PARTIZAN PREŽIVEO DRAMU Crno-beli se kockali sa živcima navijača, pa ipak slomili Budućnost

20:36 | 30-04-2024

Košarkaši Partizana pobedom su otvorili polufinalnu seriju ABA lige, pošto su na svom terenu savladali podgoričku Budućnost rezultatom 78:67.

KK Partizan
ABA liga

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Zek Ledej sa 15 poena, a dvocifren je bio još samo Frenk Kaminski sa 13.

Budućnost je predvodio Jogi Ferel sa 13 poena, dok su po poen manje upisali Joan Makundu i Kenan Kamenjaš.

Naredna utakmica je na programu sedmog maja u Podgorici.

Partizan - Budućnost 78:67 ( 27:16, 14:13, 18:18, 19:20)

Tokom većeg dela meča ekipa Željka Obradovića je u potpunosti kontrolisala dešavanja na terenu, ali je u finišu sebi dozvolila nekoliko loših odluka, pomoću kojih su se gosti vratili na minus od samo četiri poena.

Gledali smo tokom većeg dela jednu dobru utakmicu u režiji Partizana, koji će za osam dana u Podgorici pokušati da reši ovu seriju i već nakon dva meča dođe do plasmana u finale.

Tok meča

10. minut - Kraj meča! Pobeda Partizana!

9. minut - Ponovo taj Jogi Ferel! Nova trojka za plejmejkera Budućnosti, koji dovodi Podgoričane na minus četiri pred poslednji minut košarke.

8. minut - Problemi za Partizan! Pet vezanih poena za Budućnost, igraju se crno-beli sa vatrom.

7. minut - AVRAMOVIĆ! Bitni poeni nakon ofanzivnog skoka za plejmejkera Partizana, koji vodi svoj tim na plus 12.

6. minut - Panter ne igra dobro. Još jednom je zasrljao kapiten Partizana i to se nije završilo slavno.

5. minut - Bitna trojka Ledeja! Peti pogodak sa distance za krilnog centra Partizana, koji je odgovorio na pogodak Rajta sa poludistance.

4. minut - Mekinli Rajt već u nekoliko navrata pogađa teške šuteve, te održava Budućnost u životu. Ponovo je 11 razlike za crno-bele.

3. minut - Gotovo ništa se nije konkretno desilo u poslednjem minutu košarke u Areni. Neuspešne realizacije, tvrde odbrane, rezultat je isti. To je nešto što odgovara Partizanu.

2. minut - Neočekivana tenzija se uvukla u Arenu, a Budućnost uopšte rezultatski nije blizu. Ipak, Makundu zakucava autoritativno u reketu i spušta razliku na 11 poena.

1. minut - Nervoza na startu odlučujuće deonice. Kontakt Makundua nad Ledejom nije video arbitar pod košem Budućnosti, te je Naneli zaradio faul.

Treća četvrtina

10. minut - NANELI ZA KRAJ TREĆE DEONICE! Izuzetno bitna trojka za krilnog košarkaša Partizana nakon dobrog rešenja Frenka Kaminskog. Crno-beli imaju plus 12 nakon pola sata košarke.

9. minut - Budućnost ide na minus deset! Nekoliko loših poteza igrača Partizana, koji su uspeli da omoguće Podgoričana da u dva navrata dođu do lakih poena.

8. minut - Rezultat je nepromenjen već dva minuta. Partizan ima prednost od 14 poena i čini se da je rutinski kontroliše.

7. minut - Nešto tvrđa košarka u ovim trenucima, ali to je nešto što i te kako odgovara Partizanu. Smit je aktivan na obe strane, što mu "kupuje" minutažu.

6. minut - Džejliin Smitt! Ponovo prelepo poentira reprezentativac Hrvatske, Partizan ide na plus 16.

5. minut - Ponovo taj Frenk Kaminski! Još jednom je uspeo da se izbori Amerikanac za poziciju u reketu, gde je iznudio faul i poentirao sa linije penala.

