SLOVENCI ODRŽALI LEKCIJU "ORLOVIMA" Odbojkaši Srbije izgubili od "zmajčeka", teško do četvrtfinala, meč sa Kanadom odlučuje

18:21 | 30-07-2024

OI24 0

Odbojkaši Srbije izgubili su od Slovenije rezultatom 3:0 u drugom kolu Olimpijskih igara u Parizu

odb

Odbojkaška reprezentacija Srbije poražena je danas od selekcije Slovenije rezultatom 3:0 po setovima 25:21, 25:19, 25:19 u meču drugog kola grupe A na Olimpijskim igrama u Parizu.

Reprezentacija Slovenije je u većem delu prvog seta održavala minimalnu prednost. Srbija je došla do izjednačenja 16:16, ali je ipak Slovenija bolja u prvom setu.

Reprezentacija Srbije je u drugom setu imala prednost 15:12.

Slovenija potom pravi seriju 9:0, prelazi u vodstvo 21:15, održava prednost i osvaja drugi set.

U trećem setu je bilo neizvesno do rezultata 16:15 za Sloveniju, Srbija je od tog trenutka osvojila samo četiri poena. Slovenija je tako došla do ubedljive pobede na OI.

Najefikasniji u reprezentaciji Slovenije bio je Štern Tonček sa 25 poena.

U selekciji Srbije istakao se Marko Ivović sa 10 poena.

Srbija posle dva kola ima jedan bod, dok Slovenija ima šest. U trećem kolu grupe A sastaće se Srbija i Kanada, odnosno Slovenija i Francuska.

SLOVENIJA - SRBIJA 3:0 (25:21, 25:19, 25:19)

Treći set:

23:19 - Sjajna igra Slovenije!

18:15 - Slovenija se sada odlepila na tri poena, mora da reaguje Igor Kolaković!

16:14 - Srbija nikako da dođe do tog izjednačenja

10:9 - Trojni blok čeka Ivovića...Šteta, Slovenci ponovo dolaze

7:8 - Sjajan blok Krsmanovića!

5:5 - As poen, Slovenije očas posla dolazi do tri vezana poena

1:3 - Atanasijević odličan, a potom i sjajan servis Marka Ivovića!

Drugi set:

25:19 - Slovenci dolaze i do drugog seta! Srbija je imala prednost od 15:12, ali je onda usledila strašna serija našeg rivala!

21:15 - I dalje traje ova neverovatna serija Slovenije - 9:0!

18:15 - Novi as udarac Pajenka! Jednostavno, sjajnim servisima je dosta zakomplikovao situaciju Srbiji u finišu drugog seta! Serija Slovenaca od 7:0!

16:15 - Kakav preokret Slovenaca!

14:15 - Samo poen prednosti za Srbiju

11:14 - Idealnu loptu je dobio Marko Ivović! A potom i poentirao!

9:10 - Ali sada tri vezana poena za Slovence, mora da reaguje sada Igor Kolaković!

6:10 - Kako sada igraju "Orlovi"! Mora da reaguje odmah selektor Slovenije!

6:8 - Bilo je iznad bloka, novi poen za "Orlove"

4:4 - As poen Marka Podraščanina! Srbija je sada uspela da veže tri poena!

4:1 - Loše Srbija otvara drugi set, već tri poena prednosti imaju komšije

Prvi set:

25:21 - Šteta! Srbija nažalost nije uspela da izdrži ovaj nalet Slovenaca, tako da oni uzimaju prvi set!

23:19 - Slovenci jako blizu osvajanja prvog seta

20:17 - Šteta! Usledila je serija Slovenaca, nekoliko grešaka naših u finišu ovog seta

15:15 - Sada Srbija vezuje tri poena i potpuno se vraća u ovaj meč!

15:12 - Održavaju Slovenci tri poena prednosti

12:10 - Miran Kujundžić, ostao je pribran i doneo "Orlovima" još jedan poen

9:7 - Lopta od bloka odlazi u aut, novi poen za Slovence

5:6 - Razigrava Jovović našeg srednjaka, a onda egzekucija!

3:2 - Igra se poen za poen na početku meča

16.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču drugog kola Olimpijskih igara u Parizu između Srbije i Slovenije. Uz sport.alo pratite uživo dešavanja iz glavnog grada Francuske.