JOKIĆ I NAGETSI PORAŽENI U POSLEDNJOJ SEKUNDI Dončić i Irving bacili na kolena šampiona

23:00 | 17-03-2024

Košarkaši Dalasa pobedili su Denver sa 107:105!

Jokić i Dončić
AP Photo/LM Otero

Pobedu Dalasu doneo je Kajri Irving pogotkom u poslednjoj sekundi!

Bio je ovo i okršaj Nikole Jokića i Luke Dončića, a kao pobednik izašao je Slovenac.

Nije Jokić bio na nivou na koji nas je navikao i meč je završio sa 16 poena, 11 skokova i sedam asistencija. Sa druge strane, Dončić je odigrao fenomenalno ubacivši 37 poena, a uz to je imao i devet skokova.

Slovenac je već u prvom poluvremenu postigao 23 poena, a Nagetsi su imali mnogo problema u napadu. Jokić i Džamal Marej nisu bili šuterski raspoloženi, ali je zato Porter služio šut za tri i na odmor se otišlo sa vođstvom Nagetsa 61:58.

Treća četvrtina je već donela bolju igru Dalasa, a to je najuočljivije bilo kada su u pitanju skokovi, gde je domaći tim imao neverovatnu dominaciju, pa smo u jednom trenutku videli veoma ljutog trenera Nagetsa Majka Melouna koji je imao šta da kaže svojim igračima u tim trenucima.

Prednost Dalasa je početkom četvrte deonice bila i dvocifrena i delovalo je da Dončić i drugovi grabe ka trijumfu, s obzirom da su odlično igrali u odbrani, ali se šampion nije predavao.

Kako se meč bližio kraju, prednost Dalasa se sve više topila, gosti su igrali sve bolje i konačno uspostavili kontrolu skoka, a na 27 sekundi do kraja trojkom Džamala Mareja Denver je poveo sa 105:102.

Posle tajm-auta domaćih Luka Dončić vraća trojku za izjednačenje na 105:105 i drama je kulminirala!

Denver ne koristi naredni napad, Marej nije bio precizan, pa su Dalasu ostale nepune tri sekunde da dođe do pobede u regularnom toku.

Usledio je novi tajm-aut, a odgovornost u poslednjem napadu Dalasa je preuzeo Kajri Irving koji levom pogađa preko Jokića iz teške pozicije za veliko slavlje Dalasa!

DALAS - DENVER 107:105 (30:34, 28:27, 26:18, 23:26)

Hala: Amerikan Erlajns Centar (Dalas)

Dalas: Džons, Vašington, Geford, Dončić, Irving, Egzum, Hardavej, Hardi, Kleber, Loson, Moris, Pauel, Prosper, Nadži

Denver: Porter, Gordon, Jokić, Marej, Koldvel-Pop, Braun, Holidej, Haf, Džekson, Džordan, Nadži Stroter, Votson

48. minut - Trojka Mareja, Denver vodi 105:102 na 26 sekundi pre kraja. Nestvaran preokret Nagetsa! Nestvarni Dončić pogađa trojku!

Irving pogađa za dva uz zvuk sirene i Dalas je bacio na kolena šampiona!

47. minut - Dončić polovičan sa linije penala, ima 34 poena. Jokić pogađa preko Dončića, nerešeno je 102:102!

46. minut - Unervozili su se sada i jedni i drugi. Dalas dva minuta pre kraja ima +3

45. minut - Prva trojka Mareja i Denver je na -4! Drama u Teksasu!

44. minut - Zakucava Lajli, ponovo je plus devet za Dalas.

43. minut - Sa dve vezane trojke Nagetsi hvataju poslednji voz. Pet minuta je do kraja Dalas vodi 98:91.

42. minut - Luka Dončić pogađa u kontri, Denver je na kolenima.

41. minut - Prvi put od početka meča Dalas ima dvocifrenu prednost.

40. minut - Treća uzastopna trojka Irvinga, devet minuta do kraja Dalas ima šest poena prednosti. Sada i Dončić pogađa trojku.

39. minut - Koldvel-Pop postiže važne poene, Mogu li Nagetsi do preokreta?

38. minut - Dončić pogađa oba bacanja, raste prednost Dalasa, Jokić je na klupi. Dalas ima čak 20 skokova više od Denvera.

37. minut - Ne uspeva da pogodi Marej. Ni ove večeri ga ne služi šut.

36. minut - Kraj treće deonice, Dalas vodi 84:79

35. minut - Redži Džekson je ostao sam na šutu za tri i pogodio.

34. minut - Irving se raspucao i pogodio trojku preko ruke, Dalas čuva prednost i vodi 80:76.

33. minut - Dante Egzum promašuje zakucavanje.

32. minut - Jokić napokon dolazi do lakih poena. Lajli pogađa uz faul nakon ofanzivnog skoka. Pogađa Jokić sa polu-distance, preuzima Srbin polako stvari u svoje ruke.

