MOĆNA SRBIJA RAZBILA FRANCUSKU Ovi "orlovi" mogu mnogo, Jokić se igrao

23:04 | 12-07-2024

Košarkaški Srbije pobedili su Francusku rezultatom 79:67 u prijateljskoj utakmici u Lionu-

Jokić

Ostalo je još dve nedelje do početka Olimpijskih igara i ovo je bila sjajna provera za "orlove". Prethodno su naši košarkaši lako pobedili Holandiju u dve utakmice koje su bile zatvorene za javnost, a sada su položili pravi test protiv Francuza.

Pešić je meč otvorio petorkom Avramović, Dobrić, Bogdanović, Jokić i Milutinov. Jokić je od prvog minuta demonstrirao raskošni talenat i poigravao se sa odbranom rivala.

Presudna je bila druga deonica koju su "orlovi" dobili 27:9 i na poluvreme otišli sa vođstvom 45:32.

Održavala je Srbija dvocifrenu prednost sve do finiša trećeg kvartala kada Francuzi hvataju rezultatski priključak i prilaze na -8.

Uvukla se nervoza u redove srpskih košarkaša, Jokić je zbog pet faulova propustio završnicu susreta, pa je Francuska u jednom momentu prišla na -4.

Ipak, tada su usledile čak tri vezane trojke "orlova". Najpre su Vasa Micić i Filip Petrušev odbili napad rivala, a onda ih je dotukao Bogdan Bogdanović.

Najefikasniji u redovima Srbije bio je Jokić sa 20 poena i 12 skokova, ali zanimljivo sa tek jednom asistencijom. Ispratio ga je Bogdanović sa 15 poena.

Na drugoj strani istakao se Vembenjama sa 14 poena i 10 skokova.

SRBIJA - FRANCUSKA 79:67 (18:23, 27:9, 15:20, 19:15)

Hala: LDLC Arena (Lion)

Srbija: Avramović, Bogdanović, Dobrić, Jokić, Milutinov, Gudurić, Jaramaz, Marinković, Micić, Petrušev, Plavšić, Pokuševski, Radanov, Ristić

Francuska: Kordinije, Kulibali, Gober, Strazel, Vembenjama, Albisi, Batum, De Kolo, Furnije, Hoard, Lesor, Nilikina, Jabusele

40. minut - Kraj! Pobeda Srbije 79:67!

39. minut - Trojka Bogdana Bogdanovića! Sve je ovde rešeno, Srbija će pobediti.

38. minut - Trojka Vase Micića kojom Srbija odbija napad Francuske. Sada Petrušev postiže trojku, Srbija ima +9 na nešto manje od dva minuta do kraja.

36. minut - Lesor pogađa oba penala, ne predaju se Francuzi. Novi poeni Lesora, Francuska je na -6.

35. minut - Lesor je faulirao Jokića. Nikola je pogodio samo jedno bacanje.

34. minut - Gudurić polovičan sa linije penala. Trojka Batuma, Srbija na pet i po minuta do kraja ima +10.

33. minut - Marko Gudurić vraća trojku!

32. minut - Laki poeni Alekse Avramovića u kontri. Srbija opet ima dvocifrenu prednost - 64:52. Odlična odbrana naših košarkaša.

31. minut - Jokić ne pogađa trojku na startu četvrtog kvartala.

30. minut - Pogađa Vembenjama dugu dvojku, baš se topi prednost Srbije. Kraj treće deonice, "orlovi" vode 60:52.

29. minut - Faul u odbrani Srbije, Strazel je na liniji penala.On pogađa oba i "tera" Pešića na još jedan tajm-aut.

27. minut - Visoki presing se isplaćuje Francuzima, prave zamku na polovini terena i uspeli su da zbune Micića u par navrata, ali Srbija i dalje drži dvocifrenu prednost.

25. minut - Bogdanović je pogodio jedno od dva bacanja. Nikola Milutinov je poentirao.

24. minut - Razigrao se Jabusele, topi se prednost Srbije koja je u kontra ritmu

23. minut - Jokić promašuje oba bacanja, ne dešava mu se ovo često. Bogdanovićev slalom kroz odbranu Francuske, Srbija na +15.

21. minut - Jabusele ne pogađa trojku na startu drugog poluvremena, Srbija je iskoristila prvi napad.

20. minut - Poluvreme, Srbija vodi 45:32, Nikola Jokić se poigrava i posle 20 minuta igre ima 17 poena i devet skokova. Poezija centra Denvera.

18. minut - Sada Jokić pogađa uz prekršaj. Srbija ide na +7. Novi koš Jokića, ovoga puta posle ofanzivnog skoka. Centar Denvera ima već 14 poena i sedam skokova.

17. minut - Traje serija košarkaša Srbije, novi poeni Alekse Avramovića!

16. minut - Trojka Nikole Jokića u poslednjoj sekundi napada! Srbija vodi 30:27.

15. minut - Odličan prodor Alekse Avramovića koji dolazi do lakih poena, nerešeno je - 27:27.

14. minut - Vembenjama siguran sa linije penala, Francuska čuva prednost.

13. minut - Dobra kontra "orlova", ali Gudurić nije uspeo da pogodi trojku.

12. minut - Dobar napad Srbije, Petrušev pogađa za tri! Faul u napadu pravi Nikola Jokić.

10. minut - Kraj prve četvrtine, Francuska vodi 23:18

9. minut - Na minut do kraja deonice je Svetislav Pešić pozvao tajm-aut. Srbija je preko Micića i Plavšića dva puta dala loptu Francuzima pravo u ruke, a onda "kao šlag na tortu" dolazi trojka Frenka Nilikine, Srbija gubi 13:18

I opet dobro kruži lopta u napadu Francuske i opet ide trojka Nilikine, 13:21

7. minut - MIlutinova odlično čuva Jabusele, Jokićev pas nije postao asistencija... Potom problemi na skoku i Furnije pogađa trojku posle sopstvenog ofanzivnog skoka, 12:15

5. minut - Trojka Dobrića, Srbija vodi 10:9. Trojka Jabuselea, nerešeno je 12:12.

4. minut - Bogdanović ne pogađa za tri, ali tu je Jokić na ofanzivnom skoku, fauliran je, pogodio je jedno bacanje.

3. minut - Evo prvih poena i Nikole Jokića.

2. minut - Prve poene je Vembanjama postigao za Francuze, a onda Dobrić biva izblokiran u narednom posedu da bi potom Srbija iz kontre postigla prve poene upravo preko Dobrića koji je zakucao, 2:2

20.21 - U prvom planu svakako će biti duel velikih rivala iz NBA – Nikole Jokića i Rudija Gobera u reketu, ali i okršaj MVP-ja lige sa najboljim mladim igračem NBA Viktorom Vembanjamom.

20.15 - Ovaj meč ujedno predstavlja i zvanični oproštaj Tonija Parkera od košarke.

20.11 - Srbija je odigrala dve pripremne utakmice protiv Holandije iza zatvorenih vrata i obe lako dobila.

20.10 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prijateljskoj utakmici u kojoj se sastaju Srbija i Francuska. Uz alo. rs pratite sva dešavanja iz Liona.