ZVEZDA DRŽI PARTIZANOVU SUDBINU U SVOJIM RUKAMA Crno-beli čuli loše vesti iz Istanbula, Efes srušio Fener posle velike drame

21:55 | 05-04-2024

Košarkaši Efesa pobedili su na gostujućem terenu Fenerbahče sa 82:80 u 33. kolu Evrolige

KK Fenerbahče - KK Anadolu Efes
Profimedia

Ovo je rezultat koji ne ide na ruku Partizanu, pošto kolo pre kraja, Efes ima pobedu više od crno-belih. To znači da Partizan u poslednjem kolu mora da pobedi Valensiju, ali i da Efes izgubi od Crvene zvezde u Istanbulu. Parni valjak bi mogao do prvih 10 i u slučaju da Baskonija ove večeri izgubi od Reala, a onda i od Virtusa.

Bio je ovo tek drugi poraz Fenera na svom parketu ove sezone. Pre Efesa pobedila ih je još samo Zvezda.

Nervozno su ušli u meč i jedni i drugi. Mnogo grešaka, veliki broj izgubljenih lopti, rastrzana igra obeležili su prvu četvrtinu.

Mnogo bolja košarka u nastavku. Papajanis je blistao u Feneru i na njegovim krilima ekipa Šarunasa Jasikevičijusa je stekla kontrolu, pa je domaćin na poluvremenu vodio 36:32.

Prava bitka rasplamsala se u trećoj deonici, koja je vrhunac doživela u poslednjoj četvrtini.

Efes je odigrao bolje u odlučujućih deset minuta od gradskog rivala, imao i prednost od sedam poena na minut i po pre kraja zahvaljujući minijaturama Dena Oturua koji je definitivno izrastao u iks-faktor susreta, da bi najvažnije poene na utakmici pogodili dvojica najiskusnijih – Rodrig Bobua i Šejn Larkin. Prvo je francuski reprezentativac pogodio trojku na asistenciju Larkina za 79:74, a čak i kada je Marko Gudurić odgovorio istom merom, našao se Šejn Larkin da iz driblinga i kontakta poentira iz dosta teške situacije i reši pitanje pobednika.

Najefikasniji igrač meča bio je Klajburn koji je ubacio 21 poen. Na drugoj strani istakao se Vilbekin sa 17.

FENERBAHČE - EFES 80:82 (13:16, 23:16, 16:19, 28:31)

Hala: Ulker Arena (Istanbul)

Sudije: Belošević, Alijaga, Sukis

Fenerbahče: Motli, Vilbekin, Sanli, Papajanis, Hejs-Dejvis, Biberović, Pjer, Gudurić, Dorsi, Kalates, Madar, Sestina

Efes: Larkin, Bobua, Brajant, Klajburn, Tompson, Plajs, Holac, Osmani Oturu, Daum, Vilis, Džons

Kraj! Pobeda Efesa 82:80!

40. minut - Trojka Bobue za +5 na 40 sekundi do kraja! Gudurić pogađa trojku i vraća Fener u život.

39. minut - Efes ima sedam poena prednosti 90 sekundi pre kraja. Papajanis pogađa trojku, a Efes odmah gubi loptu. Vilbekin pogađa za dva. Pet poena Fenera za 20 sekundi.

38. minut - Velika je tenzija na parketu, mnogo loših šuteva i jedih i drugih. Efes čuva prednost.

37. minut - Bobua pogađa za dva, Efes vodi 73:67 tri minuta pre kraja.

36. minut - Oturu je pogodio uz faul, ali je promašio dodatno bacanje. Efes ima šest poena prednosti.

35. minut - Efes je u seriji, vodi 67:61 na pet i po minuta do kraja.

34. minut - Trči Klajburn u kontri i pogađa uz faul. Ovoga puta je pogodio i dodatno bacanje. Vilbekin pogađa svoju petu trojku, ali vraća Larkin.

33. minut - Klajburn pogađa uz faul, ali nije pogodio dodatno bacanje. Papajanis zakucava posle novog ofanzivnog skoka.

32. minut - Gudurić ponovo pogađa oba bacanja, Fener vodi 56:55.

