SRBIJA ISPUSTILA DRIM-TIM "Orlovi" bili na korak od čuda, Amerika u finišu "ukrala" ulazak u finale

22:47 | 08-08-2024

OI24 0

Košarkaška reprezentacija Srbije izgubila je od Amerike u polufinalu Olimpijskih igara sa 95:91

Jokić

Bio je ovo fantastičan meč u kom je Srbija došla na korak od čuda, ali nije imala snage za senzaciju.

Vodili su "orlovi" skoro celu utakmicu, odigrali meč za pamćenje i učinili nas ponosnim, učinili da verujemo da možemo da srušimo jedan od najboljih timova svih vremena.

Stef Kari je krenuo jako, pa se odmah izdvojio sa svojih pet poena, dok se videlo da ćemo imati dosta prostora da naši spoljni igrači utrčavaju u reket američkog tima. Bio je to savršen start našeg tima jer smo šuterski parirali rivalu. Tri trojke preko Filipa Petruševa, Ognjena Dobrića i Alekse Avramovića podizale su samopouzdanje protiv nestvarnog Stefa Karija koji je bio nerealan sa četiri trojke iz pet pokušaja u prvih četiri minuta.

Srećom, mi smo to odlično pratili pa je Bogdan uzvratio, a onda i sa poludistance sa 15:18 u našu korist. Ubrzo smo zahvaljujući Aleksi Avramoviću i njegovoj ispravci posle greške imali i „+5“. Šut nam je bio kao nikada do sada počevši od priprema.

Tempo utakmice je bio brz, što je Amerikancima svakako više odgovaralo, ali mi smo se odlično prilagodili! Igrali smo odlično u odbrani, pametno u napadu i sigurno čuvali dvocifrenu prednost do kraja druge deonice, kada je na semaforu stajao rezultat (54:43).

Katastrofalne sudije su užasnim odlukama omogućile Amerima da se vrate u meč u trećoj četvrtini, ali naši heroji su uspeli i protiv toga da se izbore i nastave sa maestralnom igrom.

Problem je bio što je Jokić već na startu poslednjeg kvartala zaradio četvrti faul. Amerikanci su to maksimalno eksploatisali i sve što su šutnuli uspeli su da pogode u poslednjih 10 minuta.

Amerikanci su posle poena Džejmsa izjednačili na 3:39 minuta pre kraja na 84:84 i u tom trenutku u poslednjoj deonici vodili su sa 21:8.

Vodila je Srbija dve razlike na dva i po minuta do kraja, ali je Dobrić promašio otvorenu trojku i usledila je kazna.

Kari je pogodio za tri i posle toga povratka nije bilo.

Najefikasniji u reprezentaciji Srbije bio je Bogdan Bogdanović sa 20 poena. Nikola Jokić zabeležio je 17 poena i 11 asistencija. Aleksa Avramović je upisao 15 poena. U selekciji SAD najbolji je bio Stef Kari sa 36 poena, dok je Džoel Embi postigao 19. Lebron Džejms je zabeležio 16 poena, 12 skokova i 10 asistencija. SAD će u finalu igrati protiv Francuske, dok će Srbija za bronzanu medalju igrati protiv Nemačke.

SRBIJA - AMERIKA 91:95 (31:23, 23:20, 22:20, 15:32)

Hala: Bersi (Pariz)

Sudije: Ademir Zurapović (BiH), Hulio Anaja (Panama), Martins Kozlovskis (Letonija)

Srbija: Plavšić, Davidovac, Gudurić, Marinković, Bogdanović, Jović, Jokić, Micić, Milutinov, Petrušev, Avramović, Dobrić

SAD: Kari, Edvards, Džejms, Durent, Vajt, Halibarton, Tejtum, Embid, Holidej, Adebajo, Dejvis, Buker.

Kraj! Poraz Srbije 91:95!

40. minut - Bogdanović pogađa uz faul. Uzraća Durent.

39. minut - Loše odluke naših momaka u ovim momentima. Amerika u seriji, vodi 91:86 na minut i po do kraja.

38. minut - Dobrić promašuje otvorenu trojku, Kari pogađa.

37. minut - Stali su naši košarkaši i u napadu i u odbrani, Lebron donosi izjednačenje Amerikancima - 84:84! Sjajna akcija Srbije, Jokić je proigrao Petruševa, a ovaj zakucao. Embid greši.

36. minut - Razigrao se Emid, Amerika na -2.

35. minut - Embid pogađa uz faul. Pet minuta do kraja, Srbija vodi 84:80.

34. minut - Au, kako važan koš Bogdana, ali uzvraća Durent. Nikola Jokić ima četiri faula, to je veliki problem. Milutinov je izrudario ovaj koš.

33. minut - Durent pogađa za tri dok je Jokić napravio faul. Amerika će imati i napad. Još jedna trojka za Amerikance koji prilaze na -5.

Jokić AP Photo/Mark J. Terrill

32. minut - Kari dolazi do lakih poena. Nikola Jokić pogađa uz faul, ali nije pogodio bacanje.

