PARTIZAN JE JOŠ ŽIV Crno-beli se igrali sa nervima navijača, a onda slomili Albu i održali nadu za plej-in

22:25 | 04-04-2024

Košarkaši Partizana savladali su ekipu Albe u gostima i tako ostavili šansu za plasman u plej-in Evrolige - 83:92.

Košarkaši Partizana
ATA Images

Ekipa Željka Obradovića ostvarila je izuzetno bitan trijumf u borbi za plasman među najboljih deset timova, a sutra će im podjednako biti važna utakmica u Istanbulu između Fenerbahčea i Anadolu Efesa.

Najefikasniji kod crno-belih bio je Džejms Naneli sa 17 poena, 15 su dodali Pi Džej Doužer i Kevin Panter, dok se Zek Ledej zaustavio na 14 poena.

Sa druge strane, Johanes Timan je sa 18 poena vodio glavnu reč kod domaćih, dva manje je dodao Met Tomas, a dvocifreni su bili još Sterling Braun sa 14, odnosno Jani Vecel sa 11 poena.

Alba - Partizan 83:94 (15:23, 19:24, 28:25, 21:22)

Alba: Braun, Vecel, Delou, Matisek, Šnajder, Tomas, Hermanson, Nikić, Samar, Kumađe, Timan, Bin.

Partizan: Smit, Ledej, Avramović, Koprivica, Panter, Smailagić, Naneli, Anđušić, Doužer, Ponitka, Kaminski, Kaboklo.

Kvalitetno napadačko izdanje crno-belih imali smo prilike da vidimo u četvrtak uveče u Berlinu, gde su izabranici Željka Obradovića uspeli da, uprkos naletima Albatrosa u finišu, osiguraju bitnu pobedu pred poslednje kolo elitnog evropskog takmičenja.

Sada će Partizan pogled usmeriti ka Istanbulu, gde će se sutra u turskom derbiju sastati Fenerbahče i Anadolu Efes. Crno-belima je potreban trijumf ekipe Šarunasa Jasikevičijusa, kojoj je ovaj duel izuzetno bitan u borbi za direktan plasman u plej-of. Sa druge strane, Efes je taj koji u ovom trenutku ima bolji skor od "parnog valjka".

Ukoliko se rezultati poklope, tim Željka Obradovića bi mogao da sam kroji svoju sudbinu u poslednjem kolu, gde će Valensija gostovati u Beogradskoj areni. Ipak, to je još uvek sve daleko, a prvi preduslov za plasman u plej-in je ostvaren trijumfom u prestonici Nemačke.

Četvrta četvrtina

10. minut - Kraj meča, Partizan nosi trijumf iz Berlina!

9. minut - Partizan je na korak do pobede, crno-beli imaju ubedljivu prednost.

8. minut - Zek Ledej stavlja tačku? Na tačno dva minuta do kraja poenima Partizanovog krilnog centra crno-beli idu na 12 poena viška.

7. minut - NAANEEEELIIII! Trojka Partizanovog Amerikanca za plus 12, čime je verovatno i prelomio ovaj duel!

6. minut - KEVIN PANTER! Poentira Partizanov kapiten sa poludistance i šalje crno-bele na plus devet!

5. minut - Uspeva Partizan da "preživi" lošu odbranu sa nekoliko dobrih rešenja u napadu, te je poenima Pantera ponovo plus sedam.

4. minut - Danilo Anđušić! Pogađa iz floutera iskusni bek, Partizan ima plus osam.

3. minut - Kriza se nastavlja. Partizan ima sedam poena viška, ali Alba deluje kao bolji tim u poslednjih nekoliko minuta.

2. minut - Propušta Partizan priliku da se odvoji i možda definitivno prelomi utakmicu. Bez poena su još uvek crno-beli nakon dva minuta igre u poslednjoj deonici. Alba prilazi na pet razlike.

1. minut - Vreme prolazi, a bez poena smo u prvom minutu četvrte deonice. Partizan ima plus deset i vreme radi za njega.

Treća četvrtina

10. minut - Koliko bitna trojka Danila Anđušića! Bek Partizana je pogodio težak šut preko Kumađea i doneo crno-belima plus deset pred poslednji period.

9. minut - PI DŽEJ DOUŽER! Novi poeni Amerikanca sa poludistance, plus deset imaju izabranici Željka Obradovića.

