NEMAC U OSMINI FINALA Zverev pobedio Čeha i nastavio put ka potencijalnom meču protiv Novaka

23:05 | 30-07-2024

OI24 0

Nemački teniser Aleksandar Zverev plasirao u osminu finala na Olimpijskim igrama, pošto je danas u drugom kolu pobedio Čeha Tomaša Mahača rezultatom 6:3, 7:5

Zverev

Meč je trajao jedan sat i 36 minuta. Zverev je četvrti teniser sveta, dok je Mahač 39. igrač na ATP listi.

Mahač je u prvom gemu prvog seta napravio brejk, ali je Zverev odmah uzvratio. Zverev u šestom gemu pravi novi brejk i osvaja prvi set.

BOLAN TRENUTAK KOJI NOVAK NIKAD NEĆE ZABORAVITI Bio je uništen, svi smo mu govorili da to ne radi, ali...

Zverev je na početku drugog seta oduzeo servis Mahaču. Čeh je uspeo da izjednači na 2:2 u četvrtom gemu.

Nemački teniser je u 11. gemu napravio novi brejk i tako došao do pobede.

Branilac zlatne medalje, Zverev će u osmini finala igrati protiv Australijanca Alekseja Popirina.