31. minut - Milutinov je izblokirao Karija. Gudurić ne pogađa za tri. Lebrnon poentira preko Milutinova.

30. minut - Gudurić pogađa za tri uz faul! Realizova je i dodatno bacanje!

29. minut - Kakva minijatura Micića, sada je pogodio za tri poena! Srbija ponovo odbija napad! Gudurić je pogodio oba bacanja.

28. minut - Vasa pogađa iz teške pozicije. Dejvis pogađa posle ofanzivnog skoka.

27. minut - Trojka Holideja, Amerika dugo nije bila ovako blizu. Srbija vodi 65:59. Jokić pravi faul u napadu.

26. minut - Kari je neverovatan, ali evo dočekasmo da promaši i on.

25. minut - Kažnjava Dobrić lošu odbranu Amerike i pogađa novu trojku.

24. minut - Vraća trojku nezaustavljivi Kari, ovaj čovek je neverovatan.

23. minut - Sjajni Jokić! Pešić dobio tehničku zbog prigovora zato što sudije nisu svirale korake Embidu. Troooooooojka Dobrića!

22. minut - Loše je Srbija otvorila drugo poluvreme. Lebron polovičan sa linije penala. Neophodni su nam poeni. Bogdanović iz velike daljine. Ovo je jako važno.

21. minut - Jokić ne pogađa za tri, ali zato Embid jeste. Bogdanović ne uspeva da vrati, ali Ameri gube loptu.

20. minut - Avramoviiiiiiiiiiiiiiiić! Poluvreme, Srbija vodi 54:43!

19. minut - Avramović se poigrava sa Amerikancima. Pogodio je jedno od dva bacanja. Prvo proamšeno bacanje. Kari pogađa sa devet metara.

18. minut - Jokić je naseo na fintu Embida, a ovaj zakucao, sada Pešić mora da zove tajm-aut. Nova trojka Avramovića, ovo nam je bilo potrebno. Embid ne uspeva da vrati.

17. minut - Trojka Bogdanovića! Srbija ide na +15, Ker ponovo reaguje tajm-autom. Trojka Džejmsa, dve je ubacio iz dva pokušaja.

16. minut - Marinković promašuje trojku, ali Petrušev je tu na ofanzivnom skoku.

15. minut - Amerikanci u mini seriji. Najpre Embid, pa onda Buker uz faul. Ne smemo ovako lake poene da primamo. Trojka Embida.

14. minut - Jokić je zalepio Lebrona, a onda pogodio uz faul. Siguran i sa linije penala.

13. minut - Milutinov dolazi do lakih poena. Srbija ima +14! Stiv Ker zove tajm-aut.

12. minut - Vasa Micić pogađa za tri uz pomoć table! Srbija po prvi put ima dvocifrenu prednost!

11. minut - Propao je prvi napad Srbije. Edvards pogađa za dva. Gudurić je precizan za tri. Srbija vodi 34:25.

10. minut - Poenima Bogdanovića završena je prva deonica, Srbija vodi 31:23!

9. minut - Petrušev siguran sa linije penala. Srbija je prešla na zonsku odbranu.

8. minut - Jokić ne pogađa trojku, a onda siguran na polaganju posle kontre Srbije. Šta radi Stef Kari, već ima 17 poena.

7. minut - Nikola Jokić pogađa oba bacanja. Dejvis polovičan sa linije penala.

6. minut - Trojka Alekse Avramovića. Sjajna utakmica zaista, Srbija vodi 23:18.

5. minut - Trojka Bogdanovića. Šuterski raspoloženi i jedni i drugi. Spektakularna košarka. Bogdanović jako raspoložen, pogađa za dva.

4. minut - Stef Kari je neverovatan, nastavlja šutersku kliniku.

3. minut - Sada Dobrić pogađa za tri posle dodavanja Jokića. Ponovo vraća Kari, ali pogađa i Avramović.

2. minut - Trojka Petruševa, uzvraća Kari. Sjajna akcija Srbije, odličan pas Avramovića za Jokića koji zakucava. Buker polovičan sa linije penala.

1. minut - Stef Kari pogađa za dva u prvom napadu. Uzvraća Bogdan Bogdanović. Embid nije pogodio sa polu-distance.

20.07 - Srbi i Amerikanci zajedno navijaju pred polufinale

19.30 - Najjeftinija karta za ovaj meč je oko 600 evra.

18.55 - Srbija je u četvrfinalu pobedila Australiju sa 95:90 posle produžetka, dok je Amerika deklasirala Brazil 122:87.

18.51 - Ovo je treći susret dve ekipe u poslednjih mesec dana. Prvo si igrali prijteljsku utakmicu u Abu Dabiju, a zatim i u grupnoj fazi Igara i oba puta je Amerika lako slavila. Vreme je za revanš!

18.50 - Dobro veče i dobrodošli na blog našeg portala posvećen polufinalu Olimpijskih igara u kojem se sastaju reprezentacija Srbije i Sjedinjenih Američkih Država. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Pariza.