NOLETOV SAN O ZLATU SE NASTAVLJA Đoković preslišao Nemca i zakazao spektakl u četvrtfinalu Igara protiv Stefanosa Cicipasa

13:46 | 31-07-2024

OI24 0

Novak Đoković je pobedio Dominika Kepfera sa 2:0 u setovima (7:5, 6:3) i prošao u četvrtfinale Olimpijskih igara!

Novak Đoković

Srpski teniser Novak Đoković plasirao se danas u četvrtfinale Olimpijskih igara u Parizu, pošto je u osmini finala pobedio Nemca Dominika Kepfera 7:5, 6:3.

Meč je trajao jedan sat i 37 minuta. Ovo je bio drugi međusobni duel srpskog i nemačkog tenisera, a drugi trijumf Đokovića.

Srpski teniser je sigurno ušao u meč i brzo je stigao do vođstva od 3:1 u prvom setu. Kepfer je uspeo da izjednači na 3:3, a potom se igralo gem za gem.

Đoković je u 12. gemu napravio novi brejk i prvi set je rešio u svoju korist rezultatom 7:5.

Srpski teniser je poveo 3:0 u drugom setu, a onda je sigurnom igrom mirno meč priveo kraju.

Novak Đoković EPA-EFE/DANIEL IRUNGU

Novak će u četvrtfinalu olimpijskog turnira igrati protiv Stefanosa Cicipasa koji je u dva seta bio bolji od Sebastijana Baeza iz Argentine.

ĐOKOVIĆ - KEPFER 2:0 (7:5, 6:3)

Drugi set:

6:3 - Pobedaaa! Novak je u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Parizu! Tamo će ga čekati Stefanos Cicipas, koji je bio bolji od Sebastijana Baeza iz Argentine!

5:3 - Kepher je dobio gem, pa će tako Novak servirati za meč!

5:2 - Na korak je Đoković od plasmana u četvrtfinale!

4:2 - Smanjuje Nemac prednost Novaka, ali Đoković je taj koji ima brejk prednosti i priliku da završi ovaj set, pa samim tim i meč

4:1 - Ne posustaje Novak, ne da ni promil šanse Nemcu da mu ugrozi servis

3:1 - Prekida Kepfer Đokovićev niz od pet uzastopnih gemova

Dominik Kepfer EPA-EFE/DANIEL IRUNGU

3:0 - Novi gem za Novaka, nema za sada nikakvih problema srpski teniser

2:0 - Breeejk! Novak ima sve u svojim rukama sada!

1:0 - Prilično lako je Novak došao do prvog gema u drugom setu

Prvi set:

6:5 - Ponovo će Nemac servirati za ostanak u prvom setu

5:5 - Ostao je Nemac u ovom setu, izjednačio je rezultat!

5:4 - Đoković dolazi do gema! Za ostanak u setu servira Nemac!

4:4 - Ne posustaje ni Kepfer, polako ulazimo u dramatičnu završnicu prvog seta!

4:3 - Preživeo je Novak nekako ovaj gem i poveo u ovom setu. Dobro je da je Nole zaustavio seriju Kepfera!

3:3 - Nemac se u potpunosti vratio u ovaj set, uzeo je dva gema zaredom

3:2 - Neverovatno! Vraća se Nemac! Odmah je uzvratio i oduzeo servis Novaku!

3:1 - Breeejk! Kakav drop šot Novaka, Kepfer je to jedva stigao, ali nije mogao da iskontroliše lopticu i poslao je u aut!

2:1 - As udarcem Novak dolazi do drugog gema na svoj servis, za sada nije bilo previše uzbuđenja, nismo videli nijednu brejk loptu u prva tri gema

1:1 - Uzvraća i Nemac istom merom i poravnava rezultat u prvom setu. I Kepfer je izgubio dva poena na svoj servis

1:0 - Bilo je 30:30, ali je Novak onda bez problema osvojio naredna dva poena i došao do prvog gema