NOVI PORAZ RUKOMETAŠICA Mnogo grešaka koštalo Srbiju pobede nad Nemačkom

20:30 | 09-12-2023

Ostali sportovi 0

Ženska rukometna reprezentacija Srbije poražena je večeras u Herningu od selekcije Nemačke rezultatom 31:21 (14:12) u meču drugog kola Trećeg grupe druge faze takmičenja na Svetskom prvenstvu.

Rukometašice Srbije
EPA-EFE/Henning Bagger DENMARK OUT

Najefikasnija u srpskom timu bila je Jovana Jovović sa šest golova. Srbija će se u poslednjem meču, u ponedeljak od 15.30 časova, sastati sa selekcijom Japana.

Serija Nemica krenula je u 37. minutu utakmice na rezultatu 16-15, kada su krenule vrhunski da igraju presing odbranu i trče kontranapade i serijom 13-2 došle do ubedljive prednosti od 10 poena.

Srbija je napravila i preko 20 grešaka, a uz umor i pad koncetracije u tom periodu početka drugog poluvremena nije bilo realno više stići prednost koju su gradile Nemice.

Srbiji još ostaje duel sa Japankama u ponedeljak.