31. minut - Snažno zakucavanje Oturua, njegov prvi koš, Efes vodi 53:52. Gudurić siguran sa linije penala.

30. minut - Kraj treće četvrtine, Fenerbahče vodi 52:51.

29. minut - Pukla je odbrana Efesa i Motli to kažnjava zakucavanjem.

28. minut - Ovoga puta Gudurić ne pogađa za tri, nerešeno je - 50:50.

27. minut - Neverovatan pogodak Larkina uz faul Motlija, krvav mu je lakat, pa će morati da izađe iz igre. Bobua je ušao umesto njega i pogodio bacanje. Trojka Gudurića za novo vođstvo Fenera.

26. minut - Sam je ostao Tibor Plajs u korneru i pogodio trojku, ali uzvraća Vilbekin, četvrta njegova trojka.

24. minut - Trojka Klajburna za novo izjednačenje. Velika bitka u Istanbulu.

23. minut - Osmani dolazi do četvrtog poena i donosi izjednačenje Efesu. Trojka Vilbekina.

22. minut - Trojka Larkina, Efes je na -2. Čeka nas ovde velika borba.

21. minut - Trojkom Hejs-Dejvisa počelo je drugo poluvreme

20. minut - Poluvreme, Fener vodi 36:32.

19. minut - Larkin siguran sa linije penala. Klajburn nije pogodio iz teške pozicije, Papajanis zakucava za novo vođstvo Fenera. Hejs-Dejvis pogađa trojku u tranzciji.

18. minut - Trojka Efesa posle dugo vremena za izjednačenje - 29:29.

17. minut - Razigrao se Papajanis, pogodio je uz faul, ali je promašio dodatno bacanje.

16. minut - Prekida Efes seriju rivala i to posle nove izgubljene lopte Fenerbahčea.

15. minut - Nova trojka za Fener koji ima najveću prednost od početka meča +6.

14. minut - Sestina je pogodio uz faul, ali je promašio slobodno bacanje - 20:20. Trojka Papajanisa, idemo na novi tajm-aut.

13. minut - Nova izgubljena lopta za Fener, Brajant poentira u tranziciji.

12. minut - Mnogo izgubljenih lopti na obe strane. Gudurić donosi prvo vođstvo Feneru.

11. minut - Trojka Sestina na startu drugog kvartala. Efes baš dugo bez poena.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Efes ima blagu prednost - 13:16.

9. minut - Prvi poeni Marka Gudurića i to uz faul, realizovao je i dodatno bacanje. Loš napad Efesa i izgubljena lopta.

8. minut - Holac je ostao sam i pogodio trojku, Vilbekin uzvraća. Sada Larkin pogađa za tri. Konačno su se raspucali i jedni i drugi.

7. minut - Larkin krade loptu, ali Tompson promašuje zakucavanje. Osmani je pogodio oba penala, Efes vodi 10:5.

6. minut - Idemo na TV tajm-aut. Mali broj poena, mnogo promašaja. Biberović polovičan sa linije penala.

5. minut - Kalates je iznudio faul, ali je pogodio samo jedno slobodno bacanje, gosti vode 8:4.

4. minut - Fenerbahče je nervozno otvorio utakmicu, dali su samo tri poena za četiri minuta.

3. minut - Klajburn je pogodio oba bacanja. Košarkaši Efesa su bolje ušli u meč.

2. minut - Kalates pogađa za tri, prvi pogodak Fenera.

1. minut - Efes je realizvao prvi napad na meču. Hejs-Dejvis pogađa trojku, ali vreme za napad je isteklo.

19.05 - Ove dve ekipe sastaće se u ponedeljak u prvenstvu Turske.

18.51 - U prvom delu sezone, Fenerbahče je slavio sa 89:84.

18.49 - Efes je deseti sa 15 pobeda i 17 poraza.

18.47 - Fener je šesti na tabeli sa skorom 20-12 i obezbedio je plasman u plej-of. Ove sezone je na svom terenu doživeo samo jedan poraz i to od Crvene zvezde.

18.45 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici 33. kola Evrolige u kojoj se sastaju Fenerbahče i Efes. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Istanbula.