STOTKA MOĆNIH "ORLOVA" Jokić izvodio čarolije, Srbija zgazila Portoriko

19:01 | 31-07-2024

OI24 0

Košarkaška reprezentacija Srbije deklasirala je Portoriko sa 107:66 u drugom kolu Olimpijskih igara

Jokić

"Orlovi" sada imaju polovičan učinak, pošto su na startu turnira poraženi od Sjedinjenih Američkih Država, dok su Portorikanci pretrpeli drugi poraz, pošto su prethodno izgubili od Južnog Sudana.

Bila je ovo perfektna utakmica izabranika Svetislava Pešića.

Srbija je mnogo bolje otvorila meč i vodila 17:6 posle pet ipo minuta, a 10 poena je u tom periodu postigao Filip Petrušev. Posle 10 minuta igre bilo je 24:12 za "orlove", a posle 14 - 37:18. Na poluvremenu je bilo 52:35, a posle treće deonice plus 28 - 79:51, pa je bilo jasno da će izabranici Svetislava Pešića deklasirati Portoriko.

Nikola Jokić je predvodio Srbiju, uz 14 poena, upisao je i 15 skokova i devet asistencija, nedostajalo mu je jedno dodavanje da postane četvrti igrač u istoriji Olimpijskih igara sa ostvarenim tripl-dablom. Jokić nije ulazio u igru u poslednjoj četvrtini.

Petrušev je bio najefikasniji u Srbiji sa 15 poena, uz devet skokova, Vasilije Micić i Bogdan Bogdanović dali su po 13, Aleksa Avramović 12, Nikola Milutinov 11, a Nikola Jović 10. Za Srbiju je skoro šest minuta odigrao i oporavljeni Dejan Davidovac, koji je uspeo da postigne četiri poena, a u strelce se upisao i debitant na velikim takmičenjima Uroš Plavić sa dva poena.

Krostofer Ortiz je sa 19 poena bio najefikasniji Portorika, Ismael Romero je dao 10.

Srbija sad ima pobedu i poraz, a Portoriko dva poraza. U grupi C večeras u drugom kolu igraju Sudan i Sjedinjene Američke Države. U poslednjem kolu, u subotu, igraće Srbija - Južni Sudan i SAD - Portoriko.

Plasman u četvrtfinale obezbediće dve proplasirane selekcije iz svake grupe, kao i dve najbolje trećeplasirane.

SRBIJA - PORTORIKO 107:66 (24:12, 28:23, 27:16, 28:15)

Stadion: Pjer Moro (Lil)

Sudije: Hulio Anama (Panama), Huan Fernandez (Argentina), Boris Krejić (Slovenija)

Srbija: Plavšić 2, Davidovac 4, Gudurić 6, Marinković, Bogdanović 13, Jović 10, Jokić 14, Micić 13, Milutinov 11, Petrušev 15, Avramović 12, Dobrić 3

Portoriko: Pineiro 3, Kondit, Hauard 3, Rid 3, Alvarado 2, Tompson 7, Ford 6, Klavel 6, Romero 10, Ortiz 19, Toro, Voters 5

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraaaaaj! Ubedljiva pobeda Srbije!

39. minut - Evo je stotka i to pogotkom Plavšića.

37. minut - Stao je malo napad naših košarkaša, dugo smo bez poena iz igre.

36. minut - Nikola Milutinov je siguran sa linije penala, postigao je 11 poena.

35. minut - Dejan Davidovac je po prvi put u igri.

34. minut - Sve je ovde rešeno, ostaje samo da vidimo koji će biti konačan rezultat.

33. minut - Nemaju nameru naši da stanu, zatrpavaju koš rivala koji je potpuno nemoćan.

32. minut - I Marko Gudurić se upisao u strelce.

31. minut - Laki poeni Milutinova. Portorikanci u nokdaunu, Srbija vodi 83:51!

