ZVEZDA PALA POSLE DRAME Olimpijakos nakon Partizana srušio i crveno-bele u Areni

21:04 | 04-04-2024

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u Areni od Olimpijakosa sa 89:86 u 33. kolu Evrolige

Zvezda - Oly
Marko Metlaš

Crveno-beli su se tako porazom oprostili od svojih navijača u elitnom takmičenju, pošto u poslednjem kolu gostuju Efesu.

Zvezda je tako pretrpela i 22. poraz, dok je Olimpijakos na skoru 21-12.

Zvezda je loše otvorila meč, pre svega u fazi napada, pa je Olimpijakos prvu deonicu rešio u svoju korist 23:14.

Ipak, u nastavku mnogo bolja igra srpskog tima koji se na krilima sjajnog Adama Hange rezultatski vratila u meč, pa na odmor otišla sa tek tri poena zaostatka.

Bolje su gosti započeli i drugo poluvreme sa dve trojke Papanikolaua i Vokapa, tako vratili devet poena viška (48:39). Ipak, nisu domaći dozvolili Pirejcima da dođu do dvocifrene prednosti. Umesto toga Nedović se razgoropadio i pogodio tri uzastopne trojke za egal – 52:52.

Imala je Zvezda i napad da po prvi put povede, nekoliko prilika posle ofanzivnog skoka, ali koša nije bilo, da bi na drugoj strani trojku sa velike distance pogodio Vilijiams-Gost i vratio vođstvo gostima.

Nastavio je Olimpijakos da održava prednost najviše iskusnom Panikolauu koji se razigrao na u drugom poluvremenu, ali je na drugoj strani odgovor imao Bolomboj koji je i večeras pokazao zašto je jedan od najboljih igrača Beograđana u ovoj sezoni.

Čekala je čekala i konačno dočekala Zvezda da povede. Teodosić je uzeo svoj karakterističan šut za tri poena u poslednjim sekundama treće deonice i pogodio za 64:63.

Međutim, ponovo loš ulazak u četvrtinu skupo je koštao tim sa Malog Kalemegdana.

Velikom borbom i željom, uz ofanzivni skok Bolomboja, Zvezda je došla do trojke koju je pogodio Gedratis iz ugla i prišla na samo poen zaostatka (81:82) 91 sekund pre kraja utakmice.

U narednom napadu gosti su išli na "sigurno" i došli do poena preko Rajta, da bi Hanga trojkom vratio egal domaćinu 84:84. Odgovorio je još jednom večeras "nezaustavljivi" Rajt i potpuno atipično za njega ubacio trojku vrativši svom timu prednost.

Ta trojka je i rešila pitanje pobednika večeras. Zvezda je imala šut da odvede utakmicu u produžetak, ali je Nedović promašio trojku.

CRVENA ZVEZDA - OLIMPIJAKOS 86:89 (14:23, 25:19, 25:21, 22:26)

Hala: Arena (Beograd)

Sudije: Peruđa, Vilijus, Perandi

Crvena zvezda: Smart, Teodosić 6, Hanga 19, Davidovac 1, Mitrović 8, Lazić, Bolomboj 19, Ilić, Nedović 15, Gedraitis 16, Gilespi, Jago 2

Olimpijakos: Vokap 12, Vilijams-Gos 10, Rajt 20, Kenan 3, Larencakis, Mitru-Long 5, Fol 4, Papanikolau 12, Brazdeikis 3, Piters 9, Sikma 2, Mekisik 7

40. minut - Trojka Hange za izjednačenje - 84:84! Ali vraća trojku Rajt. Sferopulos je zvao tajm-aut. Imaće Zvezda ceo napad da pokuša da stigne do izjednačenja. Gedraitis nije ni dobacio. Ali Mitru-Long promašuje oba bacanja, Bolomboj pogađa posle ofanzivnog skoka. Vokap ide na liniju penala, precizan je za +3. Do kraja su ostale tri sekunde. Loš pas Teodosića iz auta i to bi bilo to, poraz Zvezde!

39. minut - Gedraitis pogađa trojku, Zvezda je na -1, 90 sekundi do kraja! Rajt dolazi do važnih poena.

38. minut - Zakucava Bolomboj, ali trojku postiže Papanikolau, dva i po minuta do kraja gosti vode 81:75.

37. minut - Magičan pas Teodosića za Gedraitisa koji dolazi do lakih poena. Nedović je dobio tehničku.

