ZVEZDA BILA SAMO POSMATRAČ ISTORIJE U MONAKU Majk Džejms postao najbolji u Evroligi, "kneževi" sa 98 poena ispratili crveno-bele

21:01 | 07-03-2024

Košarkaši Monaka pobedili su Crvenu zvezdu u 28. kolu Evrolige sa 98:80 (25:17, 21:21, 23:22, 29:20).

Zvezda - Monako
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Monako je posle ove pobede zauzeo četvrto mesto na tabeli sa skorom 18/10, dok je Crvena zvezda ostala na 16. mestu sa skorom 10/18.

Crveno-beli su bolje otvorili utakmicu i kroz tranziciju došli do prednosti od četiri poena. Vrlo brzu su do preokreta došli domaći košarkaši koji su se oslonili na šut sa distance i tako uspeli da dođu do prednosti od osam poena.

U drugoj deonici prednost Monaka je porasla na 11 poena ali se Crvena zvezda konsolidovala u odbrani i uspela da makar malo smanji razliku, najviše zahvaljujući indivudualnom kvalitetu Mitrovića i Dos Santosa.

Na početku treće deonice košarkaši beogradskog kluba su napravili seriju lakih poena i tako smanjili zaostatak na samo jedna poen. Košarkaši Monaka su ipak odbili nalet gostiju i tako do kraja četvrtine uspeli da vrate plus devet na semaforu.

U poslednoj četvrtini Crvena zvezda nije imala snage za preokret, pa je prednost domaćina samo rasla i najviše iznosila 22 poena.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Majk Džejms sa 20 poena i tri asistencije, dok je Okobo dodao 14 poena, četiri skoka i sedam asistencija. Beogradski klub je predvodio Luka Mitrović sa 18 poena, 10 skokova i dve asistencije.

MONAKO - CRVENA ZVEZDA 98:80 (25:17, 21:21, 23:22, 29:20)

Hala: Gaston Medesin

KRAJ!

38. minut - Strazel pogađa tri slobodna bacanja nakon faula i Monako je jako blizu 100. poena.

36. minut - Poeni Gedraitisa za 86:73, a onda trojka Džejmsa. Nakon toga Branko Lazić dolazi do poena sa linije za slobodna bacanja.

35. minut - Jago pogađa uz faul. Siguran i sa dodatnog penala Brazilac.

33. minut - Trojka Blosomgejma i sada je već 16 razlike. Hanga uspeva da smanji dobrim prodorom.

32. minut - Ponovo Okobo za tri. Deluje da se Zvezda predala ui Monte Karlu.

31. minut - Trojka Okoboa i opet Monako ima dvocifrenu prednost.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Donta Hol poentira za kraj treće deonice. Bilo je do nedavno nerešeno, a sada je velikuh devet razlike.

28. minut - Poeni Okoba i Dijaloa za pet poena prednosti domaćina.

26. minut - Poenima Nedovića rezultat je nerešen posle skoro dve četvrtine.

25. minut - Jako loš potez Jaga baš kad je Zvezda bila na poen zaostatka. Napravio je nesportski faul i doneo lagane poene Okobu.

24. minut - Braun poentira posle ofanzivnog skoka. Na drugoj strani Mitrović siguran.

23. minut - Zakucavanje Bolomboja i Zvezda je na samo poen zaostatka.

22. minut - Mitrović za dva, a onda poeni Blosomgejma, ali uzvraća i Jago.

21. minut - Trojka Gedraitisa na startu drugog poluvremena.

POLUVREME!

19. minut - Kemba Voker poentira uz faul. Siguran Amerikanac i sa dodatnog penala. Na drugoj strani najbrži u kontri. Onda Voker za tri.

18. minut - Poeni Bolomboja za "minus pet".

17. minut - Istorijski momenat u Evroligi. Majk Džejms je ubacio svoj 13. poen i tako postao najbolji strelac Evrolige.

16. minut - Poeni Dijaloa za prvo dvocifrenu prednost Monaka. Jago pogađa uz faul. Siguran Brazilac i sa dodatnog bacanja. Nakon toga trojka Lazarevića.

15. minut - Blosomgejm pogađa za tri poena - 34:25.

13. minut - Zvezdinu sreiju prekida Majk Džejms sa četiri brza poena.

12. minut - Sada i Hanga pogađa trojku i sa serijom 6:0 crveno-beli se vraćaju u igru.

11. minut - Trojka Tobija na startu druge deonice. Posle više od tri minuta Zvezda dolazi do poena.

PRVA ČETVRTINA:

10. minut - Dijalo pogađa za kraj prve deonice i potvrđuje seriju domaćih od 12:0.

9. minut - Motejunas za tri i Monako vodi posle dužeg vremena.

8. minut - Dijalo za tri posle nekoliko promašaja na obe strane.

7. minut - Mitrović se ne zaustavlja! Novi poeni za košarkaša Zvezde i 13:17.

6. minut - Bolomboj lagano zakucava za "plus dva".

5. minut - Dva užasna napada Zvezde koja su završena na polovini terena i lagana četiri poena za domaće.

4. minut - Odlična serija Mitrovića, novi poeni i već ih imao osam iskusni krilni centar.

3. minut - Mitrović lagano poentira, a onda prvi poeni Majka Džejmsa. Mitrović na drugoj strani pogađa uz faul, ali promašuje dodatno bacanje.

2. minut - Trojka Gedraitisa za vođstvo crveno-belih, Strazel smanjuje zaostatak.

1. minut - Prvo Motejunas na jednoj, a onda Mitrović na drugoj strani donose prve poene svojim ekipama.

19.00 - Utakmica je počela! Prvi napad ima ekipa Monaka!

18.01 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 28. kola Evrolige između Monaka i Crvene zvezde. Uz alo.rs pratite uživo dešavanja iz Monte Karla.