TEŽAK PORAZ ZA "ORLOVE" Olimpijske igre sve dalje

13:52 | 06-10-2023

Ostali sportovi 0

Odbojkaši Srbije izgubili su od selekcije Japana sa 3:0 (25:17, 25:14, 25:22) u setovima u jednoj od ključnih utakmica za odlazak na Olimpijske igre

Igor Kolaković
EPA

"Orlovi" su kvalifikacije započeli porazom od Turske, ali su posle vezali tri pobede protiv Tunisa, Egipta i Finske.

Japan je napravio seriju 7:1 sredinom prvog seta i tu prednost je održao dobivši prvi set rezultatom 25:17.

Već na početku drugog seta, Japan se odlepio, a nakon greške Luburića imali su prednost od pet poena (10:5).

Na krilima Nišide, azijska selekcija je održavala visoku prednost, a drugi set su "orlovi" izgubili rezultatom 25:14.

Vodili su "orlovi" tokom čitavog trećeg seta, ali na kraju nisu uspeli da ga dobiju.

Naši odbojkaši su se odlepili pre svega sjajnim blokom, gde je prednjačio Nedeljković. Srbija je imala maksimalnu prednost od četiri poena.

Međutim, Japanci su uspeli da izjednače posle velike borbe i da na kraju dođu do veoma bitne pobede.

Rezultat trećeg seta bio je  25:22.

Srbija je trenutno na skoru od tri pobede i dva poraza i biće teško da se stignu selekcije Slovenije i Sjedinjenih Američkih Država koji pre svega moraju da izgube mečeve da bi imali čemu da se nadamo.

@alo_portal EKSKLUZIVNO ZA ALO! Nole: Volim košarku, ali bolje da se držim reketa! Šampion u društvu šampiona. Novak Đoković ekskluzivno za Alo! sa veličanstvenog dočeka u Beogradu, govori s puno strasti 🎥| D. J. Bužić #alo #alodnevnenovine #novakdjokovic ♬ original sound - Alo_portal