36. minut - Bolomboj je poentirao posle novog ofanzivnog skoka i upisao dabl-dabl, 15 poena i 10 skokova.

35. minut - Ponovo Olimpijakos stiče osetniju prednost i na pet minuta pre kraja vodi 75:69. Sferopulos zove tajm-aut.

34. minut - Nedović je promešao odbranu Olimpijakosa i poentirao - 69:71.

33. minut - Bolomboj je bukvalno izmislio poene u ovom napadu za Zvezdu.

32. minut - Olimpijakos bolje otvara četvrti kvartal i vodi 67:64.

31. minut - Rajt zakucava i vraća prednost gostima.

30. minut - Trojka Teodosića za vođstvo Zvezde. Kraj treće četvrtine - 64:63!

29. minut - Bolomboj pogađa uz faul, pogodio je i dodatno bacanje za 61:61!

28. minut - Mitrović siguran sa linije penala, Mitru-Long pogađa novu trojku za goste.

27. minut - Sada trojku pogađa Papanikolau, gosti su odbili nalet Crvene zvezde.

26. minut - Raspucao se Nedović, nerešeno je u Areni 52:52! Kakva trojka Gosa u poslednjim trenucima.

25. minut - Nova trojka Nedovića, Zvezda je na -3!

24. minut - Gedraitis je novi dvocifren u redovima Zvezde, ima 11 poena.

23. minut - Bolomboj dolazi do svog šestog poena. Trojka Nemanje Nedovića. Fol se lako oslobodio čuvara i poentirao.

22. minut - Nova trojka za goste, ovoga puta Vokap.

21. minut - Zvezda nije realizovala svoj prvi napad u nastavku, Papanikolau na drugoj strani pogađa za tri.

20. minut - Hanga pogađa trojku i u poslednjoj sekundi prvog poluvremena. Olimpijakos vodi 42:39

19. minut - Razigrao se Gedraitis, njegov deveti poen, Zvezda na -2.

18. minut - Hanga igra odlično, došao je do 12. poena.

17. minut - Nedović se konačno upisao u strelce, Zvezda na -5.

16. minut - Gedraitis ne pogađa za tri, ali tu je Luka Mitrović na ofanzivnom skoku i dolazi do lakih poena.

15. minut - Još jedna trojka Hange, ovoga puta sa osam metara u poslednjoj sekundi napada, ali uzvraća Gos.

14. minut - Rajt zakucava u kontri, idemo na tajm-aut.

13. minut - Nova trojka Adama Hange, ali uzvraća Mekiskik na drugoj strani.

12. minut - Loš napad gostiju, ali Mekisik uspeva da poentira, Olimpijakos ima sedam poena prednosti.

11. minut - Poenima Luke Mitrovića počinje druga četvrtina.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Olimpijakos vodi 23:14.

9. minut - Trojka Pitersa, gosti opet uspostavljaju kontrolu.

8. minut - Prvi koš Jaga, Zvezda je u seriji, Olimpijakos ima samo poen prednosti. Piters prekida seriju Zvezde.

7. minut - Dobra odbrana Zvezde koja se nošena podrškom sa tribina vraća u igru.

6. minut - Gedraitis pogađa uz faul. Siguran i sa linije penala. Hanga pogađa trojku, konačno su se domaći probudili.

5. minut - Za pet minuta košarkaši Zvezde su dali tek dva poena, Olimpijakos vodi 10:2.

4. minut - Loše je Zvezda otvorila utakmicu, pre svega u fazi napada, gosti vode 8:2. Idemo na prvi tajm-aut.

3. minut - Nemanja Nedović nije dobro šutrski ušao u ovaj meč. Kenan pogađa trojku, Olimpijakos vodi 6:2.

2. minut - Trojka Vokapa, Olimpijakos vodi 3:0.

1. minut - Ni jedni ni drugi nisu realizovali svoj prvi napad.

18.15 - Nikola Topić se oporavio od povrede i moguće je da zaigra ove večeri.

17.59 - U prvom ovosezonskom meču ovih timova Olimpijakos je slavio 88:83.

17.54 - Jorgos Barcokas ne može za ovaj meč da računa na reprezentativce Srbije Nikolu Milutinova i Filipa Petruševa koji se oporavljaju od povrede.

17.51 - Zvezda je 16. na tabeli sa 11 pobeda i 21 porazom, dok je Olimpijakos šesti sa skorom 20-12.

17.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 33. kola Evrolige u kojoj se sastaju Crvena zvezda i Olimpijakos. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.