OI24 0

Preokret od 0:2 do 3:2

odb

Odbojkaši Srbije pobedom su završili svoj nastup na Olimpijskim igrama u Parizu.

Izabranici Igora Kolakovića su u trećem kolu grupe A pobedili Kanadu sa 3:2, po setovima 16:25, 22:25, 26:24, 25:19 i 18:16. Ovom pobedom su naši odbojkaši zauzeli treće meto u grupi, iza Slovenije i Francuske.

Videli smo dramatičnu utakmicu gde se najpre činilo da će Kanada lako trijumfovati. Kanađani su bez većih problema dobili prva dva seta i delovalo je da će naš tim doživeti i treći poraz.

Ipak, "orlovi" su zaigrali mnogo bolje, dobili su treći set posle mnogo uzbuđenja, da bi onda rutinski izborili odlučujući set gde je viđena prava drama. Kanađani su poveli u petom setu sa 10:7 i bili bliži trijumfu, ali se Srbija ponovo vratila i posle velike neizesnoti na kraju došla do prve pobede.

Naši odbojkaši su se tako na sjajan način oprostili od Olimpijskih igara.