ŠAMAR REALNOSTI UDARIO SRBIJU "Orlovi" na -26 protiv Amerike

19:56 | 17-07-2024

Košarka 0

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od Sjedinjenih Američkih Država sa 105:79 u prijateljskoj utakmici u Abu Dabiju

Srbija - Amerika

"Orlovi" su u utorak izgubili od Australije (84:73), a sada su doživeli bolno prizemljenje.

Baš kao i na utakmici protiv "kengura" ni na ovoj nije bilo kapitena Bogdana Bogdanovića, a u igru nije ulazio ni Nikola Milutinov.

Zanimljivo da je već u prvom minutu Svetislav Pešić dobio tehničku, pošto je ušao u teren.

Košarkaši Srbije su držali do finiša prvog poluvremena. Start meča bio je veoma zanimljiv, igrala se lepršava, atraktivna, brza košarka na obe strane i naši su uspevali da pariraju moćnim Amerikancima.

Dominirao je Stef Kari u uvodnim minutima i postigao prvih devet poena za SAD.

Nisu su uplašili "orlovi", naprotiv, nadigravali su se da drim timom. Međutim, za takvu igru su imali snage samo 15 minuta. Ekipa Stiva Kera je dodala gas i pregazila Srbiju.

Početkom drugog kvartala Srbija je vodila 34:28, ali su Ameri vrlo brzo preuzeli kontrolu, tačnije naši momci su bili konkurentni do 40:40.

Već do kraja poluvremena Amerika je stekla dvocifrenu prednost - 59:45.

U nastavku je na terenu postojao samo jedan tim. Ništa nije polazilo za rukom košarkašima Srbije, dok su raspucani Amerikanci povećavali prednost.

Najefikasniji u srpskoj repreznetaciji bio je Nikola Jokić sa 16 poena. Aleksa Avramović dodao je 14, a istakli su se i Filip Petrušev sa 11 i Ognjen Dobrić sa 10 poena.

Na drugoj strani najbolji je bio Stef Kari sa 24 poena.

Srbija i Amerika će biti rivali u grupnoj fazi olimpijskog turnira koji počinje u Lilu, a završava se u Parizu. Peostala dva tima u Grupi C na Igrama biće Južni Sudan i Portoriko.

U nedelju će "orlovi“ igrati protiv Japana, a u ponedeljak protiv Grčke. Biće to poslednje provere pred odlazak u Francusku.

SRBIJA - SAD 79:105 (28:28, 17:31, 13:24, 21:22)

Hala: Etihad (Abu Dabi)

Srbija: Jokić, Micić, Gudurić, Ristić, Milutinov, Petrušev, Radanov, Avramović, Plavšić, Marinković, Jaramaz, Pokuševski, Dobrić

SAD: Tejtum, Džejms, Embid, Edvards, Kari, Adebajo, Buker, Dejvis, Durent, Galovej, Halibarton, Hejs, Holidej, Porter, Vajt

Četvrta četvrtina:

40. minut - Težak poraz Srbije.

38. minut - Ristić se upisao u strelce.

36. minut - Igra se otvoreno na obe strane parketa, sada je Dobrić pogodio trojku

35. minut - Lebron Džejms pogađa uz faul, preko 30 razlike za Ameriku.

33. minut - Nemaju nameru da stanu Amerikanci, ovo je sada već i mučno gledati.

31. minut - Trojka Vasilija Micića. Sve je ovde odavno rešeno, ostaje samo da se vidi koji će biti konačan rezultat.

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće deonice, Amerika vodi 83:58.

29. minut - Evo i prvih poena Nikole Jokića u nastavku.

Srbija - Amerika AP Photo/Altaf Qadri

28. minut - Adebajo pogađa novu trojku, sve im polazi za rukom.

27. minut - Odlična reakcija Amerikanaca posle tajm-auta, Buker je pogodio za tri.

26. minut - Dobrić pogađa za tri u tranzciji. Stiv Ker zove tajm-aut.

25. minut - Opet je izigrana odbrana Srbije, laki poeni za Tejtuma posle asistencija Džejmsa. Posle dugo vremena trojka Srbije, pogodio je Vanja Marinković.

24. minut - Amerikanci gaze, Holidej pogađa za tri.

23. minut - Potpuna se raspala igra naših košarkaša. Još uvek smo bez koša u drugom poluvremenu.

