KOŠARKAŠI SRBIJE SERVIRALI OSVETU I OSVOJILI BRONZU Jokić dirigovao, "orlovi" držali čas i razbili Nemce za novu medalju

12:46 | 10-08-2024

OI24 0

Košarkaška reprezentacija Srbije osvojila je bronzanu medalju na Olimpijskim igrama u Parizu!

Jokić

Srbija je u meču za treće mesto pobedila Nemačku sa 93:83!

"Orlovi" su se tako revanširali Nemcima za poraz u finalu Svetskog prvenstva i Srbiji doneli prvu bronzu na ovim Igrama.

Oporavili su se naši momci posle bolnog poraza od Sjedinjenih Američkih Država i ostvarili veliki trijumf.

Meč je obeležio neverovatni Nikola Jokić koji je upisao tripl-dabl, 19 poena, 12 skokova i 11 asistencija.

Od prvog minuta se videlo da su naši momci silno motivisani da se u Beograd vrate sa medaljom. Gledali smo pravu šutersku rapsodiju u prvoj četvrtini.

Odličan početak druge deonice, posebno u segmentu odbrane, Nemci su šutirali trojke i nije im išlo kao u prvoj deonici, a onda posle poena Bogdana Bogdanovića uz faul Srbija je imala 35:23.

Na odmor se otišlo sa vođstvom Srbije 46:38.

Odlično smo počeli drugo poluvreme, Jokićeva asistencija iza leđa za Petruševapa i ulaz našeg krilnog centra za 50:38. Posle "banane" Petruševa koju je isporučio Vagneru, Jokić je lagano rešio situaciju 1 na 1 za +14. Trojka Alekse Avramovića i ukradena lopta istog igrača za kontru je poništilo ono što je radio teškom mukom Franc Vagner u prethodnom periodu kada je pogađao čak i preko Jokića.

U jednom momentu Srbija je imala i 19 poena prednosti, ali su Nemci uspeli da pred ulazak u poslednji kvartal svedu na jednocifreni minus.

Ipak, u četvrtoj četvrtini potpuna kontrola naših momaka. Nisu Nemci nijednog momenta ni pripretili, pa je Srbija rutinski došla do trijumfa.

SRBIJA - NEMAČKA 93:83 (30:21, 16:17, 26:25, 21:20)

Hala: Bersi (Pariz)

Sudije: Metju Lajg Kalio (Kanada), Žoan Roso (Francuska), Džoni Batista (Portoriko)

Srbija: Plavšić, Davidovac, Gudurić, Marinković, Bogdanović, Jović, Jokić, Micić, Milutinov, Petrušev, Avramović, Dobrić

Nemačka: Vagner, Tajs, Fojtman, Obst, Šreder, Bonga, Da Silva, Gifaj, Lo, Timan, Vagner, Vajler-Bab

Četvrta četvrtina:

40. minut - Kraaaaaj! Košarkaši Srbije su osvojili bronzanu medalju!

39. minut - Gube loptu naši košarkaši, ali srećom ne kažnjavaju to Bonga i Šruder.

38. minut - Šreder daje trojku u ranoj fazi napada. Bonga promašuje otvorenu trojku.

37. minut - Trojka Vanje Marinkovića, na tri i po minuta do kraja Srbija vodi 93:78!

35. minut - Trojka Bogdanovića, a onda i Vanja Marinković dolazi do lakih poena, na pet minuta do kraja Srbina ima +13.

34. minut - Sjajan potez Šrudera, Srbija vodi 82:72.

33. minut - Sada i Jokić pogađa za tri. Ali, vraća Vagner.

32. minut - Trojka Bogdanovića u pravom momentu, ponovo je +12!

31. minut - Izgubljena lopta za Nemačku na startu poslednjeg kvartala. Jokić poentira.

Treća četvrtina:

30. minut - Jokić je zalepio blokadu Vagneru. Kraj treće četvrtine, Srbija vodi 72:63. U jednom momentu je bilo +19 za naš tim.

29. minut - Vagner je prevario Jokića i pogodio. Posle dugo vremena Nemci na jednocifrenom zaostatku. Micić fauliran na šutu za tri, pogodio je dva bacanja.

28. minut - Trojka Bonge i tehnička za Vasu Micića. Ne predaju se Nemci. Trojka Micića da se zaustavi nalet Nemaca.

košarkaška reprezentacija Srbije EPA-EFE/CAROLINE BREHMAN

27. minut - Druga vezana trojka za Nemce i Pešić odmah reaguje tajm-autom. Novi odličan napad Srbije i Jokićev fenomenal pas za Dobrića, a ovaj dolazi do lakih poena. Floping dosuđen Timanu.

