"ORLIĆI" STALI NA KORAK DO FINALA Francuzi prejaki u polufinalu EP

22:50 | 16-08-2024

Bez obzira na poraz veliki rezultat "orlića".

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije

Kadetska košarkaška reprezentacija Srbije (igrači do 16 godina) poražena je u polufinalu Evropskog prvenstva od Francuske rezultatom 60:67.

Izabranici Vladimira Zlatanovića su na poluvremenu meča u grčkom gradu Heraklionu imali samo minus jedan - 36:37, ali su u drugom delu igre Francuzi preuzeli kontrolu nad utakmicom.

Francuska je imala plus devet šest minuta pre kraja (64:55), a u poslednja dva minuta ušlo se sa 65:59 za "galske petliće", koji su na kraju obezbedili plasman u finale.

Košarkaš Reala Andrej Bjelić je predvodio Srbiju sa 18 poena, Vuk Danilović je dao 15.

Kod Francuza je najefikasniji bio Kameron Uindo sa 15 poena, a dvocifren je bio i Luka Leteje sa 11.

Francuska će u finalu igrati protiv Španije koja je ranije danas savladala domaćina Grčku rezultatom 77:71 iako je sredinom četvrte deonice gubila 63:51.

Srbija i Grčka će igrati za bronzanu medalju.