DENVER SLAVIO, ALI OSTAO BEZ PRVOG MESTA Jokić upisao novi dabl-dabl, Nagetsi razbili Memfis

23:50 | 14-04-2024

Košarkaši Denvera pobedili su Memfis sa 126:111 u poslednjem kolu regularnog dela NBA lige

Jokić
AP Photo/Brandon Dill

Uprkos trijumfu, Nagetsi su ostali bez prvog mesta, pošto je Oklahoma deklasirala Dalasa sa 135:86, pa će plej-of započeti sa druge pozicije, jer je Minesota izgubila od Finiksa.

Ponovo je odličan meč odigrao srpski košarkaš Nikola Jokić, postigao je 15 poena, a uz to je imao i 15 skokova i 5 asistencija.

Oslabljeni Memfis se odlično držao u prvom poluvremenu, Nagetsi su bili nekako suviše nonšalantni u odbrani i Grizlsi su to maksimalno koristili.

Ipak, u finišu druge deonice Denver je slomio otpor rivala i stekao dvocifrenu prednost, a Jokić je već na poluvremenu imao dabl-dabl učinak - 10 poena i 11 skokova.

Već u trećem kvartalu bilo je jasno da će Nagetsi upisati ubedljiv trijumf. Raspala se igra Memfisa, Denver je dodao gas i dolazio do lakih poena.

U četvrtoj četvrtini Majk Meloun je odmorio glavne igrače, pa Jokić nije ni ulazio u igru. Uprkos tome, Nagetsi su mirno priveli meč kraju i došli do rutinskog trijumfa.

MEMFIS - DENVER 111:126 (26:29, 28:37, 21:28, 23:21, 36:32)

Hala: FedEx Forum (Memfis)

Memfis: Džekson, LaRavija, Džejmison, Gudvin, Pipen, Aldama, Alen, Klark, Kenard, Simpson, Vajt, Vilijams

Denver: Porter, Gordon, Jokić, Koldvel-Pop, Marej, Braun, Holidej, Džekson, Džordan, Ki, Nađi, Piket, Stroter

48. minut - Kraj! Pobeda Denvera!

45. minut - Džekson raspoložen u Memfisu, Denver na tri minuta do kraja vodi 115:100.

44. minut - Izvesno je da se Jokić i ostali vodeći igrači Denvera neće vraćati u igru.

42. minut - Odavno je ovde sve rešeno, ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat.

41. minut - Jasno je da Denver ni ako pobedi neće biti prvi, pošto je Oklahoma deklasirala Dalas.

39. minut - LaRejvija se sjajno snašao i pogodio uz faul.

38. minut - Na klupi je Nikola Jokić, veliko je pitanje hoće li se uopšte vraćati na parket.

37. minut - Ponovo gube loptu košarkaši Memfisa i Braun zakucava.

36. minut - Kraj treće četvrtine, Denver vodi 94:75.

35. minut - Nova izgubljena lopta za Memfis i još jedna trojka Brauna.

34. minut - Gordon se izborio za dva slobodna bacanja. Pogodio je oba.

33. minut - Fenomenalna reakcija Jokića, šteta što Džekson to nije iskoristio i pogodio trojku.

31. minut - Konstantno raste prednost Denvera - 85:60.

30. minut - Odlična akcija Denvera i trojka Poretera koji je ostao potpuno sam.

28. minut - Nova kontra Denvera i novo snažno zakucavanje Gordona.

27. minut - Raspala se igra Memfisa u ovim momentima. Imajući u vidu da igraju bez pola tima, teško da će se vratiti.

26. minut - Nastavljaju Jokić i Nagetsi tamo gde su stali u finišu prvog poluvremena.

24. minut - Poluvreme, Denver vodi 66:54. Jokić ima 10 poena, 11 skokova i pet asistencija.

23. minut - Razigrali su se Nagetsi, Portet pogađa otvorenu trojku.

22. minut - Sva je prilika da će Jokić već do poluvremena doći do dabl-dabla, ima osam poena, 10 skokova i četiri asistencije.

21. minut - Lepo zakucavanje Erona Gordona posle dodavanja Jokića.

20. minut - Nova izgubljena lopta za Memfis i laki poeni za Denver u tranziciji.

19. minut - Marej ne pogađa, ali dolazi do ofanzivnog skoka, fauliran je. Pogodio je oba bacanja.

18. minut - Vraća se Nikola Jokić na teren.

17. minut - Iako je Memfis skoro bez pola tima, odlično parira favorizovanim Nagetsima.

15. minut - Simultanka Brauna u ovim momentima. Zaigrali su Nagetsi bolje posle tajm-auta.

14. minut - Braun pogađa trojku. Cele sezone ovaj momak odlično šutira za tri, ali vraćaju trojku domaći, Meloun zove tajm-aut.

13. minut - Simpson se lepo snalazi i poentira. Dobro se drži Memfis.

12. minut - Kraj prve četvrtine, Nagetsi vode 29:26.

11. minut - Pleše na terenu Nikola Jokić, Denver ima kontrolu.

10. minut - Posle serije promašaja na obe strane. Memfis dolazi do poena. Gudvin pogađa trojku. U nastavku Gudvin fauliran. Polovičan sa linije penala – 20:22. Jokić ima već sedam skokova.

9. minut - Ponovo Jokić odlično otvara kontru, ali Braun ne pogađa otvorenu trojku.

8. minut - Jokić sa niskog posta rutinski rešava situaciju i poentira.

7. minut - Larejvija ne uspeva da pogodi, ali pokupio je ofanzivan skok i ispravio se.

5. minut - Nova trojka Mareja posle kontre koju je povukao Nikola Jokić.

4. minut - Marej pogađa trojku Denver vodi 14:9.

2. minut - Pipen Džunior koristi drugi napad Memfisa i dolazi do poena. Odmah na drugoj strani trojka Džamala Mareja. Vraća trojku Džekson odmah u sledećem napadu – 5:7.

1. minut - Jokić lako dolazi do prvih poena.  Dobra odbrana Denvera, stiže i Porter Džunior do poena – 4:0.

20.36 - Nagetsi imaju skor 56-25, baš kao Oklahoma i Minesota, s tim da su u lošijoj poziciji zbog slabijeg međusobnog skora u ovom trouglu.

Tim Majka Melouna će na prvom mestu završiti jedino ako savlada Memfis, a Oklahoma i Minesota izgube od Dalasa, odnosno Finiksa.

20.35 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici između Memfisa i Denvera. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Amerike.