SAVLADANE NEMICE Srpkinje trijumfovale i boriće se za deveto mesto na prvenstvu Evrope

17:20 | 09-01-2024

Ostali sportovi 0

Ženska vaterpolo reprezentacija Srbije igraće za deveto mesto na Evropskom prvenstvu u Ajndhovenu, pošto je u prvom meču razigravanja pobedila Nemačku rezultatom 12:11

ženska vaterpolo reprezentacija Srbije
Aleksandra Krupanič, Vaterpolo savez Srbije

Rival u borbi za deveto mesto biće pobednik duela Izrael - Češka.

Srpske vaterpolistkinje su odlično počele meč, pa su već posle osam minuta igre vodile sa 5:1.

Tu prednost su održavale do sredine drugog perioda, kada je usledio pad u igri i serija Nemica od tri gola (6:5). Seriju je prekinula Jovana Radonjić golom za 7:5, koliko je bilo na poluvremenu.

SRPKINJE SU POČELE DA NAM SE SMEJU Hrvat potkačio našu selekciju

Opet je Nemačka zaigrala bolje i u nastavku je stigla do potpunog preokreta (8:7).

Igralo se gol za gol, potom je i Srbija preokrenula a sa dva gola kapitena, Nade Mandić, u poslednjoj četvrtini je došla do pobede. U poslednjem minutu je Nemačka smanjila, imala je napad i za izjednačenje, ali je rezultat ostao nepromenjen.

Po dva gola za Srbiju su postigle Nada Mandić, Anja Švec, Ana Milićević, Jovana Radonjić i Hristina Ilić.