Treća četvrtina:

30. minut - Kraj treće deonice, Srbija vodi 79:51.

29. minut - Prelepa asistencija Bogdanovića za Jokića koji dolazi do lakih poena.

28. minut - Majstorija Nikole Jokića koji ima 12 poena, 14 skokova i devet asistencija.

27. minut - Nova kontra "orlova" i zakucavanje Avramovića.

26. minut - Bejzbol pas Jokića i laki poeni Jovića. Još lakih poena za Srbiju, sve kao plod odlične odbrane.

25. minut - Lepa akcija naših košarkaša, kao na basketu ispred zgrade.

24. minut - Bogdanović se dosta muči, ne sluša ga šut.

23. minut - Ponovo naši odlično trče kontru i završavaju je poenima Petruševa.

22. minut - Još jedna trojka Alekse Avramovića.

21. minut - Zakucavanjem krilnog centra Portorika počinje drugo poluvreme. Greši Nikola Jokić. Trojka Avramovića, ali uzvraćaju Portorikanci istom merom.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme! Srbija vodi 52:35.

19. minut - Lako rešava odbranu Portorika Nikola Jokić.

18. minut - Ponovo sjajna saradnja Jokića i Petruševa. Jokić je pogodio oba bacanja, nova najveća prednost Srbije +21. Tompson pogađa novu trojku za Portoriko.

17. minut - Nikola Jokić ima dva poena, osam skokova i četiri asistencije.

16. minut - Još jedna trojka za Portoriko, ali "orlovi" i dalje imaju veliku prednost.

15. minut - Odlična košakra "orlova" na obe strane parketa. Bogdanović oba penala, Srbija na +19.

14. minut - Ponovo Micićev specijalitet, raste prednost Srbije. Još jedna sjajna akcija "orlova" i zakucavanje Milutinova.

13. minut - Odličan potez Vase Micića, Srbija je odbila nalet Portorikanaca.

12. minut - Ortiza je neverovatan, ponovo pogađa trojku i Pešić zove tajm-aut. Dobrić pogađa trojku posle ofanzivnog skoka.

11. minut - Evo druge trojke Ortiza.

Prva četvrtina:

10. minut - Brutalno zakucavanje Milutinova za kraj prve četvrtine - 24:12!

9. minut - Divlja košarka na momente Portorikanaca. Micić ne pogađa za dva, ali Jokić je tu, pogađa uz faul.

8. minut - Dugo su naši bez poena iz igre, sada smo promašili dva zicera u jednom napadu.

7. minut - Druga vezana trojka za Portoriko, sada je Ortiz pogodio. Nikola Jović polovičan sa linije penala.

6. minut - Prva trojka na meču, postiže je Bogdan Bogdanović, Srbija ima dvocifrenu prednost - 17:9. Uzvraćaju Portorikanci.

5. minut - Košarkaši Srbije su bolje ušli u meč i vode 14:6. Idemo na prvi tajm-aut.

4. minut - Mnogo poena u tranziciji "orlova", što je jako važno.

3. minut - Petrušev blista na staru, sada dolazi do koša posle ofanzivnog skoka. Nastavlja Filip svoj šou, Srbija vodi 10:4.

2. minut - Avramović promašuje za tri, ali promašuje i Portoriko. Nova asistencija Jokića za Petruševa.

1. minut - Poenima Petruševa počinje meč, ali uzvraćaju Portorikanci.

17.00 - Još 15 minuta do početka utakmice.

16.25 - Okuplja se veliki broj srpskih navijača.

alo Alo!

16.03 - Srbin navija za Portoriko, a Portorikanac za Srbiju. Više o tome čitajte OVDE.

16.01 - Srbija je u prvom kolu ubedljivo poražena od Amerike (110:84), dok je Portoriko izgubio od Južnog Sudana (90:79)

16.00 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici drugog kola Olimpijskih igara u kom se sastaju Srbija i Portoriko. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Lila.