8. minut - Uspevaju domaći da smanje na jednocifren minus, ali je utisak da su crno-beli uspeli da se konsoliduju i smire nalet Albe.

7. minut - ALEN SMAILAGIĆ! Pojavio se kao "iks faktor" Partizanov centar sa pet vezanih poena, crno-beli su ponovo na dvocifrenom plusu.

6. minut - Partizan nekako uspeva da održi ravnotežu u ovoj deonici. Alba je gotovo neumoljiva u napadu, ali crno-beli kvalitetnim rešenjima uspevaju da onemoguće domaćima da priđu još bliže ka egalu.

5. minut - Kevin Panter preuzima sada mnogo toga na sebe. Poentira iz prodora Partizanov kapiten.

4. minut - Sve se otvara Albi u ovom trenutku! Krenli su u veliki nalet domaći, koji su preko Timana ponovo došli na minus šest.

3. minut - Produbljuje se kriza Partizana. Novi poeni za domaće, koji dolaze na minus šest.

2. minut - Strašan pad Partizana u samo minutu košarke! Met Tomas pogađa trojku i vraća Albu na minus od osam poena.

1. minut - Sjajan početak drugog poluvremena za Aleksu Avramovića, koji čuva Partizanov plus na 13 poena.

Druga četvrtina

10. minut - Pao je Partizan malo u finišu prvog poluvremena, ali na veliki odmor nosi plus od 13 poena.

9. minut - Prelep potez Frenka Kaminskog i laki poeni u reketu američkog centra za plus 15 gostiju iz Beograda.

8. minut - NAANEEEELIII! Partizan poentira preko krilnog košarkaša i ide na ogromnih 16 poena plusa!

7. minut - Dvocifren plus Partizan ima ponovo! Poentira i Kaboklo sa linije penala, crno-beli imaju prednost od 11 poena.

6. minut - PONOVO ALEKSA! Plejmejker Partizana uneo je defanzivni impuls i energiju ekipi, te je nakon ukradene lopte lako zakucao u kontri.

5. minut - Određeni napadački post u igri Partizana i dalje traje, dok Alba preko Timana dolazi na minus pet.

4. minut - Pokazuje Alba određene znake života i uspeva da se održi na jednocifrenom minusu. Ovoga puta je Bin poentirao u reketu.

3. minut - SERIJA TROJKI! Partizan je šuterski raspoložen u Berlinu, sada je sa distance pogodio i Naneli.

2. minut - PI DŽEEEJ DOUŽEER! Nova trojka za Amerikanca, Partizan ide na plus 11!

1. minut - Igra se danas košarka Pi Džeju Doužeru. Osmi poen za američkog plejmejkera i novi poeni sa poludistance.

Navijači Partizana Profimedia

Prva četvrtina

10. minut - ALEKSAAAA! Trojkom Avramovića crno-beli na prvu malu pauzu nose plus od osam poena!

9. minut - Nisu uspeli crno-beli da iskoriste posed i ponovo odu na osetniji plus, pred poslednji minut u prvoj deonici Partizan ima pet poena viška.

8. minut - PONOVO TAJ LEDEJ! Sjajno igra krilni centar Partizana, koji sa pet vezanih poena šalje crno-bele na plus pet.

7. minut - Pad igre kod Partizana Alba koristi - Berlinci su došli do potpunog egala. Uglavnom, domaći poentiraju sa niskog posta.

6. minut - Pali se i Doužer! Atraktivno zakucavanje plejmejkera crno-belih vodi Partizan na plus od pet poena.

5. minut - Disciplinovano igra Partizan na obe strane, a Zek Ledej je njegov predvodnik. Crno-beli su od starta krenuli izuzetno ozbiljno.

4. minut - Sjajno igra Partizan na startu ovog meča. Dobro defanzivno deluju izabranici Željka Obradovića, koji dolaze do ranog plusa od sedam poena.

3. minut - Pogađa sada i Frenk Kaminski! Pod košem je poentirao američki centar.

2. minut - Dobra odbrana crno-belih u ovim trenucima, ali imaju gosti određene probleme kod defanzivnog skoka.

1. minut - ZEK LEDEJ! Trojkom otvara Partizan ovaj meč!