KO JE ALEKSANDRA PERIŠIĆ Obradovala naciju srebrom, sjajna karijera, a tek je čekaju veliki rezultati

07:35 | 10-08-2024

OI24 0

Aleksandra Perišić je u olimpijskom turniru u tekvondou u kategoriji do 67 kilograma osvojila srebrnu medalju za Srbiju

Perišić

Perišić se u finalu borila protiv Mađarice Vivijane Marton, koja je slavila sa 2:0.

Aleksandra je rođena u Beogradu 2. jula 2002. godine. Članica je Tekvondo kluba "Azija" iz Beograda, koji postoji skoro 30 godina.

- Nadamo se najboljem, spremne smo. Ulagale smo toliko godina u ovo, ne samo u toku pripremnog perioda, daćemo sve od sebe i videćemo ishod u Parizu - rekla je uoči puta u Pariz.

Njen trener u Parizu, kao i u klubu je Petra Butala Kovačić. U klubu joj je trener i Predrag Kovačić, osnivač i vlasnik, i sam vrhunski takmičar svojevremeno.

NEKI LJUDI SU POSEBNI, TI SI JEDNA OD NJIH Milica Mandić poslala moćnu poruku Aleksandri Perišić (FOTO)

Aleksandra Perišić je do Pariza osvojila dve medalje na velikim takmičenjima za Srbiju. Bila je treća na Evropskom prvenstvu 2022. godine, a potom i srebrna na Svetskom prvenstvu.

U izboru Sportskog saveza Beograda prošle godine je izabrana za najbolju sportistkinju glavnog grada.

Na zvaničnom sajtu Olimpijskih igara Aleksandra Perišić je kao svoju junakinju navela Milicu Mandić, legendarnu srpsku reprezentatitivku u tekvondou i dvostruku olimpijsku šampionku.

Perišić studira Sportski menadžment na Univerzitetu "Nikola Tesla" u Beogradu.