Uživo POTPUNI DEBAKL CRVENO-BELIH ZA KRAJ EVROPSKOG PUTA Zvezda doživela najubedljivi poraz u Evroligi, Teodosić i Bolomboj isključeni, Partizan i zvanično bez plej-ina

21:15 | 11-04-2024

Košarkaši Efesa pobedili su Crvenu zvezdu u poslednjem 34. kolu Evrolige sa 100:55 (15:11, 30:20, 31:13, 24:11).

Nedović
EPA-EFE/ANDREJ CUKIC

Debakl u Istanbulu je najubedljiviji poraz Zvezde ikad u elitnom takmičenju. Prethodni najteži poraz Zvezde u Evroligi iznosio je 38 razlike (53:91) od Himkija u Rusiji, oktobra 2015. godine.

Da će Efes deklasirati Zvezdu moglo se zaključiti već u drugoj deonici, kad su izabranici Tomislava Mijatovića stekli dvocifrenu prednost, a na poluvremenu je bilo 45:31 za turski klub. U 29. minutu Efes je imao 28 razlike (72:44), a upravo tad je zbog druge tehničke greške i verbalnog nasrtaja na jednog sudiju isključen Miloš Teodosić.

Prednost Efesa rasla je iz minuta u minut a kod rezultata 88:44, na šest minuta i 47 sekundi pre kraja, zbog tuče su isključeni Tajrik Džons iz Efesa i Džoel Bolomboj iz Crvene zvezde.

Imao je Efes i 48 razlike (92:44), ali je Zvezda uspela u finišu da za nijansu ublaži poraz.

Elajdža Brajant je sa 26 poena predvodio Efes, 15 je dao Derik Vilis, 13 Dan Oturu, a 12 Erćan Osmani. Kod Zvezde, koja je imala čak 22 izgubljene lopte (Teodosić šest) i šutirala za tri poena 3/23, Rokas Gedraitis, Luka Mitrović i Nemanja Nedović jedini su bili dvocifreni sa po 11 poena.

EFES - CRVENA ZVEZDA 100:55 (15:11, 30:20, 31:13, 24:11)

Hala: Sinan Erdem, Sudije: Huan Karlos Garsija, Pjotr Pastusijak, Huges Tepenije

KRAJ!

39. minut - Trojka Hange za 92:53.

35. minut - Zvezda bez poena u poslednjoj deonici, a Brajant za dva povećava razliku na 48 poena. Smart prekida košmarnu deonicu gostiju.

34. minut - Sada su isključeni Bolomboj i Džons. Igrač Efesa je gurnuo Lazića na parket, a onda je Bolomboj reagovao i umešao se. Deluje da nije zaslužio isključenje, ali sudije su oba igrača poslali u svlačionicu.

32. minut - Sada Tomson za dva.

31. minut - Vilis pogađa trojku i sada je 79:44.

TREĆA ČETVRTINA:

30. minut - Miloš Teodosić se propisno iznervirao nakon odluke sudije da mu dosudi tehničku, a onda krenuo u verbalni obračun da bi nakon toga dobio i isključujuću tehničku. Zvezda ima 30 poena zaostatka.

27. minut - Trojka Brajanta i razlika sada ide na 25 poena.

26. minut - Oturu zakucava uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje, a sudije su proverile trojku Nedovića i uvidele da je šut bio za dva.

25. minut - Ponovo poeni Nedovića, sada sa slobodnih bacanja, a onda Osmani zakucava.

24. minut - Odgovara trojkom Nedović.

23. minut - Sada trojka i Osmanija i Efes ide na 20 razlike. Bolomboj donosi prve poene gostima na meču, ali onda stiže nova trojka, sada Klajburna.

21. minut - Trojkom Holaca počinje drugo poluvreme.

POLUVREME!

20. minut - Poenima Gedraitisa završena je druga deonica.

19. minut - Ponovo Mitrović pogađa, sada iz jako teške pozicije.

18. minut - Mitrović siguran sa oba slobodna bacanja, ali Brajant uzvraća.

17. minut - Gedraitis pogađa posle prodora, a onda Brajant za tri poena.

16. minut - Oturu pogađa oba slobodna bacanja. Nakon toga Brajant čini isto i sada je 35:20.

15. minut - Poeni Gedraitisa, a onda koš i faul Brajanta za "plus 13". Na drugoj strani smanjuje Teodosić.

13. minut - Serija domaćih od 6:0 i sada je razlika devet poena, najveća od početka utakmice.

11. minut - Trej Tompkins pogađa trojku i smanjuje zaostatak.

PRVA ČETVRTINA:

9. minut - Odlična asistencija Teodosića za Mitrovića koji lagano dolazi do novih poena - 15:11.

7. minut - Trojka Plajsa, a onda Mitrović poentira nakon ofanzivnog skoka.

5. minut - Osmani zakucava za 6:5, a nakon toga Plajs ispravlja promašaj Klajburna.

4. minut - Trojkom Jaga dolazi Zvezda u prednost.

3. minut - Holac krade loptu i dolazi do lakih poena u kontri.

2. minut - Bolomboj poentira nakon ofanzivnog skoka.

1. minut - Poenima Larkina otvoren je duel u Istanbulu.

19.30 - Utakmica je počela, prvi napad za Zvezdu.

18.45 - Doban dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču 34. kola Evrolige između Efesa i Crvene zvezde. Uz sport.alo.rs pratite uživo dešavanja iz Istanbula.