ORLOVI POVELI, PA STALI Francuska bolja od Srbije u Ligi nacija, Podraščanin oborio rekord Grbića

11:31 | 08-07-2023

Ostali sportovi 0

Muška seniorska reprezentacija Srbije poražena je u trećoj utakmici u Anahajmu na turniru III sedmice V Lige nacija 2023.

Odbojakši Srbije
EPA-EFE/ANDRZEJ GRYGIEL

Francuska je savladala Srbiju sa 3:1, po setovima 20:25, 25:23, 25:20 i 28:26, posle 102 minuta igre.

Nisu uspeli izabranici Igora Kolakovića da savladaju Francusku, iako su vodili sa 1:0 u setovima i 23:21 u drugom setu.

Čudne odluke sudije Lasija iz Dominikanske Republike kumovale su potpunom preokretu Francuza i to ne samo u drugom, već i u čitavom meču. Nisu srpski reprezentativci uspeli psihološki da se oporave, što su Francuzi iskoristili za slavlje posle četiri seta.

U senci poraza od Francuske ostao je rekord Nikole Grbića koji je oborio Marko Podraščanin. Bio je ovo 332. meč blokera Srbije, koji je sada igrač sa najviše utakmica u dresu reprezentacije.

Srbija će u četvrtom meču u SAD igrati protiv Bugarske sutra od 22.30 časova po našem vremenu. U SAD će, pored domaćina igrati i Iran i Nemačka.

Seniori Srbije u ovogodišnjoj Ligi nacija, u takmičenju po grupama, neće igrati protiv Brazila, Irana i Kanade.

Odbojkaši će takmičenje po grupama odigrati od 6. juna do 9. jula.

Finalni turnir V Lige nacija 2023. u konkurenciji odbojkaša odigraće se od 19. do 23. jula u Gdanjsku, u Poljskoj.