23:31 | 01-08-2024

OI24 0

Srbija stigla do nove pobede.

Basket reprezentacija Srbije

Nova, fantastična utakmica naših basketaša. Uspela je Srbija da bude jača od rivala i kiše i stigne do nove pobede. Ovoga puta protiv Francuske - 19:16!

Delovalo je pri rezultatu 5:8 za Francuze da bi Srbija mogla da se suoči sa još jednom neprijatnom utakmicom. Možda i porazom kao protiv Kine.

Međutim, podigli su se "orlovi". Poenima Stojačića, potom i dvojkom Majstorovića smo bili u naletu, preuzeli smo vođstvo, a onda - prekid.

Basket reprezentacija Srbije AP Photo/Frank Franklin II

Veoma jaka kiša se spustila na Pariz koja je kvasila teren, pa je zbog bezbednosti učesnika meč morao da bude prekinut.

Potrajalo je sve to pre nego što su se pri rezultatu 13:10 basketaši obe selekcije vratili na teren. Čini se da je pauza više prijala Srbiji.

Bili smo kao furija. Nanizali smo još šest poena i tako stigli do treće pobede na Olimpijskim igrama. Trenutno smo u vrhu tabele. Ispred nas je samo Letonija sa 3:0, ali nju tek čeka meč sa Amerikom večeras.

Srbija - Francuska 19:16

Kraj utakmice!

19:16 - Na 20 sekundi pre kraja imamo sasvim dobru prednost.

17:14 - Nova dvojka naše selekcije. Srbija je na pragu pobede. Još četiri poena nam trebaju. Ili da istekne još minut do kraja.

14:11 - Evo i prvih poena. Ostalo je još dva minuta do kraja meča, prednost "orlova".

Evo ga! Vraćaju se basketaši na teren da završe meč!

Kako je javio novinar RTS-a Aleksandar Stojanović, vrlo uskoro ćemo saznati da li će se meč nastaviti ili se pak odlaže za sutra.

Još uvek traje prekid. I za sada nema naznaka kada će se utakmica nastaviti.

13:10 - Dvojka Majstorovića kojom "orlovi" podebljavaju vođstvo. Ozbiljna je kiša u Parizu, videćemo kako će to uticati na meč koji je za sada - prekinut!

11:10 - Poeni Stojačića! Posle dužeg vremena imamo prednost.

9:10 - Novo vođstvo za domaćina. Istina, minimalno. Ali, deluje da će se ovde igrati do kraja vremena, a ne do 21 poena. Otuda, blaga prednost na strani "trikolora".

5:8 - Nije dobro. Po je ubacio nove poene, za sada već osetnu prednost Francuza.

5:5 - Poeni Brankovića za izjednačenje. Ostalo je još pet i po minuta do kraja.

3:3 - Vratili su se malo rezultatski Francuzi, izjednačili su na 3:3, pa je naša klupa reagovala tajm-autom.

2:1 - Vrlo neefikasan meč. Posle više od dva minuta igre tek tri poena. Igra se čvrsto. U faulovima 4:2 za našu selekciju...

2:0 - Evo prvih poena. I to odmah dvojka Majstorovića.

22.20 - U prethodnih pet međusobnih susreta, naši basketaši imaju čak četiri pobede nad Francuzima.

22.00 - Trenutno je stanje na tabeli takvo da je Srbija druga sa učinkom od dve pobede i jednog poraza. Ispred nas je samo Letonija sa maksimalnih 3:0.