PRVI PORAZ ZVEZDE TOKOM PRIPREMA Izuzetno jaka provera crveno-belih, igrali protiv bratskog kluba

19:46 | 10-09-2024

Vrlo tesan meč.

kkcz

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u zatvorenoj prijateljskoj utakmici u Pireju od ekipe Olimpijakosa 87:83.

Meč je odigran u "Dvorani mira i prijateljstva“, a najefikasniji kod crveno-belih koji su igrali nekompletni (Teodosić i Nedović) bili su Kodi Miler Mekintajer sa 18 i Jago dos Santos sa 17 poena, dok je Bolomboj bio najbolji skakač utakmice sa 11 uhvaćenih lopti i 14 poena.

OBJAVLJENE KVOTE ZA OSVAJANJE EVROLIGE Ko ima veće šanse, Zvezda ili Partizan?

Meč u Pireju bio je pravi takmičarski, izuzetno čvrst i borben, a crveno-beli su nakon izjednačene prve deonice (23-23), vodili na poluvremenu 38:35 (Mekintajer 12), i kraju treće četvrtine 56:54, da bi na kraju u izjednačenoj završnici pretrpeli poraz u meču koji je za crveno bele bio od velike koristi pred start sezone i svakako najjača provera do sada.

U ekipi Olimpijakosa istakli su se Rajt sa 25 poena i 10 skokova i Vezenkov sa 24.

KK Crvena zvezda: Miler Mekintajer 18, Kenan 3, Davidovac 1, Mitrović 5, Lazić, Kalinić 2, Dobrić 14, Bolomboj 14 (11sk), Daum, Gedraitis 5, Plavšić 4, Kostić, Jago 17 (5ast);

Ekipa Crvene zvezde u sredu putuje pravo iz Atine u Moskvu na VTB Superkup gde je u četvrtak očekuje duel sa ekipom CSKA.