NIŠTA OD BORBE ZA MEDALJU Srbija eliminisana sa OI

12:39 | 07-08-2024

OI24 0

Težak poraz "lavica"

košarkašice Srbije

Košarkašice Srbije izgubile su od Australije sa 85:67 u četvrtfinalu Olimpijskih igara u Parizu.

Srbija je ovim porazom završila svoje učešće na najvećoj sportskoj smotri i neće se boriti za medalju.

Australijanke su od samog početka pokazale da su trenutno kvalitetnija ekipa. Odmah su krenule sa čvrstom igrom na obe strane i videlo se da su fizički dominantnije u odnosu na naše košarkašice. Izabranice Marine Maljković su donekle uspele da rezultatski pariraju u prvoj četvrtini, a u završnici iste Australija odlazi na plus sedam.

U drugoj deonici su Australijanke nastavile da povećavaju prednost. Ubrzo su stigli do dvocifenog plusa, Melburn i pogotovo Smit su nam pravile ogromne probleme i već tada je bilo jasno da ćemo teško do preokreta. Na poluvreme je naš protivnik otišao sa 16 poena prednosti.

Na početku treće četvrtine su naše "lavice" pokazale reakciju, mini serijom 7:0 su prišle na minus 11, ali to je bilo sve. Australija je potom na krilima sjajne Smit napravila ogromnu seriju 17:0 i tako praktično prelomila meč. Do kraja utakmice su Australijanke rutinski održavale veliko vođstvo i potpuno zasluženo su se plasirale u polufinale. Nažalost, nije desio još jedan veliki preokret Srbije protiv Australije, kao juče u režiji košarkaša.

U našem timu najefikasnija je bila Jovana Nogić sa 17 poena, 14 je dodala Anđela Dugalić. Kod Australijanki se posebno istakla Alana Smit sa 22 poena i 13 skokova.

Australija će u borbi za finale igrati sa pobednikom meča u kojem se sastaju Sjedinjene Američke Države i Nigerija.

SRBIJA - AUSTRALIJA 67:85

Četvrta četvrtina

10. minut - Gotovo je. Australija je pobedila 85:67 i prošla dalje.

9. minut - Pogađa Nogić pod faulom, pa onda i dodatno slobodno bacanje (65:84)

8. minut - Sada su na terenu igračice koje nisu imale veliku minutažu do sada na turniru. Marina Maljković je odlučila da im da šansu u završnici ove utakmice.

7. minut Koriste Australijanke dva slobodna bacanja, pa onda i još jedno. Sve je ovde odavno rešeno. (60:82)

6. minut - Trojku pogađa Džordž i sledi novi tajm aut za Srbiju iz kojeg i naše devojke pogađaju van linije 6.75 (59:79)

5. minut - Po jedan promašaj za tri na obe strane, pa onda i po jedna izgubljena lopta

4. minut - Sada četvrta trojka za Srbiju, pa onda odmah i još jedna (56:75)

2. minut - I još jedna trojka za Australiju, osma na utakmici.

1. minut - Pogodak za Srbiju sa poludistance (50:72)

Treća četvrtina

10. minut - Tri slobodna bacanja za Smailbegović. Sva tri puta je bila precizna i to je to što se tiče treće četvrtine (48:72)

9. minut - Konačno prekid crne serije i trojka za naše devojke.

8.minut - Sve im polazi od ruke, sada uz mnogo sreće Australijanke pogađaju trojku. Serija je 17:0.

7. minut - Ništa ne uspevaju da pogode naše košarkašice. Australija ima ogromna 23 poena prednosti i nalazi se blizu plasmana u polufinale

5. minut - Ponovo serija Australije, sada 10:0, za maksimalnih plus 21. Tajm aut traži Marina Maljković

4. minut - Nestvarna je Smit. Treći put na utakmici postiže koš uz faul.

3. minut - Serija Srbije 7:0 i prilazak na minus 11, ali ponovo pogađa nezaustavljiva Smit (39:52)

2. minut - Ponovo Nogić! Ovoga puta sigurna na polaganju.