30. minut - Nekoliko loših napada Denvera, Geford pogađa za dva, Dalas vodi 74:70, Meloun zove tajm-aut.

29. minut - Konačno pogađa Irving, pet uzastopnih poena Dalasa, a Jokić i Marej se i dalje muče na šutu.

28. minut - Marej ne pogađa otvorenu trojku, a Dalas dolazi do novih poena u kontri.

27. minut - Evo desetog pogotka Jokića, prvog još od prve četvrtine. Geford pogađa u kontri.

26. minut - Sada Jokić asisitra Mareju koji dolazi do lakih poena. Na drugoj strani Irving se propisno ispromašivao.

25. minut - Ne pogađa Jokić trojku na startu trećeg kvartala. Nije ovo šutersko veče srpskog centra.

24. minut - Poluvreme, Denver vodi 61:58. Dončić blista i sa 23 poena je najefikasniji igrač meča. Jokić ima osam poena, pet skokova i četiri asistencije.

23. minut - Ponovo sjajno sarađuju Jokić i Gordon. Denver vodi 58:56.

21. minut - Smenjuju se u vođstvu u drugoj četvrtini, sada Dalas ima minimalnu prednost 54:53. Jokić iz igre šutira 2/10!

20. minut - Dončić ne pogađa sada ni u tranziciji, Denver vodi 53:50.

19. minut - Napokon je promašio Dončić, premda je i ovoga puta izgradio sasvim solidnu poziciju. Perelepa asistencija Jokića za Gordona koji zakucava.

18. minut - Braun vraća trojku i to iz driblinga, ali nezustavljivi Dončić nastavlja da cepa mrežu! Slovenac već ima 21 poen uz šut iz igre 8/13! Trojka Portera iz teške pozicije.

17. minut - Kakvu košarku igra Luka Dončić, nastavlja da se poigrava, 15. njegov poen, a onda pogađa i trojku. Dalas je u seriji!

16. minut - Majstorija Irvinga, na trojicu je krenuo i pogodio.

15. minut - Brutalno zakucavanje Brauna posle odličnog pasa Mareja.

14. minut - Dve trojke zaredom je promašio Luka Dončić, ali je onda pogodio za dva i došao do 13. poena. Nagetsi još uvek bez poena u ovoj deonici.

13. minut - Dalas je odlično započeo drugu četvrtinu i došao do izjednačenja - 34:34

12. minut - Trener Denvera Majk Meloun uleteo je na teren i krenuo ka sudijama, nezadovoljan statusom koji ima Nikola Jokić. Dobio je tehničku zbog toga. Sudije u nekoliko navrata nisu svirale kontakt domaćih igrača sa Jokićem.

11. minut - Nekoliko promašaja u nizu Nikole Jokića, Dalas hvata priključak u finišu prve deonice.

10. minut - Ponovo je Jokić pokušao da iznudi faul, ali nije uspeo. Denver vodi 27:20

9. minut - Blista Luka Dončić, već ima devet poena, Jokić pogađa uz faul, precizan je i sa linije penala.

8. minut - Porter pogađa svoju drugu trojku. Dončić siguran sa linije penala. Monstruozno zakucavanje Portera levom rukom.

7. minut - Evo prvih poena Nikole Jokića iz igre, Denver je na +4, idemo na tajm-aut. Lajli zakucava posle sjajne asistencije Egzuma

6. minut - Odlična akcija Denvera i snažno zakucavanje Gordona. Nagetsi po prvi put vode ove večeri.

5. minut - Evo na parketu i bivšeg košarkaša Partizana Dantea Egzuma.

4. minut - Jokić je pokušao da iznudi tri bacanja posle faula, ali sudije ne misle tako, što se nije dopalo našem košarkašu.

3. minut - Dalas je sjajno otvorio utakmicu i poveo sa 10:3. Meloun je posle samo tri minuta zatražio prvi tajm-aut.

2. minut - Jokić polovičan sa linije penala, Dončić pogađa trojku.

1. minut - Ne pogađa Marej trojku u prvom napadu.

20.27 - Dončićev šou na zagrevanju.

20.23 - Jokić se tradicionalno sprema za duel.

19.30 - Denver se nalazi na drugom mestu Zapada sa 47 pobeda i 20 poraza, dok su Maveriksi osmi sa skorom 38-29.

19.28 - Jokić ove sezone beleži 26 poena uz 12,2 skoka i 9,1 asistenciju po meču, dok je Dončić na 34,3 poena, devet skokova i 9,3 asistencije.

19.27 - Ove sezone, Denver i Dalas su se dva puta sastali, a oba puta su Nagetsi izlazili kao pobednici.

19.25 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici između Dalasa i Denvera. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Teksasa.