26. minut - Trojka Dobrića, Srbija na +19! Novi tajm-aut za Nemce. Trojka Bonge koji prekida seriju "orlova"

25. minut - Trojka Alekse Avramovića u pravi čas, a onda krade loptu i dolazi do lakih poena u kontri. Fenomenalni Aleksa dolazi do novog pogotka.

24. minut - Nova trojka za Nemce, ponovo Obst - 54:43. Vagner pogađa preko Jokića.

23. minut - Bogdanović dolazi do novih poena.

22. minut - Sjajni Petrušev je izblokirao Vagnera, a onda se Jokić ponovo poigrao.

21. minut - Kakav pas Jokića, iza leđa za Petruševa i Filip dolazi do lakih poena. Petrušev pogađa i oba bacanja. Odličan početak drugog poluvremena.

Druga četvrtina:

20. minut - Poluvreme, Srbija vodi 46:38!

19. minut - Dve promašene trojke zaredom naših košarkaša, prvo Dobrić, a onda i Avramović. Ali, tu je Vanja Marinković!

18. minut - Vanja Marinković sa linije penala vraća dvocifrenu prednost Srbiji.

17. minut - Dosta grešaka na obe strane, dugo na semaforu piše rezultat 41:33.

16. minut - Malo je opao ritam meča u poređenju sa prvom deonicom.

15. minut - Ponovo je Jokić fauliran i opet je pogodio oba bacanja. Nikola već ima 10 poena.

košarkaška reprezentacija Srbije AP Photo/Michael Conroy

14. minut - Nova izgubljena lopta za Srbiju, koristi to Timan. Uzvraća Vasa Micić.

13. minut - Bogdanović pogađa uz faul posle ofanzivnog skoka. Srbija po prvi put ima dvocifrenu prednost. Jokić siguran sa linije penala. Trojka Timana kojom je prekinuta serija Srbije.

12. minut - Milutinov se spetljao u reketu i izgubio loptu, ali ne kažnjavaju to Nemci. Micić pogađa sa polu distance.

11. minut - Odlično se Gudurić postavio i iznudio faul napadu, ali je onda izgubio loptu. Vraća se Bogdanović u igru što je jako važno, znači da nije reč o težoj povredi.

Prva četvrtina:

10. minut - Kraj prve četvrtine, Srbija vodi 30:21.

9. minut - Peta trojka za Nemce. Ali, tu je fenomenalni Nikola Jokić.

8. minut - Vraća trojku Vasa Micić! Napadački igramo jako dobro.

7. minut - Tajs blokira Bogdana, pa Timan Petruševa, dok onda Dobrić tera Šredera na faul u napadu. To je prigovorila klupa Nemaca koja dobija tehničku zbog prigovora. Ipak, kompezuju to faulom u napadu Petruševa. Nova trojka Šredera.

6. minut - Odlično je Srbija ušla u utakmicu što je jako važno. Šreder pogađa za tri - 18:13.

Bogdanović je zbog povrede lakta morao van terena! Nadamo se da će lekarski tim Srbije brzo sanirati ovu povredu...

5. minut - Novi pogodak Avramovića posle asistencije Jokića. Petrušev polovičan sa linije penala.

4. minut - Druga trojka za Nemačku, ovoga puta Fojtman. Sjajan potez Petruševa koji zakucava.

3. minut - Jokić je nadmudrio Tajsa i pogodio, Srbija u seriji. Šreder siguran sa linije penala. Nikola Jokić se poigrava.

2. minut - Aleksa Avramović se upisao u strelce, Srbija vodi 7:3. Dobra odbrana "orlova".

1. minut - Trojkom Bogdanovića kreće utakmica. Obst odmah uzvraća - 3:3. Lepa akcija Jokića i Petruševa i laki poeni.

10.50 - Sve je spremno za početak utakmice. Srećno momci!

09.20 - Sudije su Metju Lajg Kalio (Kanada), Žoan Roso (Francuska), Džoni Batista (Portoriko)

08.57 - "Orlovi" će pokušati da Srbiji donesu petu medalju, a prvu bronzu na ovim Olimpijskim igrama.

08.54 - Ovaj susret je ujedno i repriza finala Svetskog prvenstva u kom je Nemačka bila bolja od Srbije 83:77. Vreme je za revanš.

08.51 - Obe reprezentacije su doživele bolan poraz u polufinalima. Srbija je u finišu ispustila Ameriku, dok je Nemačka u neizvesnoj završnici izgubila od Francuske. Ona ekipa koja se bolje psihički oporavila biće favorit u ovom duelu.

08.50 - Dobro jutro i dobrodošli na blog našeg portala posvećen utakmici za treće mesto u kojoj se sastaju Srbija i Nemačka. Uz alo.rs pratite sva dešavanja iz Pariza.