UVERTIRA Ovako su navijači Zvezde dočekali košarkaše u Baru (VIDEO)

Što se tiče toka meča, crveno-beli su se na početku malo mučili sa protivnikom, koji je čak u nekoliko navrata vodio i terao goste da se uozbilje. Štaviše, Barani su prvu četvrtinu okončali vođstvom od dva poena razlike.

Ipak, igrači Zvezde su se uozbiljili u nastavku i postepeno počeli da "melju" domaćina. Oni su "zategli" odbranu, a u napadu su postali mnogo efikasniji, što je dovelo do toga da u veoma kratko vremenskom intervalu stignu do dvocifrenog vođstva.

Nisu se Beograđani opuštali ni u drugom poluvremenu. Štaviše, bili su istrajni u nameri da steknu što veću prednost, kojom bi dobili priliku da lagano privedu susret kraju. Tako je i bilo, pa je u jednom trenutku utakmica ličila na termin u "balonu". Prosto, nije bilo potrebe da se igra previše agresivno, pošto je Zvezda opravdala ulogu favorita.

Najefikasniji u redovima Zvezde je bio Džavonte Smart sa 16 poena, dok je Luka Mitrović imao dva manje, uz osam skokova. Dejan Davidovac je bio odličan sa 13 poena, osam skokova i četiri asistencije. Majk Tobi je pobedi doprineo sa 11 poena i devet skokova. Kod Mornara se istakao Antabja Voler sa 14 poena.

Mornar - Crvena zvezda 66:102 (23:21, 13:26, 14:31, 16:24)

Dvorana: "SRC Topolica"; Gledalaca: 1.500

Sudije: Hordov, Nikšić, Karović

Mornar: Bulatović, Veders 11 (6sk), Dan-Martin 13, Luis 5 (4as), Luković, Bursać, Voler 14, Komnenović 4, Gavrilović 9 (4sk), Vranješ 3 (5sk), Mari 7, Radetić. Trener: Mihailo Pavićević

Crvena zvezda: Smart 16, Lazarević 9, Hanga 7, Davidovac 13 (8sk, 4as), Mitrović 14 (8sk), Lazić, Tobi 11 (9sk), Bolomboj 6, Nedović 8, Gedraitis 9 (6sk), Gilespi 2, Dos Santos 7 (4sk, 7as). Trener: Janis Sferopulos