KRALJ JE IPAK PREJAK Partizan parirao Realu skoro tri četvrtine, ali Madriđani pokazali zašto su prvaci Evrope, Kaminski i Hezonja odigrali za desetku

22:21 | 21-03-2024

Košarkaši Partizana izgubili su od Real Madrida u 31. kolu Evrolige rezultatom 76:88

KK Partizan
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Crno-beli su došli u situaciju da se bore za plej-in Evrolige, a pobedom nad Baskonijom u prošlom kolu napravili su veliki korak unapred.

Znali su izabranici Željka Obradovića da bi ih eventualna pobeda na večerašnjem meču dodatno pogurala ka tom cilju, ipak, bilo je jasno da crno-belima neće biti lako, imajući u vidu da igraju protiv trenutno najboljeg tima u Evroligi.

Obe ekipe prilično tvrdo su ušle u utakmicu, na početku meča viđen je mali broj poena, s obzirom da ni jedni ni drugi nisu bili efikasni u napadu.

Žestoka borba viđena je od samog starta, lepe košarke nije bilo, čemu je svedočio i rezultat nakon prvih deset minuta igre - 13:13.

KK Partizan Alo/ Marko Metlaš

Tako je bilo i u drugoj četvrtini, promašaja je bilo mnogo, čvrsto se igralo i viđen je veliki egal pošto nijedna ekipa nije uspela da se rezultatski odvoji.

Imao je Partizan u jednom momentu +5, prednjačili su Kaminski i Naneli, dok je Hezonja veoma bitnim poenim preokrenuo rezultat, pa je Real posle prvih 20 minuta igre vodio sa 33:31.

Zato je na startu treće deonice viđena potpuno drugačija slika na terenu, počeli su košarkaši Partizana i Reala da pogađaju, u crno-belom taboru isticao se Kaminski dok je na drugoj strani važne trojke za Madriđane postizao Jabusele.

Rezultatska klackalica se nastavila, timovi su se smenjivali u vođstvu da bi stvari u svoje ruke krajem treće četvrtine uzeli Mario Hezonja i Fakukndo Kampaco.

Aregentinski plejmejker počeo je razigrava svoje saigrače, Hezonja je pogađao veoma teške šuteve i omogućio Realu da se odlepi, pa je španski velikan u poslednju četvrtinu ušao sa +14.

Prednost je rasla, pokušali su crno-beli da se vrate u meč, razigrao se Kevin Panter ali to nije bilo dovoljno da se unese neizvesnost u samoj završnici.

Partizan - Real Madrid (76:88)

Stadion: "Štark arena"

Sudije: Fernando Roča, Jakub Zamojski, Rain Perandi

Partizan: Avramović 10, Koprivica, Panter 5, Smailagić, Jaramaz, Naneli 12, Trifunović, Anđušić 3, Doužer, Ponjitka, Kaminski 19, Kaboklo 9

Real Madrid: Kozer 10, Abalde 3, Kampaco 7, Gonzales, Hezonja 22, Alosen, Dek 5, Poarije 7, Tavares 8, Jabusele 8, Ndijaj, Musa 3

40. minut - Kraj utakmice! Real je odneo zaslužen trijumf!

38. minut - Trojka Kevina Pantera, ali sva je prilika da je to prekasno u ovom trenutku (71:82)

37. minut -Panter je pogodio uz faul i imaće dodatno slobodno bacanje (66:79)

36. minut - Pi Džej Doužer je pogodio, pa zaradio treću ličnu (63:75)

35. minut - Na liniji penala je Naneli, precizan je (61:75)

33. minut - Naneli je precizan (58:73)

32. minut - Poarije pogađa, uspeo je nekako da ugura loptu u koš, pa onda Mario Hezonja (56:73)

31. minut - Konačno poeni za Partizan, Doužer je pogodio (56:68)

30. minut - Kampaco pogađa, Real u ovim trenucima pravi najveću razliku (54:64)

28. minut - Mario Hezonja ubacuje trojku, pa mora da reaguje Željko Obradović! (54:60)

27. minut - Ali uzvraća i Bruno Kaboklo, pa u napadu Reala siguran je bio i Kampaco, pa trojka Kabokla! (54:52)

26. minut - Fauliran je Avramović, imaće dva penala, prvo rpomašuje, drugo je precizan (49:48)

25. minut - Trojka Geršona Jabuselea, a onda precizan Kaminski (48:48)

24. minut - Sjajan prodor Alekse Avramovića, a onda trojka Hezonje! (46:43)

23. minut - Frenk Kaminski je sam bio na šutu za tri i pogodio je! (39:38)

22. minut - Nastavlja sjajnu partiju Kaminski

21. minut - Avramović pogađa, a onda uzvraća trojkom Jabusele (34:36)

20. minut - Nije Partizan iskoristio poslednji napad, poluvreme!

KK Partizan Foto: EPA/ANDREJ CUKIC

19. minut - Kako igra Naneli u ovim trenucima! Poeni Amerikanca uz faul! Onda trojka Reala uz faul, pa poeni i Gabrijela Deka (31:33)

18. minut - Naneli ponovo!!! Trojka! (28:23)

17. minut - Snašao se Naneli, prevario je odbranu Madriđana i pogodio (25:22)

16. minut - Kucanje Alekse Avramovića! (23:21)

15. minut - Faulirao je Jabusele Kaminskog pri šutu, Frenk je pogodio oba (21:18)

14. minut - Džejms Naneli precizan, kakav promašaja Avramovića, a onda Tavares lako rešava u kontri (19:18)

13. minut - Kakav prodor Kaminskog i strašno kucanje! (17:16)

12. minut - Kaminski je pogodio pod košem, a Musa u kontri šutira za tri i faulira ga Avramović (15:16)

10. minut - Avramović je nekako uspeo da ubaci loptu u koš, fauliran je Anđušić pri šutu za tri poena, pogodio je sva tri bacanja! (13:10)

9. minut - Kaboklo je uhvatio loptu pod košem i zajucao je (10:10)

8. minut - Nije ni Jaramaz uspeo da pogodi trojku, međutim, Panter je fauliran, polovičan sa linije penala (6:10)

7. minut - Siguran je Tavareš sa poludistance (5:8)

6. minut - Nije pogodio Jamaraz, na drugoj strani faul u napadu prave igrači Reala, idemo na prvi televizijski tajm-aut

5. minut - Nije pogodio Hezonja, ali je Kozer fauliran, pogodio je oba penala (5:4)

4. minut - Doužer je napravio faul nad Poarijeom, koji je na liniji penala (5:2)

3. minut - Novi promašaj za Real, Kampaco je pokušao daleku trojku, a na drugoj strani Panter precizan (5:0)

2. minut - I dalje Real bez koša, Kampaco pravi faul pod košem crno-belih

1. minut - Nije Partizan iskoristio prvi napad preko Kaminskog, ali je zato na drugoj strani Frenk pogodio trojku! (3:0)

20.16 - Jabusele na udaru navijača Partizana

20.06 - Crno-beli u duel sa Realom ulaze u dobrom raspoloženju pošto su u utorak savladali Baskoniju i tako značajno uvećali šanse da se nađu u plej-inu Evrolige