4. minut - Ne da se Budućnost! Trojka Nikole Tanaskovića, bivšeg đaka Partizana.

3. minut - Sjajno igra Smit! Fenomenalno rešenje u reketu američkog plejmejkera i reprezentativca Hrvatske, koji vraća Partizan na ogromnih 16 poena viška.

2. minut - ALEN SMAILAGIĆ! U maniru nekih najboljih dana u Partizanu se na pik en pop izvukao centar crno-belih, koji je ostao sam na šutu za tri i pogodio.

1. minut - Čvrste odbrane na početku drugog poluvremena, ali Partizan deluje kvalitetnije u ovim trenucima. Imaju crno-beli stabilno vođstvo od 14 poena.

Druga četvrtina

10. minut - Kakav kraj prvog poluvremena! Kaboklo je zakucao autoritativno u reketu gostiju, dok sa druge strane Rajt pogađa uz zvuk sirene.

9. minut - Evo dobre role Partizana! Poeni Nanelija i Smailagića za plus 12 "parnog valjka" pred poslednji minut.

8. minut - Poentira Smailagić pod faulom, ne tako lepu utakmicu gledamo u prvom poluvremenu. Partizan je na plus osam.

7. minut - Uspeva Džejlin Smit sa klupe trojkom da donese sigurnost Partizanu, koji ponovo pokušava da uhvati određeni ritam u napadu.

6. minut - Ponovo se približava budućnost! Megi pogađa trojku i vraća Podgoričane na minus šest.

5. minut - Ponovo suša, poeni u ovoj četvrtini se mogu nabrojati na prstima jedne ruke.

4. minut - KONAČNO POENI! Uspeo je da odgovori Avramović poenima u kontri na lak koš Makundua.

3. minut - Još uvek se gotovo ništa ne dešava konkretno na terenu u Areni u drugoj deonici, što odgovara Partizanu.

2. minut - Tvrđe se igra početkom drugog kvartala, gde smo za dva minuta košarke videli smo dva poena u režiji gostiju iz Podgorice.

1. minut - Uspeva Budućnost da smanji razliku na jednocifrenu početkom druge deonice, ali Partizan i dalje drži sve pod kontrolom.

Prva četvrtina

10. minut - Aleksa za kraj prve deonice! Trojka srpskog reprezentativca slobodna bacanja,27:16 nakon prvog dela igre.

9. minut - JOŠ JEDNOM ZEK LEDEJ! Fenomenalno šutira Amerikanac na startu ovog meča, treća trojka za plus osam na minut do kraja prve deonice!

8. minut - KAAAMIINSKII! Ponovo pametno igra centar Partizana, koji pod faulom poentira i dovodi domaće na plus pet.

7. minut - PONOVO LEDEJ! Druga trojka za Partizanovog krilnog centra, koji ponovo vraća crno-bele u prednost.

6. minut - Vodi Budućnost! Četiri vezana poena za goste iz Podgorice, koji preko Ferela i Tanaskovića dolaze do vođstva u Areni.

5. minut - Kaminski dominira na startu meča! Šest poena za američkog centra i vođstvo Partizana od 11:8.

4. minut - Razbija Alerik Frimen nervozu u napadu Podgoričana pogotkom za tri poena. Ponovo su gosti na posedu minusa.

3. minut - Partizan igra sjajno! Odličan protok lopte u napadu crno-belih i lako zakucavanje Kaminskog. Budućnost se, sa druge strane, muči u napadu.

2. minut -  Uspeva Partizan da "isporuči" svoje na početku ovog meča. Sada je poentirao Naneli sa poludistance iz okreta.

1. minut - Ledej ovaj meč otvara trojkom! Pogodio je sa distance krilni centar Partizana, ali sa druge strane poentira i Slavković.

Pre meča

17:40 - Dobro došli u naš tekstualni prenos!

Imaćete priliku i danas da sva dešavanja sa meča Partizana i Budućnosti pratite na našem sajtu.