22. minut - Lebron ide do kraja i pogađa, raste prednost Amerikanaca.

21. minut - Silovit start Amera na startu treće deonice, prave seriju 5:0.

Druga četvrtina:

20. minut - Razigrali su Ameri, rastrčali na terenu, košarkaši Srbije bez rešenja. Poluvreme, SAD vodi 59:45.

19. minut - Prvi put Amerikanci imaju dvocifrenu prednost.

18. minut - Adebajo pogađa težak šut preko Jokića. Dve blokade Dejvisa zaredom.

17. minut - Jokić je ostavio samog Marinkovića na trojci, ali je Vanja promašio. Pogađa sada Jokić sa kontra noge.

16. minut - Nezaustavljiv je Stef Kari, sada je pogodio za tri uz prekršaj Avramovića. Sada Edvards pogađa za tri, najveća prednost Amerike - 40:47.

15. minut - Kari je ostao sam i pogodio novu trojku. Jokić je igrao 1 na 1 sa Embidom i lako je to rešio.

14. minut - Odlična akcija Amerikanaca, Embid je fauliran, pogodio je oba bacanja. Sjajan prodor Avramovića.

13. minut - Petrušev ne pogađa otvorenu trojku, ali su se Amerikanci spetljali i izgubili loptu. Micić nije pogodio za tri, nova izgubljena lopta za Ameriku.

12. minut - Vasa Micić sada pogađa za tri. Lebron ide do kraja i pogađa uz faul

11. minut - Promašajem Jokića kreće drugi kvartal. Dve lične greške Tejtuma u pet sekundi. Gudurić pogađa trojku uz pomoć table.

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine, Marinković pogađa u poslednjoj sekundi posle nove kontre - 28:28.

9. minut - Vasa Micić siguran sa linije penala, Srbija čuva prednost. Edvards pogađa novu trojku za Amere.

8. minut - Uroš Plavšić je po prvi put na parketu. Jokić poentira sa mnogo osećaja. Dejvis je zakucao posle ofanzivnog skoka.

7. minut - Nova prelepa akcija "orlova", sada Dobrić zakucava u tranziciji. Adebajo iz kornera pogađa za tri.

6. minut - Adebajo prikucava loptu u koš, a Jokić promašuje novi zicer. Sjajna kontra Srbije, Petrušev zakucava.

5. minut - Evo prvih poena za Embida. Jokić je fauliran, Nikola je pogodio oba bacanja.

4. minut - Kako je Jokić izvrteo Embida, ali onda promašuje zicer.

3. minut - Pršti na sve strane, jako se brzo igra, Avramović je pogodio dve trojke zaredom.

2. minut - Odlična odbrana Srbije, Gudurić ide na polaganje i donosi izjednačenje Srbiji. Kari pogađa novu trojku. Avramović je veoma raspoložen za igru, ali šta tek reći za Karija koji je ubacio svih devet poena za Ameriku.

1. minut - Trojkom Karija počinje utakmica, Filip Petrušev je prevario Džejmsa i pogodio. Kari je pogodio bacanje posle tehničke Pešića. Selektor Srbije je ušao u teren, odmah su ga sudije kaznile.

17.47 - Baš kao i utakmicu protiv Australije i ovu će propustiti Bogdan Bogdanović.

17.30 - Selektor košarkaške reprezentacije SAD Stiv Ker izašao je u posebnoj majici na meč sa Srbijom.

U pitanju je majica na kojoj piše "Brate", koju je posvetio pokojnom Dejanu Milojeviću.

16.58 - Posle duela u Abu Dabiju Srbiju očekuju još dve utakmice u Beogradu. U nedelju će "orlovi“ igrati protiv Japana, a u ponedeljak protiv Grčke.

16.55 - Zanimljivo da će Srbija i Amerika odmeriti snage i na Olimpijskim igrama u Parizu, pošto se nalaze u istoj grupi.

Srbija - Australija AP Photo/Altaf Qadri

16.51 - Za razliku od Srbije, Amerikanci su savladali Australiju (98:92) i ukoliko trijumfuju u ovom meču osvojiće turnir u Abu Dabiju.

16.50 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen prijateljskoj utakmici u kojoj se sastaju Srbija i Sjedinjene Američke Države. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Abu Dabija.