22:32 | 19-03-2024

Ogroman trijumf crno-belih!

ata
ATA Images

Košarkaši Partizana trijumfovali su na svom parketu protiv Baskonije u 30. kolu Evrolige - 87:83.

Najefikasniji kod crno-belih bio je Frenk Kaminski sa 20 poena, a pratili su ga Kevin Panter i Bruno Kaboklo sa po 18.

Sa druge strane, kod Baskonije se istakao Markus Hauard sa 22 poena, a podršku je imao u Metu Kostelju i Čimi Monekeu, koji su dodali po 13 poena.

Partizan - Baskonija 87:83 (23:16, 21:26, 25:18, 18:23)

Partizan: Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Jaramaz, Naneli, Trifunović, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.

Baskonija: Hauard, Rajeste, Kijoza, Sedekerskis, Marinković, Miler-Mekintajer, Dijez, Rogavopulos, Kotsar, Kosteljo, Tiodor, Moneke.

Crno-beli nisu možda odigrali najbolje izdanje ove sezone, ali je bitno da se maler konačno probio, te će crno-beli protiv Reala na svom parketu pokušati da nastave niz i borbu za plej-in.

Strelac pobedničkog koša bio je Pi Džej Doužer, koji je na taj način postao junak crno-belih večeras.

Tok meča

Kraj meča!

9. minut - Nova dobra rola Hauarda i novi poeni, Baskonija se spušta na četiri razlike na tačno minut do kraja.

8. minut - Važna rola Ponitke! Trojka poljskog krilnog košarkaša za erupciju u Areni, nakon čega je sa poludistanca pogodio i Panter.

7. minut - Loš momenat za Partizan. Baskonija prilazi na samo minus pet na tri minuta pre kraja meča.

6. minut - Paritzan je iskoristio bonus, uprkos tome što je do pre minut bio na nula malih faulova. Razlika je devet poena u korist domaćih.

5. minut - Dvocifrena prednost crno-belih je i dalje na snazi. Nema mnogo poena u proteklim minutima, ali činjenica da vreme teče ide na konto Partizana.

4. minut - Pametno igra Partizan u ovim trenucima. Crno-beli igraju na duge napade, svesni prednosti koju imaju.

3. minut - KEEEEEVIIINN PANTEEEEERR! Pet poena iz jednog poseda za kapitena Partizana, crno-beli idu na plus 12!

2. minut - Ponovo Kaminski! Novi poeni za američkog centra, koji igra jednu od najboljih partija u sezoni.

1. minut - Uspeva Baskonija da kazni neke Partizanove greške, te preko Kijoze i Kostelja dođe do minusa od sedam poena.

Treća četvrtina

10. minut - FRENK KAMINSKI! U poslednjoj sekundi iz odbojke pogađa američki centar i donosi Partizanu plus devet nakon pola sata košarke.

9. minut - Kaboklo sa linije penala vraća dvocifrenu prednost svojoj ekipi. Sada ima 18 poena.

8. minut - Strašnu košarku igra Hauard, koji ubacuje svoj deveti poen u ovoj deonici, ali se Partizan drži na plus devet.

7. minut - Novu dobru rolu imao je Frenk Kaminski, ali Hauard novim poenima vraća Baskoniju na jednocifren minus.

6. minut - Povezuju preko Hauarda nekoliko poseda gosti iz Vitorije, koji su sada na minus sedam.

5. minut - Još uvek je prednost dvocifrena za Partizan, koji igra jako dobru odbranu u ovim trenucima.

4. minut - FREEEENK KAAAMIINSKII! Ostavljaju Partizanovog centra samog uporno centri Baskonije, a on pogađa novu trojku!

3. minut - MATEEEEUŠ PONITKAAA! Koliko bitna trojka - Partizan ide na plus deset!

2. minut - KAMINSKI I KABOKLO! Sjajno sarađuju Partizanovi centri, zakucavanjem Brazilca crno-beli ponovo idu na plus sedam!

1. minut - Za dva poena su poentirala oba tima na startu drugog poluvremena - za Partizan Kaminski, za Baskoniju Marinković.

Druga četvrtina

Kraj prvog poluvremena!

10. minut - Neverovatna trojka Hauarda i Baskonija dolazi do minusa od samo dva poena na poluvremenu. Podsetimo, crno-beli su imali plus 11.

9. minut - Organizovanije igra Baskonija u ovim trenucima, te je razlika šest poena u korist Partizana.

8. minut - Novi okršaj reprezentativaca Srbije - na poene pod faulom Marinkovića sa dva penala je odgovorio Avramović.

7. minut - Ponovo vadi Aleksa kestenje iz vatre. Prošao je do kraja Avramović nakon četiri poena Baskonije, koji su došli nakon dve izgubljene lopte Nanelija.

6. minut - Partizan je na dvocifrenom plusu! Pogodio je Anđušić pod faulom i odveo svoj tim na plus 11.

5. minut - ALEKSAAAA AVRAMOVIĆ! Trojka za reprezentativca Srbije, Partizan je na plus osam.

4. minut - PA ŠTA RADI KABOKLO? Igra kao u transu Brazilac, hvata dve lopte u napadu i poentira za plus šest.

3. minut - Gledamo dobru košarku u Areni u proteklim minutima. Panter igra sjajno - ima već osam poena i pet asistencija.

2. minut - Vraća se Partizan! Tri poena Nanelija i crno-beli su ponovo na plus šest.

1. minut - Partizan u prvim problemima na ovom meču. Baskonija pravi mini seriju 6:0 i poenima Monekea dolazi do jednog poseda minusa.

Prva četvrtina

10. minut - Loše vesti za Baskoniju - povredio se Markus Hauard! Plejmejker Baskonije nezgodno je doskočio nakon jednog šuta, a Partizan na prvi mali odmor nosi sa sedam poena viška.

9. minut - DOMINIRA KABOKLO! Novi poeni za Brazilca, ovoga puta sa poludistance.

8. minut - Ovo su minuti Bruna Kabokla! Dobra rola brazilskog centra i plus sedam za crno-bele.

7. minut - KAKO ŠUTIRAJU CENTRI PARTIZANA! Nakon dve trojke Kaminskog, sa distance je pogodio i Kaboklo!

6. minut - Ponovo Panter odgovara na dalekometne hice Baskonije, ovoga puta Marinkovića.

5. minut - FRENK KAMINSKI! Nova trojka za američkog centra, Partizan ima plus pet!

4. minut - Uspeva da održi kontinuitet tim Željka Obradovića na startu. Tako je Panter odgovorio na prvu trojku Hauarda.

3. minut - Dobro igra Partizan na startu ovog meča. Kaminski i Kaboklo su upisali nove poene za crno-bele, dok su Kotsar i Hauard poentirali za goste.

2. minut - Strašan početak Partizana! Atraktivno zakucavanje Kabokla i trojka Kaminskog za start ovog meča.

1. minut - Meč je počeo!

Pre meča

20:30 - Startne petorke:

Partizan: Doužer, Panter, Ponitka, Kaboko, Kaminski,

Baskonija: Mekintajer, Hauard, Marinković, Sedekerskis, Kotsar.

20:10 - U sastavu za ovaj meč nije Džejlin Smit, pored odsutnog Zeka Ledeja.

20:00 - Dobro došli u naš lajv blog!

I večeras ćete uz naš sajt moći da pratite dešavanja iz Arene, gde će Baskonija gostovati ekipi Partizana.