NEMA IM RAVNIH Španci posle EURA osvojili i zlato na OI

21:22 | 09-08-2024

OI24 0

Leto iz snova za "crvenu furiju"

Reprezentacija Španije

Fudbalska reprezentacija Španije osvojila je zlatnu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu. Španci su posle velike drame i produžetaka savladali Francusku sa 5:3 i tako došli do najsjajnijeg odličja.

Francuzi su bolje počeli meč i u 12. minutu stigli do prednosti golom Enca Mila. Samo šest minuta kasnije FErmin Lopez donosi Španiji izjednačenje, a potom je isti igrač već nakon sedam minuta postigao i drugi gol za preokret "crvene furije".

Španci se tu nisu zaustavili i već u 28. minutu su stigli do trećeg gola preko Aleksa Baene.

U nastavku su Francuzi krenuli na sve ili ništa i u 79. minutu su smanjili prednost Španije golom Akluša. Zatim je usledila prava drama u finišu regularnog dela i domaći tim je uspeo da stigne izjednačenja tako što je Mateta iskoristio jedanaesterac.

U dodatnih 30 minuta Španija je uspela da konačno slomi otpor Francuske i golovima Kamelja stigla do zasluženog zlata.

Nakon osvojenog Evropskog prvenstva u julu, Španci su samo mesec dana kasnije stigli do zlata na Olimpijskim igrama i tako su zaokružili savršeno leto.