1. minut - Smit nastavlja da nam pravi ogromne probleme u reketu. Faulirana je od strane Tine Krajišnik kojoj je to četvrti faul. Smit je pogodila oba slobodna bacanja. Na drugoj strani Nogić pogađa trojku (35:50)

Anderson EPA-EFE/ALEX PLAVEVSKI

Druga četvrtina

10. minut - Ponovo mučenje u napadu naših košarkašica i to Australija koristi za uvećanje prednosti. U poslednjoj sekundi prvog poluvremena poeni za Srbiju i velikih 16 poena zaostatka pred nastavak utakmice. Moraće naše devojke mnogo bolje i čvršće da zaigraju ukoliko žele do preokreta.

9. minut - Još poena sa linije penala za maksimalnih plus 16 (30:46)

8. minut - Sada Australija prekida mini seriju Srbije i postiže četiri vezana poena (30:44)

7. minut - Konačno pogodatk za Srbiju, Nogić je bila precizna za dva. Tajm aut za Australiju. (27:40)

6. minut - Naše devojke se muče u napadu i ne uspevaju da stignu do poena.

5. minut - Četvrta trojka za Australiju koja je šuterski izuzetno raspoložena. Takođe, Smit nam pravi ogromne probleme u reketu.

4. minut - Još lakih poena za Australijanke koje ponovo imaju dvocifrenu prednost i Marina Maljković mora ponovo da traži minut odmora.

3. minut - Nova trojka za Australiju

2. minut - Naše devojke prekidaju ovu mini seriju i odgovaraju sa 4:0. (23:31)

1. minut - Smit još jednom pogađa uz faul, koristi i slobodno bacanje i Australija prvi put ima dvocifrenu prednost. Potom je sevnula kontra i usledila su još dva laka poena za plus 12 (19:31)

Prva četvrtina

10. minut - Raca je poentirala, na drugoj strani Australija pogađa trojku, a zatim ponovo Raca pogađa i tako završava prvu četvrtinu (19:26)

9. minut - Pogađa Raca i prekida mini seriju Džordž.

8. minut - Ponovo pogađa Džordž, ovoga puta za tri poena. Australija ima maksimalnih plus osam i Marina Maljković mora da reaguje tajm autom (13:21)

8. minut - Džordž je precizna za dva poena, Australija ponovo na plus 5.

7. minut - Serija promašaja na obe strane (13:16)

6. minut - Prva trojka za Srbiju! Postiže je Anderson. Nažalost, odmah na drugoj strani Smit pogađa uz faul (11:16)

5. minut - Evo poena za Anderson, zatim na drugoj strani prva trojka za Australiju.

4. minut - Krajišnik je došla do ofanzivnog skoka posle šuta Čađo, ali nije uspela da iskoristi zicer.

3. minut - Australija je nešto bolje započela meč i ima četiri poena prednosti.

2. minut - Srbija je postigla prve poene na utakmici, a zatim Australijanke postižu četiri poena. (2:4)

1. minut - Utakmica je počela!

10.24 - U poslednjem međusobnom duelu je slavila Australija. To je bilo u februaru u kvalifikacijama za OI, kada su Australijanke pobedile sa 75:73. Ovo im neće biti prvi susret na Olimpijskim igrama, budući da su igrale u Riu 2016. godine, kada je Srbija slavila upravo u četvrtfinalu sa 73:71.

09.30 - Izabranice Marine Maljković su u grupnoj fazi pobedile Portoriko i Kinu, dok su poražene od Španije. Sa druge strane, Australijanke su u prvom kolu izgubile od Nigerije, a zatim su savladale Kanadu i Francusku.

09.27 - Dobar dan i dobrodošli na blog našeg portala posvećen meču četvrtfinala Olimpijskih igara u Parizu između košarkašica Srbije i Australije. Uz alo.rs možete uživo pratiti dešavanja iz Pariza.