FURIOZNA DRUGA ČETVRTINA BUDUĆNOSTI Igokea na kolenima, Partizan gleda u leđa

Košarka 0

Podgoričani zadržali drugo mesto na tabeli ABA lige.

KK Budućnost, KK Igokea
ABA league/Filip Roganović

Jako važan meč je igrača podgorička Budućnost i pobedila. Pala je Igokea u Morači sa 79:76, čime je zadržano drugo mesto u ABA ligi.

Veoma loše je domaćin otvorio utakmicu. Posebno defanzivno pošto je dopustio rivalu da mu ubaci čak 26 poena u prvih 10 minuta!

Ali, uloge su se obrnule u drugoj četvrtini. Upravo je tu Budućnost odigrala furiozno i vratila se na pravi kolosek. Spustila je rivala na tek devet poena, dok je sama ubacila čak 25.

Usledila je tesna i neizvesna završnica u kojoj su se bolje snašli izabranici Andreja Žakelja za 16 pobedu ove sezone.

U pobedničkoj ekipi najefikasniji su bili Jogi Ferel sa 18 poena, Flečer Megi sa 13, dok je Kenan Kamenjaš dodao jedan poen manje.

Kod Igokee je blistao Dragan Milosavljević sa 21 poenom, 19 je dodao Marko Jošilo, dok je na 12 stao Goran Filipović.

Trenutno je Budućnost druga sa učinkom od 16 pobeda i pet poraza, jednim trijumfom više od Partizana. Sa druge strane je Igokea sedma sa učinkom od 11-10.