FORMULA 1 Sajnc pobednik trke za Veliku nagradu Meksika

23:31 | 27-10-2024

Ostali sportovi 0

Španac došao do četvrtog trijumfa u karijeri.

FOTO AP

Vozač Ferarija Karlos Sajnc junior pobednik je trke za Veliku nagradu Meksika u Formuli 1.

Španac je na stazi u Meksiko Sitiju došao do četvrtog trijumfa u karijeri ispred Britanca Landa Norisa iz Meklarena, dok je treće mesto osvojio njegov klupski kolega Šarl Lekler.

Iza njih plasirao se britanski tandem iz Mercedesa Luis Halimton i Džordž Rasel, dok je aktuelni šampion Holanđanin Maks Ferstapen iz Red Bula završio trku kao šesti. Bodove su još osvojili Kevin Magnusen (Has), Oskar Pjastri (Meklaren), Niko Hulkenberg (Has) i Pjer Gasli (Alpina).

U generalnom plasmanu Ferstapen vodi sa 362 boda, Noris ima 315, a Lekler 291 bod. Do kraja sezone ostale su još četiri trke, a naredna je u Sao Paolu 3. novembra.