SRBIJA UZ MNOGO MUKE SLOMILA JUŽNI SUDAN Jokić i Bogdanović zakazali četvrtfinale sa Australijom

22:52 | 03-08-2024

OI24 0

Košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Južni Sudan sa 96:85 u trećem kolu Olimpijskih igara!

Bogdanović

Srbija tako kao najbolja drugoplasirana ekipa ide u četvrtfinale, gde će joj rival biti Australija.

"Orlovi" su do trijumfa došli teže nego što se očekivalo, a otpor rivala slomili su tek u četvrtoj četvrtini.

Reprezentacija Srbije će u četvrtfinalu 6. avgusta igrati protiv Australije.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 30 poena. On je na ovoj utakmici postao najefikasniji košarkaš u istoriji reprezentacije Srbije.

Nikola Jokić je zabeležio 22 poena i 13 skokova.

U selekciji Južnog Sudana istakli su se Karlik Džons i Marijal Šajok sa po 17 poena.

Reprezentacija Srbije je od dobro počela meč, vodila je 12:6, Južni Sudan pravi seriju 12:3 i prelazi u vodstvo. Srbija je ipak na kraju prve četvrtine imala minimalnu prednost 23:22.

U drugoj četvrtini Srbija ima prednost od osam razlike 36:28, ali Južni Sudan do kraja poluvremena smanjuje na tri razlike 47:44.

Srbija je tokom cele treće četvrtine održavala jednocifrenu prednost.

Južni Sudan je na početku četvrte četvrtine uspeo da smanji prenost Srbije na 72:71. Od tog trenutka Srbija pravi seriju 19:3 i rešava meč u svoju korist.

SRBIJA - JUŽNI SUDAN 96:85 (23:22, 24:22, 25:23, 24:18)

Stadion: Pjer Moro (Lil)

Srbija: Plavšić, Davidovac, Gudurić 1, Marinković, Bogdanović 30, Jović 6, Jokić 22, Micić 15, Milutinov 4, Petrušev 10, Avramović 3, Dobrić 5

Južni Sudan: Kol 11, Omot 14, Gebrijel 9, Šajok 17, Džons 17, Deh, Deng 5, Jok 5, Kuani, Makoi, Maluah, Tor 7

40. minut - Kraaaj! Pobeda Srbije!

38. minut - Rapsodija "orlova" u finišu! Sve je ovde rešeno. Ali, svako manje opuštanje Južni Sudan kažnjava i ponovo pravi mini seriju.

37. minut - Raste prednost Srbije, idemo na +15!

36. minut - Lepo se snalazi Vasa Micić, evo nas konačno na dvocifrenoj prednosti - 85:74. Serija "orlova" i deluje da je otpor Južnog Sudana napokon slomljen.

35. minut - Gudurić krade loptu, Petrušev dolazi do lakih poena, ponovo smo na +9.

34. minut - Džons je ostao sam, ali srećom nije pogodio. Trojka Vase Micića!

33. minut - Dobrić promašuje trojku, ali tu je neverovatni Bogdanović! Šajok daje trojku za Južni Sudan. Nikako da se odlepimo.

32. minut - Bogdanović pogađa za dva iz teške pozicije.

31. minut - Poenima Omota kreće četvrta deonica, Gebrijel zakucava, samo je +1 za Srbiju. Avramović polovičan sa linije penala.

30. minut - Kraj treće deonice, Srbija vodi 72:67.

29. minut - Još lakih poena za Srbiju posle igre u tranziciji.

28. minut - Avramović krade loptu i lepo završava kontru.

27. minut - Pukla je odbrana Srbije i Džons to kažnjava. Evo i desete trojke za Južni Sudan.

26. minut - Bogdanović jako raspoložen, pogodio je novu trojku i prekinuo seriju rivala. Nova trojka našeg kapitena koji ima 23 poena.

25. minut - Jokić razgrće sve i poentira. Ali, uzvraćaju Sudanci i stižu do lakih poena. Ponovo su "orlovi" olako ispustili prednost. Pešić zove tajm-aut.

