DONČIĆ I IRVING ZAUSTAVILI BOGDANOVIĆA Srbin najefikasniji u porazu Atlante od Dalasa

07:30 | 05-04-2024

Bogdan Bogdanović odigrao je odličan meč za Atlantu protiv Dalasa, ali je na kraju morao da položi oružje pred tandemom Irving - Dončić

Bogdan Bogdanović
AP Photo

Maveriksi su slavili u ovom susretu rezultatom 109:95, a Amerikanac i Slovenac bili su nezaustavljivi.

Kajri Irving utakmicu je završio sa 26 poena, pet skokova i jednom asistencijom, dok je Luka Dončić upisao dabl-dabl - 25 poena, 12 skokova i osam asistencija.

IGRAĆE SE PLEJ-IN U ATLANTI Bogdanović dvocifren, Detroit lak zalogaj

Atlanta je imala plus šest na kraju prve četvrtine (25:31), odlično se držala sve do finiša poluvremena kada Dalas odlazi na prvu osetniju razliku (65:57). Kasnije je prednost samo rasla, a Hoksima nije pomogao ni odlični Bogdan Bogdanović koji je meč završio sa 17 poena, sedam skokova i dve asistencije i bio je najbolji pojedinac svog tima.

Dalas se posle ove pobede nalazi na petom mestu Zapada sa skorom 46-30, dok je Atlanta deseta na Istoku sa 36 pobeda i 41 porazom.