NIŠTA OD IZNENAĐENJA Micić i Pokuševski bez trijumfa u Pensilvaniji, sve više minuta za srpski tandem

07:17 | 17-03-2024

Ne tako dobre partije naših košarkaša.

vasa
AP Photo/Matt Slocum

U noći između subote i nedelje je bilo odigrano devet utakmica u NBA ligi, a na terene širom Sjedinjenih Američkih Država su istrčala tri srpska košarka.

Šarlot nije uspeo da priredi iznenađenje i da pobedi Filadelfiju na njenom terenu, a domaćin je slavio sa 11 poena razlike - 109:98.

Micić bacio NBA LEGENDU NA POD, a onda dobio pohvale od njega lično: LUKAV JE...

Vasiliije Micić je za Hornetse odigrao 33 i po minuta, meč je započeo kao starter, ali nije pružio partiju na kakvu nas je navikao. Ovoga puta je na svom kontu imao 11 poena, uz nešto niži procenat šuta iz igre (41.7 odsto). Pored toga je imao dva skoka, četiri asistencije i po ukradenu loptu i blokadu. Imao je i pet izgubljenih lopti.

Njegov saigrač i sunarodnik, Aleksej Pokuševski, konačno je dobio šansu kakvu zaslužuje. Na terenu je proveo skoro 21 minut, a zabeležio je pet poena, tri skoka i po dve asistencije i ukradene lopte.

Što se tiče trećeg Srbina noćas, Boban Marjanović je u pobedi Hjustona nad Klivlendom (117:103) uputio samo jedan šut ka košu protivnika, ali ga nije pogodio.