24. minut - Dobar napad Srbije, lepo je išla lopta, ali Gudurić promašuje za tri, a Južni Sudan ponovo pogađa trojku.

23. minut - Razigrao se Bogdanović, sada je pogodio uz faul. Pogodio je i dodatno bacanje. Nova trojka za Srbiju, sada je Micić pogodio.

22. minut - Sjajan potez Bogdanovića. Evo trojke Šajoka. Nikako da im slomimo otpor.

21. minut - Poenima Jokića posle asistencije Micića kreće drugo poluvreme. Bogdanović je lupio rampu Šajoku.

20. minut - Trojka Bogdanovića! Poluvreme, Srbija vodi 47:44.

19. minut - Još jedna trojka za Južni Sudan, a Jokić je ponovo polovičan sa linije penala.

18. minut - Tri trojke su promašili Sudanci u jednom napadu.

17. minut - Lepa saradnja Bogdanovića i Jokića. Ali, Džons pogađa uz faul. Deng pogađa za dva, nerešeno je. Pešić opet mora da zove tajm-aut. Jokić prekida seriju Južnog Sudana.

16. minut -Jokić polovičan sa linije penala, Srbija slobodna bacanja šutira 10/14. Omot zakucava.

15. minut - Solo akcija Džonsa, a onda i nova trojka. Olako je Srbija ispustila lepu prednost 36:33. Pešić mora da reaguje tajm-autom.

14. minut - Deng prekida seriju Srbije i pogađa trojku. Bogdanović pogađa za dva.

13. minut - Gudurić se odlično postavio, Džons pravi faul u napadu. Odličan pas Bogdana za Jovića koji pogađa trojku.

12. minut - Druga trojka Bogdanovića, Srbija vodi 29:25. Tehnička za selektora Južnog Sudana Ajvija zbog prigovora. Sjajan prodor Bogdanovića, iznudio je dva bacanja. Pogodio je samo jedno.

11. minut - Džons gubi loptu, Bogdanović ne pogađa za tri. Tor je pogodio trojku i Sudan opet vodi.

10. minut - Sjajna kombinacija Micića i Milutinova, ali Nikola ne uspeva da zakuca. Kraj prve četvrtine, Srbija vodi 23:22.

9. minut - Jokić ovoga puta siguran sa linije penala, nerešeno je.

8. minut - Džons nije uspeo da završi polaganje. Nikola Jokić pravi faul u napadu. Sada je Dobrić pogodio za tri.

7. minut - Nikola Jokić je polovičan sa linije penala. Još jedna trojka za Sudan, Omot je pogodio. Greška u koracima Ognjena Dobrića.

6. minut - Nova lepa kombinacija naših košarkaša i poeni Petruševa. Sjajan pas Jokića za Avramovića, ali je ovaj izblokiran. Još jedna trojka za Južni Sudan.

5. minut - Upisao se u strelce novi košarkaš Partizana, Karlik Džons. Šajok dolazi do koša.

4. minut - Evo trojke Bogdana Bogdanovića, Srbija vodi 10:6. Petrušev je pogodio oba penala.

3. minut - Sjajna akcija košarkaša Srbije i zakucavanje Petruševa. Kuol pogađa uz faul.

2. minut - Gebrijel daje trojku, uzvraća Nikola Jokić i to u poslednjoj sekundi napada.

1. minut - Avramović gubi loptu u prvom napadu. Sudanci ne pogađaju trojku, neprecizan je Bogdanović.

20.30 - Kako Srbija može da ostane bez plej-ofa?

Srbija je gotovo sigurno osigurala plej-of i nastavak takmičenja na OI, jedini scenario, koji ne bi odgovarao "orlovima" jeste da izgube sa više od 23 poena razlike.

19.55 - Ukoliko Srbija u ovom meču opravda ulogu favorita, u četvrtfinalu će igrati protiv Australije.

19.51 - I jedni i drugi imaju polovičan učinak. Obe selekcije su izgubile od Sjedinjenih Američkih Država i upisale pobedu protiv Portorika, pa je ovo direktan okršaj za drugo mesto.

19.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici trećeg kola grupe C u kojoj se sastaju Srbija i Južni Sudan. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Lila.