ODLIČAN POČETAK I ONDA POTOP Srbija porazom završila grupnu fazu

13:11 | 05-08-2024

OI24 0

Vaterpolo reprezentacija Srbije doživela je novi poraz na Olimpijskim igrama

vaterpolo reprezentacija Srbije

"Delfini" su poraženi od Mađarske sa 18:13 u poslednjem kolu grupe B. Ovim rezultatom je Mađarska treća u grupi, a Srbija četvrta.

Dvostruki uzastopni olimpijski šampion je odlično započeo utakmicu. Iako su Mađari prvi stigli do gola, Srbija je igrala veoma dobro, pametn i efikasno i na kraju prve četvrtine je vodila sa 4:2. Međutim, vrlo brzo je usledio pad. Mađari su za tili čas napravili seriju 4:0 i poveli sa 6:4, naši su uspeli da zaustave taj nalet i dođu do 7:7, ali su primili dva gola u završnici i na poluvreme otišli sa minusom od dva gola.

U trećoj četvrtini horor, mučenje i u odbrani i u napadu, što selekcija Mađarske koristi i pravi ključnu prednost. Kasnije su se "delfini" probudili u napadu, ali je to bilo nedovoljno da se zaustavi prilično raspoloženi protivnik.

U poslednjih osam minuta su Mađari rutinski održavali prednost i potpuno zasluženo došli do treće pobede kojom su zauzeli treću poziciju na tabeli grupe B. Srbija je ostala na četvrtom mestu i u četvrtfinalu će igrati sa prvoplasiranom ekipom grupe A. To će biti Italija ukoliko savlada Grčku.

SRBIJA - MAĐARSKA 13:18

Četvrta četvrtina

13:18 - Još jedan gol kojim Mađarska potvrđuje zasluženu pobedu.

13:17 - Ćuk koristi peterac i postiže svoj treći gol danas.

12:17 - Gol za Mađarsku kojim je definitivno stavljena tačka na ovaj meč. Pogodio je Molnar.

12:16 - Evo novog gola Mandića za -4.

11:16 - Smanjuje olimpijski šampion na minus pet, ali deluje da je kasno za eventualni preokret.

Treća četvrtina

9:15 - Odbrana je nepostojeća. Fekete iz petog udarca stiže do četvrtog gola.

9:14 - Još jedan gol Vica, tek drugi za Srbiju u drugom poluvremenu.

8:14 - "Delfinima" preti debakl, Mađari deluju nezaustavljivo i nalaze se blizu pobede.

8:12 - Napokon prekid crne serije. Još jednom je pogodio Dušan Mandić

7:11 - Ponovo Mađari prave seriju 4:0 i imaju četiri gola viška.

7:10 - Ozbiljan pad Srbije, Mađarska odmah na startu treće četvrtine odlazi na plus tri.

vaterpolo reprezentacija Srbije AP/Luca Bruno

Druga četvrtina

7:9 - Neverovatan kiks našeg golmana na samom kraju prvog poluvremena. Izašao je sa gola, očekujući da više neće biti vremena, ali je u poslednoj sekundi mađarki igrač šutirao sa više od pola terena. Mađari imaju dva gola prednosti na poluvremenu.

7:7 - Mandić ponovo! Kakva utakmica u Parizu, pravi derbi.

6:7 - Gol za golom, najpre su "delfini" poravnali rezultat, da bi potom Deneš Varga vratio prednost svom timu.

5:6 - Mađari su postigli i četvrti pogodak zaredom, ali tu seriju konačno prekida Dušan Mandić koji je uspešno realizovao peterac.

4:5 - Srbija ima velikih problema i u odbrani i u napadu. Adam Nađ postiže pogodak i donosi preokret svojoj ekipi.

4:4 - Evo povratka naših suseda koji postižu dva brza gola i stižu do izjednačenja.

Prva četvrtina

4:2 - Efikasan početak Srbije, sada i Nemanja Vico postiže pogodak. Na drugoj strani odlična odbrana Filipovića za kraj prve četvrtine.

3:2 - Sada naši vaterpolisti koriste igrača više. Dušan Mandić stiže do prvog gola na utakmici.

2:2 - Novo izjednačenje. Mađari koriste igrača više.

2:1 - Ponovo Ćuk! Sjajan početak utakmice za igrača Novog Beograda i prvo vođstvo za Srbiju.

1:1 - Evo prvog gola i za "delfine!" Strelac je Miloš Ćuk.

0:1 - Posle tri minuta evo i prvog pogotka na utakmici. Sevnula je kontra Mađara koju je realizovao Fekete.

Utakmica je počela!

11.24 - Ovo je jedan od najvećih vaterpolo derbija na svetu. Dve vaterpolo sile se reovno sastaju na velikim takmičenjima, a ove godine su odigrali dva međusobna meča. Najpre su Mađari slavili na Evropskom prvenstvu u četvrtfinalu posle boljeg izvođenja peteraca, dok su se "delfini" revanširali mesec dana kasnije na svetskom prvenstvu u meču za plasman od petog do osmog mesta..

11.19 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču petog kola grupe B na Olimpijskim igrama u Parizu u kojem se sastaju reprezentacije Srbije i Mađarske. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Pariza.