PARTIZAN SE POBEDOM OPROSTIO OD EVROLIGE Naneli i Smit izrešetali Valensiju

22:21 | 12-04-2024

Koašarkaši Partizana pobedili su na svom parketu Valensiju sa 79:66 u poslednjem kolu Evrolige

Partizan
Marko Metlaš

Crno-beli su se tako trijumfom oprostili od elitnog takmičenja u utakmici koja nije imala rezultatski značaj, jer su i jedni i drugi ostali bez šanse da se domognu plej-ina.

Partizanu je ovo bila 16. pobeda, dok je Valensija na skoru 14-20.

Odlično je domaćin otvorio utakmicu i poveo 8:3, ali je onda usledio veliki pad u igri, što su gosti znali da kazne i prvu deonicu dobiju sa 21:15.

Partizan je serijom 10:0 u 18. minutu stigao do najvećih plus 6 (35:29), međutim, i to je bilo kratkog daha.

Srpski tim do odlaska na odmor više nije postigao koš, Valensija je upisala osam i na odmor otišla sa vođstvom 37:35.

Treća četvrtina je u jednom momentu zaličila na prvu. Partizan je odlično krenuo, ali je Valensija ponovo preokrenula. Ipak, tada na scenu stupa Džejms Naneli i vraća prednost svom timu.

Razigrao se Džejlin Smit u četvrtom kvartalu, Partizan je stekao dvocifrenu prednost i rutinski priveo meč kraju.

Najefikasniji u redovima Partizana bili su Naneli sa 19 i Smit sa 15 poena.

Na drugoj strani istakao se Odželej sa 17.

PARTIZAN - VALENSIJA 79:66 (15:21, 20:16, 23:15, 21:14)

Hala: Arena (Beograd)

Sudije: Roha, Nedović, Vilijus

Partizan: Smit 15, Ledej 5, Avramović 10, Koprivica, Panter 12, Smailagić, Trifunović, Naneli 19, Anđušić 1, Ponitka 8, Kaminski 3, Kaboklo 6.

Valensija: Harper 13, Klaver 5, Puerto 5, Rujver 7, Pradilja 4, Anderson 3, Lopez-Arostegi 4, Džons 4, Robertson, Dejvis 4, Odželej 17, De Larea.

40. minut - Kraj! Pobeda Partizana 79:66!

38. minut - Smit je odigrao daleko najbolji meč u dresu Partizana.

37. minut - Trojka Smita kojom verovatno i rešava pitanje pobednika.

36. minut - Četiri minuta do kraja, Partizan ima osam poena prednosti.

35. minut - Ponitka dolazi do lakih poena u kontri.

34. minut - Ponitka posle ofanzivnog skoka pogađa za 67:54. Odželej pogađa svoju drugu trojku - 67:57.

33. minut - Naneli pogađa svoju drugu trojku - 65:54. Njegovih 19 poena.

32. minut - Dejvis smanjuje svojim četvrtim poenom - 60:54. Ponitka povećava na 62:54.

30. minut - Naneli pogađa za dva u poslednjoj sekundi treće četvrtine, Partizan vodi 58:52.

28. minut - Trojka Nanelija kojom Partizan vraća vođstvo - 51:49

27. minut - Posle trojke Odželeja Valensija vodi.

26. minut - Naneli poentira posle dugo vremena.

25. minut - Slično kao i u prvoj četvrtini, Partizan je odlično krenuo, pa ponovo stao.

24. minut - Trojka Andersona, a na drugoj strani blista Bruno Kaboklo.

23. minut - Tri minuta je bilo potrebno košarkašima Valensije da postignu koš.

22. minut - Evo i trojke za Partizan koji serijom 5:0 otvara treću deonicu.

21. minut - Prvi koš Bruna Kabokla na startu drugog poluvremena, nerešeno je 37:37.

20. minut - Poluvreme, Valensija vodi 37:35.

19. minut - Kaboklo je izblokirao Odželeja, ali sudije su dosudile faul. Centar Valensije sigruan sa linije za slobodna bacanja.

18. minut - Odlična igra Partizana u drugoj četvrini, kako u odbrani, tako i u napadu.

17. minut - Crno-beli su u seriji, Panter pogađa za dva, Partizan vodi 33:29. Idemo na novi tajm-aut.

15. minut - Druga trojka Smita koji maksimalno koristi minute, nerešeno je.

14. minut - Nesportska Ponitke. Puerto siguran oba puta – 24:27.

13. minut - Rujver blista, postiže sedmi poen, Valensija održava prednost.

12. minut - Aleksa Avramović dolazi do šestog poena, serija Partizana 5:0.

11. minut - Trojka Džejlina Smita na startu drugog kvartala.

Prva četrvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine, Valensija vodi 21:15.

9. minut - Prva trojka za Partizan, pogodio je Zek Ledej uz dosta sreće. Lopta je odskočila visoko iznad obruča, ali se vratila u koš.

8. minut - Ponovo Odželej zakucava.

6. minut - Gosti su u seriji i po prvi put vode 8:10. Idemo na tajm-aut. Nova izgubljena lopta za Partizan, Odžele zakucava.

5. minut - Harper se prošetao kroz odbranu Partizanu i pogodio za dva, a onda Klaver daje trojku i donosi izjednačenje Valensiji.

4. minut - Pukla je odbrana Valensije, Avramović to kažnjava novim zakucavanjem.

3. minut - Nekoliko grešaka u ovim momentima na obe strane.

2. minut - Evo prvih poena za Valensiju. Na drugoj strani Zek Ledej je siguran sa linije penala, Partizan vodi 6:2.

1. minut - Valensija nije iskoristila prvi napad. Prve poena na meču postiže Naneli, a onda Avramović zakucava u kontri.

19.30 - U prvom delu sezone Partizan je savladao Valensiju 72:67.

19.24 - Crno-beli su pred poslednje kolo imali šansu da se nađu među deset najboljih da je Zvezda savladala Efes uz njihovu pobedu nad Valensijom.

19.22 - Partizan je upisao 15 pobeda i 18 poraza, dok je Valensija na skoru 14-19.

19.20 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici poslednjeg kola Evrolige u kojoj se sastaju Partizan i Valensija. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Arene.